Vo víkendových politických diskusiách sa objavia aj E. Heger, J. Blanár aj I. Matovič.
StoryEditor

Víkendové politické diskusie: Heger, Blanár a Matovič aj o rozpočte na budúci rok či o „kybernetickom“ útoku v parlamente

04.11.2022, 17:21
Autor:
michmich
  • V štyroch politických reláciách môžete sledovať osem diskutujúcich politikov a jedného politológa.
  • Do diskusných kresiel vo víkendových reláciách sa posadia aj Veronika Remišová, či Mária Kolíková.
  • No v politickej diskusii si to rozdajú aj aktuálny a bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny. 

Premiérske sobotné dialógy

Už tradične odštartujú sériu politických relácií počas víkendu Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko. Diskutovať naživo v sobotu 5. 11. 2022 od 12:10 hodine príde predseda vlády SR Eduard Heger z OĽaNO.

Moderátorka Marta Jančkárová s ním rozoberie témy ako schémy pomoci pre firmy a domácnosti v súvislosti s cenami energií, či nastavenie protiinflačnej pomoci najzraniteľnejším skupinám.

No nevynechajú aj presadzovanie opatrení v NR SR a politickú podporu pre štátny rozpočet, hľadanie kompromisu medzi lekárskymi odborármi a vládou, ale moderátorka sa opýta premiéra aj na dôsledky a riešenia nelegálnej migrácie.

Okrem Rádia Slovensko si môžete diskusiu pozrieť aj na spravodajskej verejnoprávnej stanici:24.

 

Minister a exminister práce, sociálnych vecí a rodiny V politike

V nedeľu si od 11:00 hodiny môžete pozrieť hodinovú diskusiu V politike na TA3. Pozvanie do relácie prijal minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR  Milan Krajniak zo Sme rodina a exminister rovnakého rezortu a aktuálne poslanec NR SR za Smer-SD Ján Richter. V druhej časti relácie bude moderátor relácie diskutovať s politológom z UK Bratislava Erikom Lášticom.

 

Aj o kybernetickej hrozbe v O 5 minút 12

Do relácie O 5 minút 12 pozval diskutovať naživo do štúdia moderátor Marek Makara v nedeľu od 11:55 hodine na Jednotke aj vo vysielaní spravodajskej:24 podpredsedníčku vlády a ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, predsedníčku strany Za ľudí Veroniku Remišovú a podpredsedu NR SR a podpredsedu strany Smer-SD Juraja Blanára.

Hlavné témy ich diskusie budú to, aký je odkaz spojených samosprávnych volieb, rozoberú aj chod NR SR v kontexte kybernetického incidentu a preskupenia síl, ale aj pomoc ľuďom v znamení aktuálnych výziev a možností rozpočtu. No nevyhnú sa ani ďalším aktuálnym témam ako opatrenia proti nelegálnej migrácii a blokovanie škodlivého obsahu v súvislosti s kybernetickou bezpečnosťou a hybridnými hrozbami.

 

Úprava práv párov rovnakého pohlavia s Matovičom a Kolíkovou

Parlament prerušil schôdzu pre problémy v systéme, ktoré spôsobil zle prepojený kábel a návrhy zákonov sa naďalej kopia. Poslancov, okrem iného, čaká aj schvaľovanie štátneho rozpočtu na rok 2023. Nový minister spravodlivosti Viliam Karas odsunul návrh súdnej reformy, ktorú pripravila jeho predchodkyňa Mária Kolíková. Rezort by mal priniesť aj vlastný návrh na úpravu práv párov rovnakého pohlavia.

Aj o týchto témach sa bude moderátor Michal Kovačič už túto nedeľu 6. novembra 2022 v relácii Na telo rozprávať s predsedom hnutia OĽaNO a ministrom financií Igorom Matovičom a exministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou z SaS. Relácia Na telo sa tradične začína o 13:00 hodine na obrazovkách TV Markíza a webe TVnoviny.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. máj 2023 14:17