StoryEditor

Moderátori Telerána naspievali vianočnú pieseň

14.12.2022, 11:51
Autor:
michmich

Odpremiérujú ju počas vysielania rannej šou v pondelok 19. decembra 2022.

Najkrajšie sviatky v roku sa divákom televízie Markíza rozhodol spríjemniť tím Telerána. Známe tváre aj jeho tvorcovia  pred Vianocami spoločne naspievali pesničku a natočili videoklip, ktorý odpremiérujú počas vysielania rannej šou v pondelok, 19.12.2022.

Moderátori Telerána naspievali v nahrávacom štúdiu hudobný darček pre svojich divákov, ktorý dostal názov,,Sviatočná“. Ide o autorskú pieseň, ktorá vznikla z pera šéfredaktorky publicistiky TV Markíza Zuzany Štelbaskej. ,,Keďže v redakcii máme množstvo talentov, chceli sme priniesť autorskú pieseň,“ pochválila svojich kolegov Zuzana. Išlo o tímovú prácu a všetko riešili spoločne. Tému, spôsob snímania aj hlavné úlohy vo videoklipe.

image

Vianočnú pesničku odprezentujú v Teleráne 19.decembra.

Autorkou hudby k vianočnej piesni je Alex Haňdiaková, ktorú diváci poznajú z obrazovky najmä ako redaktorku rannej témy v Teleráne: ,,Akonáhle som dostala text, sadla som si za klavír a zahrala prvé tri akordy, ktoré mi napadli. Začala som si len tak spievať slová a v hlave mi naskočila melódia. Bolo to zázračne rýchlo,“ hovorí s tým, že aj napriek viacerým pokusom sa vždy vrátila k prvej verzii, vďaka čomu vedela, že to je tá správna melódia.

Poodhalia zákulisie

Samotný videoklip k piesni nie je prvoplánovo vianočný. Všetkým zúčastneným išlo najmä o to, aby bola pieseň zábavná a zároveň ľuďom poodhalila zákulisie Telerána.

Vo videoklipe sa objaví celý tím Telerána na čele s moderátormi, redaktormi, kameramanmi či spolupracovníkmi ako meteorológ Jozef Iľko a Gizka Oňová. Zatancuje si v ňom aj riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Henrich Krejča a dokonca s účasťou neváhal ani generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele, ktorého diváci uvidia v trochu inej „polohe“.

image

Vianočnú pesničku odprezentujú v Teleráne 19.decembra.

Réžie videoklipu sa ujala dramaturgička Katarína Plevová, ktorá sa netají tým, že niektoré scény boli pre nich veľkou výzvou. Niektoré zo scén totiž museli natočiť na jedenkrát a do karát im občas nehralo ani počasie. ,,Nakrúcanie v mínusových teplotách bolo veľkou výzvou. Matúš Krnčok v člne v jazierku, Tomáš Juríček s plyšovou rybou. V momente, keď sme mali nastavenú celú scénu, začalo liať,“ spomína.

image

Vianočnú pesničku odprezentujú v Teleráne 19.decembra.

Neostávalo teda nič iné, iba odpratať kompletne celú techniku aj rekvizity a počkať, kým sa vyčasí. Aj napriek menším problémom, s ktorými sa museli počas natáčania popasovať, markizáci veria, že pesnička sa bude divákom páčiť a že im spríjemní najkrajšie sviatky v roku.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 06:40