Včera sa proti sebe zas postavili Pán profesor a Nemocnica.
StoryEditor

Pán profesor vedie u mladých, Nemocnica oslovuje staršie publikum, ale s výrazným náskokom

21.09.2022, 16:28
Autor:
michmich

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala večerná relácia Počasie.

Rodinný komediálny seriál Pán profesor opäť potvrdil svoj divácky úspech a status jedného z najpopulárnejších programov na trhu u mladého diváka. Štvrtá premiérová epizóda 4. série sa v utorok 20. septembra 2022, stala na obrazovkách televízie Markíza v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

image

Včera znovu bodoval, získal si hlavne mladého diváka.

Premiérová časť obľúbeného seriálového hitu dosiahla v tejto komerčne najdôležitejšej cieľovej skupine rating 7,1 percenta a trhový podiel 24,4 percenta. Markíza však bola ešte s predchádzajúcou sériou zvyknutá na úplne iné ratingy. Bez problémov dokázal Pán Profesor pokoriť aj 11 percent, túto sezónu sa hýbe zatiaľ okolo 7 percent.

Spôsobil to fakt, že Markíza svojmu seriálovému hitu zmenila čas vysielania a z pondelka, kde mu Inkognito postupom času prestalo zvládať konkurovať, teraz seriál presunuli na utorok, aby oslabili najsledovanejší seriál TV JOJ Nemocnica. Oba seriály si tak v rovnaký čas vysielania museli divákov rozdeliť. Mladšie publikum tak zostalo pri Pánovi Profesorovi, to staršie obľubuje stále Nemocnicu a na sledovanie Pána Profesora ich Markíza nezlákala.

image

Nemocnica včera sledovala v univerzálnom publiku 454 tisíc divákov.

V univerzálnej cieľovej skupine všetkých divákov starších ako 12 rokov bezkonkurenčne vedie lekársky seriál.  Nemocnica síce skončila v komerčnej cieľovej skupine 12-54 skončila sledovanosti až za Pánom Profesorom, keď si pripásala rating 6,6 percenta a podiel na trhu 22,8 percneta, ale v univerzálnom publiku si už poradie vymenili.

Nemocnicu sledovalo 454 tisíc divákov, pričom v čase vysielania zasiahla až 613-tisíc divákov. Teda aspoň nachvíľu si tento seriál pozrelo vyše 600 tisíc divákov.

Seriál s Tomášom Maštalírom a Gabrielou Marcinkovou v hlavných úlohách včera prilákal k obrazovkám 301-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom v čase vysielania mal dosah až na 466-tisíc divákov.

Silnou jednotkou na trhu bola v čase vysielania aj nasledujúca úspešná reality šou Farma, utorková premiérová epizóda si v cieľovej skupine 12-54 pripísala skvelý rating 4,6 percenta a trhový podiel 23,9 percenta.

Konkurenčná TV Joj značne zaostala so šou Láska na chate s podielom na trhu 10,8 percenta v komerčnej cieľovej skupine a 114 tisíc divákmi v univerzálnom publiku. Farma dokázala udržať takmer všetkých divákov po Pánovi Profesorovi. Sledovala ju v univerzálnej cieľovke 294 tisíc divákov.

Celkovo najsledovanejším utorkovým programom sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala večerná relácia Počasie. V cieľovej skupine 12-54 dosiahla s Pánom profesorom zhodný rating 7,1 percenta a trhový podiel 25,9 percenta. Aktuálne informácie o počasí Markíza sprostredkovala 479-tisíc divákom vo veku nad 12 rokov.

image

Mŕtvy bod

Sandro/NBC

Ruka v ruke išli so sledovanosťou spolu aj hlavné spravodajské relácie. Televízne noviny na Markíze zaznamenala rating 6,5 percenta a trhový podiel 25,9 percenta a a Noviny JOJ rating 6,1 percenta a podiel na trhu 23,2 percenta. Vyrovnané boli spravodajské relácie aj v univerzálnom publiku 12+. Televízne noviny sledovalo 457-tisíc divákov starších ako 12 rokov a Noviny JOJ 466 tisíc divákov.

Ďalší z úspešných dní má za sebou televízia Markíza KRIMI, ktorá v cieľovej skupine 12-54 dorovnala svoj doposiaľ druhý najvyšší celodenný trhový podiel 4,2 percenta a stala sa tak dokonca štvorkou na trhu. Z jej utorkovej programovej ponuky najviac zarezonoval akčný kriminálny seriál Mŕtvy bod s rating 0,9 percenta a podielom na trhu 7,3 percenta a druhý diel s ratingom 0,8 percenta a trhovým podielom 11,4 percenta v CS 12-54.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
02. jún 2023 10:43