Knihu Pečie celé Slovensko pokrstí víťaz prvej série Miroslav ”MIňo” Macula.
StoryEditor

RTVS prináša recepty z Pečie celé Slovensko v knižnej podobe. Knihu pokrstí na Bibliotéke

08.11.2022, 14:36
Autor:
redred
  • Aj tento rok bude téma kníh a knižného veľtrhu Bibliotéka od 10. novembra rezonovať nielen vo vysielaní RTVS, ale verejnoprávny telerozhlas bude aj súčasťou veľtrhu priamo v Inchebe.
  • Vo svojom stánku ponúkne návštevníkom obľúbené knižné tituly z vlastného vydavateľstva pre malých aj veľkých, vrátane dvoch horúcich noviniek.
  • No veľtrh sa dostane aj do verejnoprávneho vysielania. Aké špeciálne relácie ku Bibliotéke pripravili do televízneho a rozhlasového vysielania?  

Návštevníci Bibliotéky sa už v piatok 11. novembra o 11.00 hodine môžu tešiť na krst novej knihy z vydavateľstva RTVS venovanej najsladšej šou Pečie celé Slovensko. Knihu plnú voňavých receptov na sladké aj slané dobroty z prvej série divácky obľúbenej šou slávnostne pokrstí generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj a víťaz 1. série Pečie celé Slovensko Miroslav „Miňo“ Macuľa.

image

RTVS prináša knihu receptov na sladké aj slané dobroty z prvej série Pečie celé Slovensko.

Moderátorka Petra Bernasovská na pódiu privíta aj finalistov z 1. série šou a moderátora Milana „Juniora“ Zimnýkovala. Po oficiálnom krste si návštevníci môžu nechať knihu alebo podpiskartypodpísať od svojich obľúbených pekárov počas autogramiády.

image

Táto kniha zo seriálu prevzala najzaujímavejšie a najčastejšie témy etikety a bontónu.

No to nie je všetko. Vydavateľstvo RTVS má vo svojom portfóliu množstvo kníh inšpirovaných reláciami pre malých aj veľkých. V septembri uviedlo do predaja sériu zábavných príbehov animovanej televíznej rodinky Chochmesovcov v knižnej podobe s podtitulom „Veselá príručka slušného správania.“Kniha zo seriálu prevzala najzaujímavejšie a najčastejšie témy etikety a bontónu. Obsahuje 14 príbehov a 4 testy vedomostí. V spojení s množstvom vtipných obrázkov dokáže osloviť nielen deti, ale aj dospelých čitateľov.

image

Kniha prináša sériu 14 zábavných príbehov animovanej televíznej rodinky Chochmesovcov.

Všetky knihy z vydavateľstva RTVS si budú môcť návštevníci kúpiť priamo na veľtrhu v stánku RTVS, no dostupné sú aj e-shope televízi či vo vybraných kníhkupectvách.

Bibliotéka vo vysielaní RTVS

Knižný veľtrh Bibliotéka bude počas jeho trvania od 10.-13. novembra sprevádzať aj špeciálne vysielanie na programových okruhoch RTVS. Divákov a poslucháčov čaká počas trvania veľtrhu množstvo špeciálnych relácií, rozhovorov i dokumentov. RTVS bude informovať aj o aktuálnom dianí na Bibliotéke.

Na Jednotke sa témam súvisiacim s Bibliotékou budeme venovať v spravodajských reláciách. V piatkovom Dámskom klube, 11. novembra, prinesie Jednotka reportáž z Bibliotéky, redaktor Dámskeho klubu Michal Slanička predstaví knižné novinky. Relácia sa bude venovať aj knižnej novinke z vydavateľstva RTVS, knihe receptov zo šou Pečie celé Slovensko.

Na televíznej Dvojke sa diváci vo štvrtok 10. novembra po 9.15 h v relácii Regina môžu tešiť na živý vstup z úvodného dňa veľtrhu Bibliotéka o 12.35 hodine sa knižným novinkám bude venovať aj dokumentárny seriál Moja knižnica. Podvečer o 17.30 hodine odvysiela Dvojka dokumentárny film o spisovateľovi Ľubomírovi Feldekovi Blúdiaci Holanďan Ľubomír Feldek.

V piatok 11. novembra budú knihy opäť rezonovať vo vysielaní Dvojky, a to o 12.35 hodine v dokumentárnej sérii Moja knižnica. Na sobotu 12. novembra o 13.50 hodine zaradila Dvojka do vysielania dokument Svet na dotyk venovaný nevidiacim a Slovenskej knižnici pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči.

V nedeľu 13. novembra o 16.30 hodine štartuje na Dvojke 30-dielna dokumentárna séria Slovenská čítanka, ktorá nabáda k hlbšiemu záujmu o modernú literatúru prostredníctvom portrétov súčasných slovenských spisovateľov. Svoje zastúpenie v nej majú diela aj autori rôznych žánrov, generácií a štýlov.

Téma kníh a Bibliotéka bude silno rezonovať aj v rozhlasovom éteri. Venovať sa jej budú rozhlasoví redaktori v spravodajských programoch i v prúdovom vysielaní. Rádio Slovensko venujetéme kníh a Bibliotéke vo štvrtok 10. novembra po 14.00 hodine aj reláciu Popoludnie s Rádiom Slovensko s moderátormi Romanom Bombošom a Ivanou Ilgovou, ktorí v štúdiu privítajú aj spisovateľa Tomasza Duszyńskeho. Popoludní o 13.05 hodine porozpráva o detskej knihe aj publicistka a občianska aktivistka Zuzana Wienk v relácii Hosť Nory Gubkovej.

Rádio Regina Západ bude knihám a knižnému veľtrhu Bibliotéka venovať pozornosť vo svojom prúdovom vysielaní počas úvodného dňa veľtrhu, vo štvrtok 10. novembra, v relácii Prepoludnie s Rádiom Regina – Západ po 9.05 hodine.

Rádio Devín počas celého týždňa prinesie zaujímavých hostí a témy v reláciách Ars litera od 7. do 11.11.2022 vždy o 17.00 hodine.  Relácie sa budú venovať literatúre z každej stránky a poslucháčom ponúknu rozhovory o tých a s tými, ktorí literatúru a knižnú kultúru tvoria, pričom chýbať nebudú ani analýzy a reflexie literárnej tvorby.

Vo štvrtok a v piatok sa téme bude venovať aj Ladenie Rádia Devín. V deň otvorenia Bibliotéky, vo štvrtok 10. novembra, sa hosťami popoludňajšieho Ladenia Rádia Devín stanú predseda ZVKS Juraj Heger a hovorkyňa Incheba, a. s. Martina Macková, v piatok 11. novembra privíta moderátorka Mariana Jaremková pri mikrofóne exkluzívne Tomasza Duszyńskeho, autora majstrovsky vystavaného detektívneho románu o vraždách v pohraničí Glatz.  

Vo viacerých rozhlasových i televíznych reláciách a tiež na sociálnych sieťach RTVS budú počas celého týždňa pripravené aj súťaže o hodnotné knižné publikácie.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 17:55