Hostia víkendových politických diskusií.
StoryEditor

Víkendové politické diskusie: O páde vlády, predčasných voľbách a ďalšom smerovaní Slovenska

16.12.2022, 17:36
Autor:
michmich

Do horúcich kresiel v štyroch politických reláciách sa tento víkend posadí 9 slovenských politikov.

Sobotné dialógy

Rozhlasovú diskusie odvysiela Rádo Slovensko naživo v sobotu 17. decembra od 12:10 hodine. Relácia sa objaví aj vo vysielaní spravodajskej:24. Tento víkend bude moderátorka Marta Jančkárová hostiť podpredsedu vlády, ministra financií SR a predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča a poslanca NR SR a člena Výboru NR SR pre sociálne veci Petra Cmoreja z SaS.

Rozoberú aktuálny vývoj politickej situácie po vyslovení nedôvery vláde a scenáre ďalšieho vývoja ako forma dovládnutia do volieb, ďalšie fungovanie parlamentu po páde vlády, ale aj možnosti skrátenia volebného obdobia. Rozprávať sa budú aj o osude štátneho rozpočtu, či o financovaní pomoci ľuďom, firmám a samosprávam v súvislosti s rastom cien.                                

V politike

Na TA3 pozval moderátor do štúdia diskutovať ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR zo Sme rodina Milana Krajniaka a podpredsedu NR SR a podpredsedu strany Smer-SD Juraja Blanára.

O 5 minút 12

Aj politická relácia na RTVS prinesie atraktívny politický duel. Diskusiu predsedu NR SR a predsedu hnutia Sme rodina Borisa Kollára a predsedu poslaneckého klubu v NR SR a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica odvysiela verejnoprávna televízia naživo v nedeľu 18. decembra od 11:55 hodine na Jednotke a vo vysielaní spravodajskej:24.

S moderátorom Marekom Makarom budú rozoberať aktuálne témy, ktoré vznikli po vyslovení nedôvery vláde a to forma dovládnutia do volieb, možnosti predčasných volieb, či osud štátneho rozpočtu.

Na telo

Vláda Eduarda Hegera neustála odvolávanie v parlamente a padla, nedôveru jej vyslovilo 78 poslancov. Prezidentka Zuzana Čaputová žiada usporiadať predčasné voľby ešte v prvom polroku 2023.

Strana SaS, ktorá vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde iniciovala, nechce o predčasných voľbách rokovať, ale navrhuje hľadať v parlamente novú väčšinu alebo vymenovanie úradníckej vlády.

K predčasným voľbám ešte pred letom sa však okrem opozície prikláňa aj predseda parlamentu Boris Kollár.

Otázne tiež zostáva, či parlament ešte do konca roka schváli štátny rozpočet.

Aj o týchto témach sa bude moderátor Michal Kovačič už túto nedeľu 18. decembra v relácii Na telo rozprávať s predsedom poslaneckého klubu OĽaNO Michalom Šipošom, poslancom SaS Branislavom Gröhlingom a generálnym manažérom strany Hlas-SD Matúšom Šutajom Eštokom.

Relácia Na telo sa tradične začína o 13:00 hodine na obrazovkách TV Markíza a webe TVnoviny.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
20. júl 2024 01:54