Šéfkuchár aj moderátor v jednej osobe - Peter Duranský.
StoryEditor

Už v nedeľu prinesie Jednotka novú súťažnú šou Pravidlá mojej ženy

13.01.2023, 14:52
Autor:
michmich
  • Nová kuchárska šou nahrádza po 13 rokoch inú kuchársku šou Tajomstvo mojej kuchyne, v ktorej dlhé roky účinkovala Kamila Magálová a kuchár Pavol Pospíšil. 

  • 15. januára si môžete pozrieť na obrazovkách RTVS svetoznámu kuchárska šou, v ktorej si dva páry zmerajú svoje sily v príprave chutných jedál.

  • Kuchársku novinku budú môcť diváci sledovať každú nedeľu o 18.20 h na Jednotke.

  • Šefkuchárskou hviezdou novej šou bude Peter Duranský, ktorý je prvým Slovákom, ktorý získal Michelinskú hviezdu a patrí medi najúspešnejších Slovákov vo svete gastronómie.

Nová súťažná kuchárska relácia RTVS Pravidlá mojej ženy vychádza zo svetoznámej šou, v ktorej si dva páry pod vedením skúseného šéfkuchára zmerajú svoje sily v príprave chutných jedál. Súťaž sa skladá z dvoch kôl.

image

Prví súťažiaci v novej kuchárskej relácii RTVS.

image

Pravidlá mojej ženy je relácia prevzatá zo zahraničia.

V 1. kole je úlohou žien z každého súťažiaceho páru navariť zadané jedlo pod vedením šéfkuchára. Muži zo súťažných párov nemajú žiadne informácie o pripravovaných jedlách. Po ukončení varenia so zaviazanými očami ochutnávajú pripravené jedlá a výlučne podľa chuti udeľujú body.

image

Manžel ochutnáva jedlo zo zatvorenými očami.

V 2. kole šéfkuchár odhalí súťažný recept, ktorý majú pripraviť muži zo súťažných párov a ženám z každého súťažného páru odovzdá v obálke postup jeho prípravy. Ženy následne navigujú mužov pri príprave určeného jedla prostredníctvom dorozumievacieho zariadenia a obrazovky. Po 2. kole ženy so zaviazanými očami ochutnávajú jedlá, ktoré uvarili muži a výlučne podľa chuti udeľujú pripraveným jedlám body.

image

Už túto nedeľu prinesie RTVS novú reláciu pravidlá mojej ženy.

Šéfkuchár Peter Duranský bude aj reláciu moderovať

Jedlá ochutnáva aj šéfkuchár a podľa svojho uváženia udeľuje body pre jednotlivé súťažné páry, ktorými ohodnotí prípravu jedál ženami oboch súťažných párov v 1.kole, jedlá pripravené mužmi v 2.kole a celkovú spoluprácu každého zo súťažných párov počas celej súťaže.

Súťaž vyhráva ten súťažný pár, ktorý dosiahne v celkovom hodnotení vyšší počet bodov. Tento pár získava cenu v súťaži a postup do ďalšej relácie, v ktorej si bude súťažiť s ďalším súťažným párom.

image

Ochutnávanie jedla manželkou.

„Je to pre mňa niečo nové, keďže ide o úplne odlišnú formu varenia, na akú som zvyknutý. Samozrejme, teším sa a dúfam, že odovzdám súťažiacim niečo z toho, čo som sa sám naučil, kus seba a možno to zmení ich pohľad na prípravu jedál a varenie celkovo. Moderátorská pozícia bude pre mňa niečo úplne nové a mám voči tomu samozrejme rešpekt, ale beriem to ako novú výzvu v mojej kariére a pevne verím, že diváci sa môžu tešiť na veľmi chutné recepty, ktoré si budú môcť pripraviť doma,“ vyjadril sa šéfkuchár Peter Duranský.

image

Zábery z prvej epizódy.

Táto šou má viac ako 150 epizód odvysielaných v domovskom Francúzsku a lokálne verzie vysielali aj v Brazílii, Thajsku, Alžírsku, Turecku, či Rumunsku. A teraz prichádza na Slovensko.

Šou Pravidlá mojej ženy budú môcť diváci sledovať od 15. januára každú nedeľu o 18.20 h na Jednotke.

Výzva RTVS - Zapojte sa aj vy!

Ak ste odvážny pár a funguje vám to spoločne aj v kuchyni, príďte predviesť kuchárske svoje umenie do novej šou a zabojujte o hlavnú výhru. Už teraz sa môžete prihlásiť cez jednoduchý webový dotazník na stránkach RTVS. 

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. jún 2023 16:07