Vo víkendových politických reláciách aj Gyimesi, Bittó Cigániková, Krajčí a Šutaj Eštok.
StoryEditor

Víkendové politické diskusie: Gyimesi, Bittó Cigániková, Krajčí a Šutaj Eštok o migrácii aj o znížení DPH pre rôzne odvetvia

11.11.2022, 18:56
Autor:
michmich

V relácii Na telo prinesú výsledky exkluzívneho prieskumu preferencií od agentúry FOCUS.

Krúpa a Gyimesi v Sobotných dialógoch

Sobotné dialógy naživo v sobotu 12. 11. 2022 od 12:10 hodiny odvysiela Rádio Slovensko, no môžete si ich pozrieť aj vo vysielaní:24.

Moderátorka Marta Jančkárová bude hostiť podpredsedu Výboru NR SR pre financie a rozpočet Györgya Gyimesiho z OĽaNO a predsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraja Krúpu z SaS.

Témy ich diskusie budú migračná kríza – dôsledky, príčiny, riešenia, export tovarov a technológií zo SR do Ruska či Iránu, ale aj stále aktuálna vojna na Ukrajine a jej dôsledky.

V politike

Hostí prvej nedeľnej politickej diskusie V politike ešte TA3 nezverejnila. Diskutujúcich doplníme neskôr.

O 5 minút 12 Šipoš a Šutaj Eštok

Moderátor Marek Makara v nedeľu 13. 11. 2022 od 11:55 hodine v O 5 minút 12 privíta predsedu poslaneckého klubu v NR SR, člena predsedníctva hnutia OĽaNO Michala Šipoša a poslanca NR SR, generálneho manažéra strany Hlas-SD Matúša Šutaja Eštoka.

Diskutovať budú o presadzovaní zákonov pri súčasnom rozložení politických síl v NR SR, nastavení a financovaní pomoci ľuďom v súvislosti so zdražovaním a energetickou krízou a aj o náraste počtu migrantov na Slovensku.

Medzi aktuálne témy do duelu sa dostal aj stav, nastavenie a dodržiavanie pravidiel vývozu tovarov do Ruska, ale aj príčiny, zodpovednosť a riešenia kontroly na hraniciach.

Reláciu sú už tradične môžete pozrieť na Jednotka, alebo vo vysielaní:24.

Na telo prinesie aj exkluzívny prieskum preferencií

Lekári naďalej trvajú na výpovediach. Riešenia, ktoré ministerstvo navrhlo v memorande, sú podľa nich nedostatočné. Čas do výpovedí sa pritom kráti a zdravotníctvu hrozí kolaps. Parlament po takmer dvoch týždňoch opäť rokuje.

Sme rodina prišla s nečakaným návrhom na dočasné zníženie DPH na športoviská, vrátane lyžiarskych stredísk, opozícia tento návrh ostro kritizuje.

V štvrtkovom tajnom hlasovaní zároveň parlament odvolal predsedníčku zdravotníckeho výboru Janu Bittó Cigánikovú. SaS odmietla pozvánku ministerstva financií na rokovanie o štátnom rozpočte.

 Aj o týchto témach sa bude moderátor Michal Kovačič už túto nedeľu 13. novembra 2022 v relácii Na telo rozprávať s poslankyňou SaS Janou Bittó Cigánikovou a poslancom OĽaNO Marekom Krajčím. 

Moderátor prinesie aj výsledky exkluzívneho prieskumu preferencií od agentúry FOCUS.

Relácia Na telo sa tradične začína o 13:00 hodine na obrazovkách TV Markíza a webe TVnoviny.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
10. jún 2023 03:22