StoryEditor

Mama na prenájom konkurencii ušla, medzi Dunajom a Nemocnicou stále silný boj

20.01.2023, 15:29
Autor:
michmich

Celkovo najsledovanejším štvrtkovým programom sa v oboch kľúčových cieľových skupinách stala hlavná spravodajská relácia TV Markíza Televízne noviny, ktorá si pripísala rekordný tohtoročný trhový podiel.

Zaujímavé výsledky zaznamenal včera podvečer nový denný rodinný seriál Mama na prenájom. Táto novinka sa v hlavnej, komerčne najdôležitejšej cieľovej skupine 12-54 stala druhým najsledovanejším nespravodajským programom dňa a v rebríčku sledovanosti predstihla akékoľvek štvrtkové programy konkurencie. Prekonať ju pokázal len nový dobový seriál domovskej televízie Dunaj, k vašim službám. 

Včerajšia deviata premiérová epizóda Mama na prenájom v cieľovej skupine 12-54 dorovnala svoj doposiaľ najvyšší rating 7,1 percenta a zaznamenala rekordný trhový podiel 28,3 percenta. Denný romantický seriál sa tak čoraz viac vzďaluje konkurencii. Kuchárska šou Bez servítky uhrala v komerčnej cieľovke ratingom 4,7 percenta s podielom na trhu 19,4 percenta v komerčnej cieľovke.

image

Mama na prenájom.

Ďalšie príbehy sympatických hlavných hrdinov si vychutnalo celkovo 403-tisíc divákov, čo je nateraz druhý najlepší výkon tohto seriálu. Bez servítky si pozrelo o 100 tisíc divákov menej, keď kuchársku šou si zaplo 304-tisíc divákov.

V prime time sa darilo aj štvrtej časti rodinnej ságe Dunaj, k vašim službám. Prvý dobový seriál TV Markíza sa po 20:30 hodine stal prvou diváckou voľbou, keď dorovnal z obchodného hľadiska v najdôležitejšej cieľovej skupine 12-54 svoj doposiaľ najvyšší rating 7,6 percenta z minulotýždňového štartu a zároveň dosiahol trhový podiel 24,3 percenta.

V porovnaní s utorkovou epizódou stúpol Dunaj z hľadiska ratingu o 0,7 percentuálneho bodu a podiel na trhu mu vtrástol o 2,1 percentuálneho bodu. Dunaj, k vašim službám tak v komerčnej ciešovke udržal líderstvo v prime time a prekonal tak seriál Nemocnica na TV Joj, ako aj šou Hit roka na Jednotke RTVS.

image

Dunaj, k vašim službám.

Nemocnica stúpla v komerčnej cieľovke o približne pol ratingového bodu na rating 7,1 percenta a dosiahla trhový podiel 22 percent. Po prvýkrát sa v tento sezóna seriál z lekárskeho prostrdie ratingovo prehupol nad sedempercentnú hranicu. 

Celkovo včera Dunaj, k vašim službám pritiahol k obrazovkám 435-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v porovnaní s utorkom získal na svoju stranu ďalších 44-tisíc divákov. V univerzálnej cieľovke 12+ mala však Nemocnica divákov pred obrazovkami viac. Včerajšiu časť priemerne sledovalo 461-tisíc divákov, čím tiež oproti utorku stúpla o 21-tisíc divákov.

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa vo štvrtok v oboch hlavných cieľových skupinách stala hlavná spravodajská relácia TV Markíza Televízne noviny. V obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 zaznamenali rating 9,7 percenta a výrazný tohtoročný trhový podiel 33,6 percenta.

image

Nemocnica.

Súhrn najdôležitejších udalostí z domova i zo sveta si nenechalo ujsť 556-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Konkurenčné Noviny Joj zaostali o 134 tisíc divákmi, keď si ich pozrelo 422-tisíc sledujúcich. Správy RTVS si zaplo 297-tisíc divákov.

Druhé miesto v rebríčku najsledovanejších programov dňa obsadila taktiež v oboch hlavných cieľových skupinách nasledujúca relácia Počasie (rating 8,3 percenta a trhový podiel 27,5 percenta v cieľovke 12-54), ktorú si pozrelo 517-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
24. máj 2023 07:37