Hostia víkendových politických relácií.
StoryEditor

Víkendové politické diskusie aj o pomoci vlády v aktuálnej kríze a rizikách neschválenia rozpočtu

09.12.2022, 18:33
Autor:
michmich

Do sobotných dialógov príde len jeden politik - premiér Eduard Heger, naopak do diskusie v TA3 pozvali až piatich politikov.

Bez diskutujúceho partnera

Sobotné dialógy v sobotu 10. decembra od 12:10 hodine na Rádio Slovensko a vo vysielaní:24 privítajú len jedného hosťa. Moderátorka Marta Jančkárová bude len diskutovať s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom z OĽaNO.

Moderátorku bude zaujímať aká je aktuálna situácia pred hlasovaním v NR SR o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde a možnosti ďalšieho vývoja, ale aj to ako prebieha hľadanie politickej podpory pre schválenie štátneho rozpočtu, výdavkové limity a riziká neschválenia rozpočtu.

No rozoberú spolu aj tému nastavenia a financovania pomoci domácnostiam, podnikom, inštitúciám aj samosprávam s cenami energií, ale aj to akú pomoc doručí vláda seniorom, rodinám s deťmi, nízkopríjmovým skupinám pre zmiernenie negatívnych dosahov zdražovania.

A okrem krokom vlády pre zachovanie sociálneho zmieru sa premiér vyjadrí aj k prioritám v zahraničnej politike. A to konkrétne ku súdržnosti v rámci EÚ respektíve V4 v kontexte aktuálnych výziev - vojne na Ukrajine, migračnej kríza a pozícii Slovenska k zmrazeniu časti eurofondov pre Maďarsko.

Zaujímavá zostava

Prvú nedeľnú politickú diskusiu už tradične prinesie spravodajská televízia TA3. O 11:00 hodine moderátor privíta v relácii až päť politických hostí.  

V diskusných kreslách sa stretnú traja nezaradení poslanci NR SR Tomáš Valášek, Martin Klus a Miroslav Kollár. No diskutovať prídu aj poslankyňa NR SR za OĽaNO Anna Mierna a poslanec NR SR za Sme rodina Martin Borguľa.      

Dôvera vláde vs. predčasné voľby 

Do relácie O 5 minút 12 si moderátor Marek Makara pozval naživo diskutovať v nedeľu 11. decembra od 11:55 hodine podpredsedníčku vlády a ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedníčka strany Za ľudí Veroniku Remišovú a poslanca NR SR a predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho.

Reláciu odvysielajú už tradične na Jednotke a vo vysielaní spravodajskej:24. Témy diskusie budú politická situácia, dôvera vláde versus predčasné voľby, ale aj to aké je podpora pre štátny rozpočet pri súčasnom rozložení síl v NR SR.

No svoje názory vyjadria aj ku finančnej pomoci v súvislosti s rastúcimi cenami, ku stavu právneho štátu a dôvere verejnosti v spravodlivosť.

Prieskum volebných preferencií

V parlamente sa vo štvrtok začalo rokovanie o návrhu SaS na vyjadrenie nedôvery vláde Eduarda Hegera. O jej osude však budú rozhodovať kľúčové hlasy nezaradených poslancov. Samotné hlasovanie je naplánované na budúci týždeň. 

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic vyhlásil, že podľa neho Slovenská informačná služba brzdí trestné stíhania veľkých politických káuz. SIS sa však voči jeho tvrdeniam ohradila a vyzýva ho na predloženie dôkazov.

Aj o týchto témach sa bude moderátor Michal Kovačič už túto nedeľu 11. decembra 2022 v relácii Na telo rozprávať s ministrom obrany Jaroslavom Naďom za OĽaNO a podpredsedníčkou strany Hlas-SD Denisou Sakovou. 

V reláciu prinesú aj výsledky čerstvého prieskumu volebných preferencií politických strán od agentúry FOCUS.

Relácia Na telo sa tradične začína o 13:00 hodine na obrazovkách TV Markíza a webe TVnoviny.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 11:10