Filip za rok zažije dve drsné reality šou. Vyhrá aj v druhej?
StoryEditor

Víťaz Farmy Filip už bojuje o 100 tisíc eur v ďalšej reality šou

11.01.2023, 19:02
Autor:
michmich

Už koncom januára sa vracia na televízne a streamovacie obrazovky jeden z najdrsnejších programov Survivor.

Presne po roku prináša česká Nova a slovenská Markíza pre svojich divákov druhú sériu reality šou, v ktorej súťažiaci nebojujú nie len o lákavú výhru, ale aj o prežitie.  

Každý zo súťažiacich sa postaví jednej z najväčších výziev svojho života a bude čeliť neúprosným podmienkam. O hlade, v izolácii a bez civilizačných výdobytkov. Na ostrove o prežitie budú bojovať,“ informujú televízie. Šou bude aj tento rok moderovať Ondrěj Nvotný.

Súťažiaci už odošili znovu do Dominikánskej republiky natáčať novú sériu, televízie však zatiaľ vypustili do éteru len prvé štyri mená súťažiacich. A jedným z nich je bude aktuálny víťaz Farmy 14 Filip Jánoš (26). Súťažiť tak ide do ďalšj reality šou len mesiac po tom, ako zvíťažil vo finále Farmy. 

image

Filip Jánoš.

Na ostrov sa teda dopravil už aj slovenský youtuber, ktorého na Slovensku poznajú skôr pod prezývkami FiFqo alebo Fifo. Filip pripustil, že sa najviac obáva straty komfortu. „Veľa sa teším, ale čím viac sa to blíži, tým sa viac bojím. Hladu sa napríklad ani veľmi nebojím, ale zistil som, že tam nebude záchod alebo si nebudem mať kde umyť zuby,“ vyjadril obavy farmársky šampión.

A kto bude ešte súťažiť s ním?

image

Václav Matějovský.

Václav Matějovský

Herec Václav Matějovský (26), ktorý sa pred kamerou objavil už ako školák. Zahral si Mikuláša Seidla v seriáli Ulice. Má vlastnú rannú show vo Fajn Rádiu. Rád lyžuje a hrá florbal a tenis. Nedávno zažiaril v seriáli O mne sa neboj v úlohe sebavedomého právnika Martina. Vašek pred odletom do Dominikánskej republiky prezradil, že z ničoho nemá strach: „Nechcem robiť machra, že sa ničoho nebojím, ale neviem, čo čakať. Treba spať vonku sa nebojím. Čúrať pred kamerou tiež zvládnem.“

 

 

image

Peter Švancara.

Peter Švancara

Bývalý futbalový útočník Petr Švancara (45), ktorý veľkú časť kariéry strávil v Zbrojovciach Brno a je často označovaný za ikonu brnenského futbalu. V českej najvyššej súťaži odohral 309 zápasov, v ktorých strelil 59 gólov. Na rozdiel od Vaška Švanca nejaké obavy priznal: „Určite mi nebude dobre vedľa negatívnych ľudí. A najskôr ma bude trápiť hmyz, ktorý nemám veľmi rád. Pavúky, komáre, neviem, čo tam na nás všetko čaká. Najviac mi bude chýbať rodina, pretože som trojnásobný otec. V minulosti som podobnú výzvu odmietol, a potom ma to mrzelo. Takže mám pocit, že druhou šancou mi pánbožko dáva najavo, že by som si niečo také mal vyskúšať.“

image

Hana Gelnarová.

Hana Gelnarová

22-ročnú barmanku Hanu Gelnarovú sledujú na sociálnych sieťach stotisíc fanúšikov. V Survivor 2023 chce Hanka spoznať zaujímavých ľudí: „Rada sa zoznámim s novými ľuďmi, u ktorých je motivácia pre prihlásenie do tejto súťaže rovnaká, že sú podobní ‚blázni‘, ako som ja. A tiež si rada skúsim, čo všetko je moje telo schopné vydržať. Ako dlho zvládnem byť o hlade, na slnku, pri fyzickej záťaži, by som si tu totiž nikdy nevyskúšala, tu keď mám hlad, tak sa skrátka najem.“

 

 

 

Minulý rok opustili šou 4 súťažiaci pre zranenia

Predchádzajúcu sériu natáčali obe televízie tiež v Dominikánskej republike. Celý projekt vyrábali obe televízie tri mesiace. Natočený materiál vysielali takmer štyri mesiace. Súťažili proti seba dva zmiešané česko – slovenské tímy, pričom jeden zložili zo známych osobností. Televízie počas natáčania museli počas celej šou pasovať s viacerými problémami.  

Najskôr museli televízie odsunúť štart drsnej reality šou tak na streamovacej platforme Voyo ako aj na televíznych obrazovkách. Totiž hneď po príchode do exotickej krajiny v Karibiku zaúradoval covid. Niekoľkým súťažiacich, ale aj členov realizačného tímu, zistili pozitívne testy.

image

Prvý ročník Survivor natáčala Nova a Markíza pred rokom.

Ďalším problémom boli zranenia jednotlivých súťažiacich. Počas šou muselo kvôli zdravotným problémom odstúpiť až štyria súťažiaci. Televízie teda nečakane prišli o styri regulérne súťažné duely, s ktorými na začiatku do programu počítali. Zaujímavosťou je, že všetci štyria odstupujúci boli z celebritného tímu. Výhru si nakoniec vybojoval najväčší stratég celej série - Čech Vladimír Čapek.

Trápenie so sledovanosťou

Kým televízie mohli byť so sledovanosťou na streamovacej platforme VOYO, kde sa vysielali diely s týždenným predstihom, spokojné, na obrazovkách to už také ružové nebolo.

Survivor potvrdil, že slovenský a český televízny trh je predsa len rozdielny. Kým v Čechách drsná reality šou si divákov pri obrazovkách dokázala udržať celý čas v prime time v obchodnej cieľovke 15-54 v priemerne podielovo dostávať na úroveň 22 až 24 percent, na Slovensku už po troch odvysielaných dieloch šou stratila toľko divákov, že sa Markíza rozhodla, že program presúva do neskoršieho vysielacieho času.

Inú pesničku už rozohrala drsná šou na internete. Tak ako sa na obrazovkách TV Markíza Survivor trápil, na streamovacej službe VOYO  bol medzi jej predplatiteľmi od začiatku o jeden z najsledovanejších programov. „Sledovanosť jednotlivých titulov na VOYO síce nezverejňujeme, ale môžeme potvrdiť, že Survivor je mimoriadne obľúbený formát u mladšieho publika,“ vysvetlil pre Stratégie PR manažér Markízy Lukáš Kočíšek.

image

Slovenskí súťažiaci prvej série.

A práve Voyo mohol byť kameňom úrazu pre sledovanosť šou na TV Markíza. A prečo išiel vlastne televízny líder do tak nákladnej reality šou, keď  bude k dispozícii len pre predplatiteľov streamovacej služby Voyo? Dôvod je jednoduchý.

Ich cieľová skupina je hlavne mladé publikum, ktoré si na internete rado pozrie reality šou ako Survivor či Love Island. A navyše sa musia snažiť udržať si predplatiteľov zaujímavými novinkami a konkurovať tak medzinárodným streamovacím službám na Slovensku.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 18:16