Reuters REUTERS
StoryEditor

"Follow me on Instagram?" - Twitter zakazuje takéto formulky

19.12.2022, 08:42
Autor:
TASRTASR

Nové vedenie mení svoju politiku voči konkurencii.

 Spoločnosť Twitter oznámila, že už nebude povoľovať používateľom propagovať svoje účty na mnohých platformách sociálnych médií vrátane Facebooku a Instagramu; ide o najnovšiu zmenu politiky spoločnosti pod vedením jej nového kontroverzného majiteľa Elona Muska.

Tento krok, ktorý sa týka aj spoločností Mastodon, Post a Truth Social, ako aj agregátorov odkazov na sociálne médiá tretích strán, ako sú Linktr.ee a Ink.bio, prichádza po tom, ako používatelia začali v rámci morálnych zmien na Twitteri povzbudzovať svojich sledovateľov, aby si ich príspevky pozerali inde.

 "Odteraz už Twitter nebude povoľovať bezplatnú propagáciu konkrétnych platforiem sociálnych médií," uvádza sa vo vyhlásení Muskovej kancelárie.

 "Na úrovni tvítu aj na úrovni účtu odstránime akúkoľvek bezplatnú propagáciu zakázaných platforiem sociálnych médií tretích strán, ako je napríklad odkazovanie na niektorú z nižšie uvedených platforiem na Twitteri alebo poskytovanie svojej adresy bez URL," vysvetlila spoločnosť Twitter. Používatelia tak budú mať zakázané napríklad zverejňovať "Follow me @username on Instagram", uviedol Twitter.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 14:05