Markíza si od novinky Mama na prenájom sľubuje vysokú sledovanosť.
StoryEditor

Markíza ukázala zábery nového podvečerného seriálu. Zopakuje s ním úspech Oteckov?

07.12.2022, 15:41
Autor:
michmich

Detskú predstaviteľku nového seriálu Mama na prenájom hľadali pol roka. Nakoniec ich zaujala 6-ročná Larisa Mižigar.

Televízia Markíza pustila do éteru prvé zábery z nového denného podvečerného seriálu Mama na prenájom, ktorý má vyplniť problémový podvečerný televízny slot po skončení Oteckov. Tento seriálový fenomén si od spustenia, na začiatku roka 2018, získal veľkú priazen divákov a sledovanosť mu prvé roky závratne rástla.

Najsledovanejšie epozódy Oteckov sa šplnali podielom na trhu až ku 50 percentám. Markíza spravila z hlavných predstaviteľov doslova hviezdy, keď s nimi pripravovala rôzne podpis akcie a dokonca vydali seriálu aj vlastnú knihu. Od jesene 2020 však začala sledovanosť seriálu postupne klesať.

image

Adam Bardy a Martina Zábranská.

Okrem čiastočnej vyčerpanosti scenára mohla za to aj televízia Joj, ktorej sa po niekoľkých rokov trápenia konečne podarilo násť proti seriálu televíznu zbraň v podobe zábavno kuchráskej šou Bez servítky. Najskôr kuchárska šou začala Oteckov sledovanosťou dobiehať, neskôr ich už častokrát aj porážala.

Námet našli v Turecku

Markíza s upadajúcimi Oteckami stratila trpezlivosť tohtoročnú jarnú sezónu, kedy šou pred letom takmer zo dňa na deň ukončila a rozlúčila sa s dlhoročným projektom večerným filmom. Ako náhradu za nich do podvečera nasadila nové aj reprízované diely Rodinných prípadov. No ani tie na šou Bez servítky nestačili.

image

Vladimír Kobielsky a Adam Bardy.

Televízia začala preto intenzívne na zahraničných trhoch hľadať námet denného seriálu, ktorý by im pomohol znovu dostať divákov ku svojim obrazovkám. Nakoniec ho našli v tureckom seriálovom projekte, od ktorého si televízny líder sľubuje veľa. Aj preto do neho povolal jednu zo svojich aktuálne najväčších hviezd Adama Bardyho.

Ten okrem seriálov Pán Profesor a Druhej šance zahviezdil v jarnej televíznej sezóne v tanečnej šou let´s Dance, kde spolu s Dominikou Roškovou skončili na druhom mieste. Neporadilo sa im pretancovať len neporaziteľného Jána Koleníka. 

Aj keď do úteru už dávnejšie prenikli informácie aký formát Markíza na podvečer chystá a kto budú jeho hlavné hviezdy, až teraz oficiálne pustila prvé zábery zo seriálu a my vám ich prinášame. 

image

Hlavní predstavitelia Adam Bardy a Martina Zábranská.

O čom bude seriál

Nový romanticko-komediálny denný seriál s názvom Mama na prenájom odštartuje už začiatkom roka 2023. Vysielať ho budú každý pracovný podvečer. Diváci a diváčky sa môžu tešiť na dojímavý, vtipný, ale aj napínavý príbeh, v ktorom sa cesty dvoch rodín pretnú vďaka náhode a želaniu malého dievčatka spoznať svoju mamu.

Úspešný gynekológ a spolumajiteľ prestížnej pôrodníckej kliniky Martin Toman (Adam Bardy) sám so svojím otcom Edom (Vlado Kobielsky) vychováva škôlkarku Hanku (Larisa Mižigar). Jej mama od nich odišla tak dávno, že Hanka si ju vôbec nepamätá. Martin však Hanke neuvážene sľúbil, že na jej šieste narodeniny mama príde a teraz netuší, ako svoj sľub naplní.

image

Martina Zábranská a Adam Bardy.

Nečakanú záchranu nájde v nespútanej a trochu bláznivej Nadi Vernerovej (Martina Zábranská), ktorá spolu so svojím otcom Dušanom (Maroš Kramár) a súrodencami Beátou (Kamila Heribanová) a Jurajom (Martin Klinčúch) prevádzkuje rodinnú reštauráciu.

Hanku s Naďou spája, že ani Nadina matka Zuzana už dávno nie je prítomná v živote Vernerovcov. Stretnutie Nadi a Martina spustí sled nečakaných zvratov a udalostí, ktoré nakoniec prepletú obe rodiny, vyplavia temné tajomstvá minulosti a zároveň dajú Hanke nádej, že jedného dňa naozaj nájde svoju vysnívanú mamu...

Kreatívnou producentkou je Evita Twardzik

„Mama na prenájom je seriál, v ktorom sa stále niečo deje a kde príbeh nie je predvídateľný,“ hovorí Evita Twardzik, šéfka vývoja hranej tvorby TV Markíza, ktorá je spolu s Petrom Nagyom aj kreatívnou producentkou seriálu. „Láska je to, za čím chodíme domov a čo doma chceme mať. O tom je tento seriál, tým pádom je pre celú rodinu a skrátka pre všetkých,“ dodala.

image

Vladimír Kobielsky a Adam Bardy.

Novinka vzniká v internej produkcii TV Markíza na základe námetu úspešného tureckého seriálu Moja sladká lož (Benim Tatlı Yalanım resp. My Sweet Lie). „Na seriáli sa podieľa rozsiahly tím naozaj vynikajúcich tvorcov. Rovnako, ako v prípade Oteckov, sme si z originálu ‚požičali‘ základnú dejovú kostru, následne sme sa však už vydali našou vlastnou, slovenskou cestou,“ vysvetľuje šéfproducentka Alexandra Dubovská.  

Ústrednú dvojicu v seriáli budú stvárňovať obľúbený herec zo seriálového hitu Druhá šanca Adam Bardy a Martina Zábranská, ktorá zažiarila v seriáli Svätý Max či ako spolumoderátorka veľkolepej tanečnej šou Let‘s Dance.

image

Adam Bardy a Larisa Mižigar.

Sadli si spolu

„Mám to šťastie, že pracujem s ľuďmi pred kamerou aj za kamerou, ktorí sú absolútni profesionáli, rozumieme si po pracovnej aj ľudskej stránke, atmosféra na pľaci je výborná, humor nemá hranice. Potom to všetko do seba zapadne a výborne funguje ako celok. Verím, že to tak vo výsledku budú vnímať a vidieť aj diváci a diváčky,“ pochvaľuje si Adam Bardy.

„Nikdy by som si nepomyslela, že niečo také náročné ako denný seriál, môže byť také naplňujúce. Pľac sa stal mojím druhým domovom, na natáčaní trávime viac času ako s rodinami, ale ani po troch mesiacoch ma to neprestáva baviť. Máme výborný tím ľudí, skvelý scenár a nadšenie pre prácu. Herecké obsadenie vyšlo krásne, ľudsky nám to funguje, na pľaci je stále zábava a prijemná atmosféra,“ hovorí Martina Zábranská.

image

Adam Bardy a Larisa Mižigar.

„Som veľmi vďačná, že si pre stvárnenie postavy Nadi vybrali práve mňa. Je veľmi pestrá. Spontánna, bláznivá, urečnená ‚správniačka‘ a intelektuálka, ktorá sa vie ľahko dostať do problémov, ale vždy sa z nich svojou šikovnosťou aj vymotá. Nebojí sa života. S Naďou sa skrátka nenudím a dúfam, že bude baviť aj divákov a diváčky pri televíznych obrazovkách,“ dodala herečka.

Detskú predstaviteľku hľadali pol roka

image

Hlavná hviezda nového seriálu Adam Bardy.

Hlavnú detskú rolu tvorcovia zverili 6-ročnej Larise Mižigar, ktorá si okamžite získala celý tvorivý tím. „Hľadali sme ju pol roka, ale myslím si, že sa nám nakoniec podarilo nájsť mladú slečnu, ktorá je úplne úžasná,“ teší sa Alexandra Dubovská.

Diváci a diváčky sa však môžu tešiť aj na také zvučné herecké mená, ako Vlado Kobielsky, Maroš Kramár, Helena Krajčiová či Lujza Garajová Schrameková, ale tiež na osvedčené mladé talenty, ako Martin Klinčúch, Diana Ristová, Kristína Kanátová, Erik Žibek alebo Peter Kiss. 

Réžiu seriálovej novinky majú pod palcom skúsení spolutvorcovia diváckych hitov Matúš Libovič a Miloš Volný. „Chceli sme docieliť, aby Mama na prenájom bol seriál pozerateľný aj pre mužov. Myslím si, že sa nám to podarilo a verím, že si získa divácku priazeň,“ uzavrel Matúš Libovič.

Výroba seriálu je realizovaná v súlade s princípmi tzv. zeleného natáčania a udržateľnej produkcie, teda s maximálnym ohľadom na životné prostredie.

Prvé ukážky nového seriálu Mama na prenájom si môžete pozrieť v tomto videu, v ktorom Markíza promuje svoje projekty na rok 2023. 

Mama na prenájom

žáner: denný romanticko-komediálny seriál

kreatívni producenti: Evita Twardzik, Peter Nagy

producentka TV Markíza: Alexandra Dubovská

výkonná producentka: Ivana Luknárová

hlavný scenárista: Lukáš Obermajer

réžia: Matúš Libovič, Miloš Volný

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
10. jún 2023 17:28