Marek Vagovič, Pod povrchom
StoryEditor

Marek Vagovič bude mať na RTVS diskusiu Pod povrchom

13.11.2022, 17:19
Autor:
redred

Prvý diel príde na obrazovky už 17. novembra. 

Témy, ktoré hýbu spoločnosťou, budú mať svoj priestor vo vysielaní Jednotky každý štvrtok o 22.10 h už od 17. novembra. Hosťom prvej časti novej relácie RTVS Pod povrchom bude jeden z lídrov Nežnej revolúcie Fedor Gál. Akou krajinou je Slovensko 33 rokov od revolúcie? Kto je zodpovedný za hrubnutie slovníka a akú vinu majú za šírenie nenávisti politici? Aj to sú otázky, ktoré zaznejú v novej relácii Pod povrchom.

„Veľmi sa teším, že Marek Vagovič je našim novým spolupracovníkom. Pri mojom nástupe do funkcie generálneho riaditeľa RTVS som deklaroval, že mojou snahou je poskytnúť na obrazo-vkách priestor novým tváram, ktoré doteraz s RTVS nespolupracovali. Marek Vagovič je vynika-júci novinár a som rád, že svoje dlhoročné skúsenosti môže využiť práve vo verejnoprávnej tele-vízii. Novej relácii Pod povrchom držím palce, aby si našla množstvo divákov“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Pod povrchom je nový približne 26-minútový diskusný televízny formát s jedným moderátorom a jedným hosťom, ktorého rozšírenú približne 40-minútovú verziu nájdu diváci na webe RTVS pod názvom Pod povrchom Plus.

„Myšlienku robiť osobnejšie, respektíve dôvernejšie rozhovory s ľuďmi, ktorí hýbu spoločnosťou, som nosil v hlave už dlhšie. Aj preto si vážim, že môžem v RTVS rozbehnúť projekt, ktorý nebude kĺzať po povrchu.

S hosťami z rôznych oblastí – od kajúcnikov, cez vyšetrovateľov, prokurátorov, sudcov, športovcov, umelcov, ekonómov a lekárov až po inte-lektuálov – budem do hĺbky rozoberať ich životné príbehy, dôležité rozhodnutia alebo postoje, ktoré rezonujú na verejnosti. Mojou ambíciou je vytiahnuť z nich aj to, čo o nich nie je známe alebo o tom doteraz nehovorili. Počas nakrúcania prvého rozhovoru som mal občas až zimomriavky, verím, že podobné pocity budú zažívať aj televízni diváci,” povedal Marek Vagovič.   

Diváci RTVS si reláciu Pod povrchom môžu pozrieť od 17. novembra každý štvrtok o 22.10 h na Jednotke. 

01 - Modified: 2022-12-31 16:23:34 - Feat.: - Title: RTVS reaguje na ukončenie spolupráce s Marekom Vagovičom: Relácia nedosahovala očakávaný výkon 02 - Modified: 2022-12-31 16:27:41 - Feat.: - Title: Marek Vagovič v RTVS končí. Jeho talkshow vydržala na obrazovkách iba necelé dva mesiace
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. máj 2023 22:32