StoryEditor

Patrika Hermana v reflexe nahradí Kristína Kövešová

23.09.2022, 09:53
Autor:
michmich
  • Kövešová sa počas pracovných dní bude v Reflexe striedať s Kvetou Horváthovou a Miriam Kalisovou.
  • Naďalej však bude prinášať aj reportáže priamo z terénu.

Moderátori a moderátorky publicistickej relácie Reflex sa už viac než šestnásť rokov prihovárajú divákom televízie Markíza prostredníctvom príbehov ťažko skúšaných ľudí, občianskych káuz, informácií a rozhovorov zo sveta šoubiznisu, či najrôznejších zaujímavostí. Každý pracovný deň o 17:25 hodine prinášajú reportáže, na ktorých sa priamo podieľa aj nebojácna redaktorka Kristína Kövešová. Tá si popri svojej investigatívnej práci vyskúša aj novú rolu. Zhostí sa pozície moderátorky relácie, do ktorej dlhodobo prispieva svojimi reportážami. 

image

Nová moderátorka Reflexu.

„Vkladám do nej veľkú dôveru. Má výnimočný redaktorský talent, ide vždy na koreň problému, je nebojácna a neskutočne pracovitá. Zároveň má v sebe veľkú dávku empatie a sociálneho cítenia. Verím, že ju diváci na tejto novej pozícii hneď pozitívne príjmu,“ hovorí Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Kristína Kövešová sa vo svojej práci venuje silným kauzám, ktoré rezonujú celým Slovenskom. Riešila témy seredskej drogovej mafie, nelegálnych a neetických zabíjačiek v osadách, venuje sa aj ťažkým prípadom zneužívania detí sexuálnymi predátormi, či odhaľovaniu zlodejských gangov.  

Kövešová sa tejto práce ani po nástupe na novú pozíciu nevzdá a v prinášaní odvážnych reportáží bude pokračovať aj naďalej. „Kika zostane v novinárskych službách a bude naďalej prinášať reportáže z terénu. Držím jej palce,“ objasňuje Henrich Krejča.

image

Kristína Kövešová bude aj naďalej prinášať reportáže z terénu.

Redaktorka televízie Markíza je medzi divákmi obľúbená, o čom svedčí fakt, že je držiteľkou troch sošiek OTO v kategórii osobnosť televíznej publicistiky, no ponuka moderovať magazín Reflex ju zaskočila. „Úprimne, bola som veľmi prekvapená, keď som dostala túto ponuku, pýtala som sa, či to myslia vážne. Beriem to ako novú výzvu, za ktorú som televízii Markíza vďačná,“ hovorí Kristína Kövešová, ktorá si tak priamo z terénu bude „odbiehať“ do markizáckeho štúdia.

Pred moderovaním v štúdiu mám veľký rešpekt, no budem sa snažiť kolegov a ľudí pred televíznymi obrazovkami nesklamať,“ podelila sa so svojimi pocitmi redaktorka. „Terén, odhaľovanie nespravodlivosti a pomoc ľuďom je pre môj život primárna,“ uzatvorila Kristína, ktorá sa pri moderovaní Reflexu bude striedať s Kvetou Horváthovou a Miriam Kalisovou.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. september 2023 03:23