Nová komédia Villa Lucia už v marci v kinách.
StoryEditor

Do kín mieri nevšedná komédia Villa Lucia, ktorej koproducentom je televízia JOJ

30.01.2023, 12:01
Autor:
redred

Tvorcovia v nej stavili na silné, charizmatické herecké obsadenie a prepracované kaskadérske scény a najmodernejšie digitálne technológie.

Filmová novinka je originálnou kombináciou dvoch u nás divácky najpopulárnejších žánrov: romantickej komédie a kriminálneho filmu. Tvorcovia scenár okorenili humorom, ktorý je poctou klasickým francúzskym komédiám.

Teraz tvorcovia predstavujú trailer a filmový plagát. Diváci sa môžu už v marci tešiť na druhý kinofilm producenta a režiséra Michala Kollára, ktorý má za sebou originálne žánrové projekty so silným vizuálnym štýlom.

Ide napríklad o krimitriler Červený kapitán, nakrútený podľa rovnomennej knihy Dominika Dána alebo akčný seriál Ultimátum, ktorý ako koproducent spolu s ČT uviedla televízia JOJ na svojich obrazovkách minulý rok.

image

Plagár nového filmu Villa Lucia.

Po skvelej spolupráci pri Ultimáte vstúpila televízia JOJ aj do koprodukcie najnovšieho Kollárovho filmu Villa Lucia. Špecifický režisérsky rukopis tentoraz do popredia netradične stavia romantickú líniu milostného trojuholníka.

„Villa Lucia je generačná výpoveď mixnutá s elementmi,zlodejskej‘ komédie. No predovšetkým je to bláznivo poňatý príbeh prvej lásky,“ opisuje svoj film režisér.

Villa Lucia, ktorú tvorcovia charakterizujú ako „komédiu o prvej láske a poslednej vlámačke“, je výnimočná náročnou postprodukciou s využitím najmodernejších digitálnych technológií.

Hoci je dej filmu situovaný do Bratislavy, ideálna lokácia vily sa našla až u našich západných susedov v Brne, v susedstve ikonického Tugendhatu. Pred filmármi tak stála ťažká úloha – prostredníctvom 3D skenu virtuálne „premiestniť“ brniansku lokáciu do bratislavského podhradia.

image

Vo filme si zahrá aj Vladimír Černý.

Vzhľadom na náročnosť a komplexnosť v slovenskej kinematografii nevídaného procesu na filme pracujú až štyri trikové štúdiá. Novinkou je tiež využitie LED pozadí, vďaka ktorým tvorcovia dokázali natočiť „letné“ scény v zime. Ide o modernú technológiu, nahrádzajúcu klasické postupy so zeleným či modrým plátnom, ktorá doposiaľ nebola v slovenskom filme využitá.

image

Michal Kubovčík a Hana Vagnerová.

Samostatnú kapitolu tvorí štylizovaná automobilová naháňačka, kombinovaná s prestrelkou a výbuchmi, ktorá nemá (nielen) v slovenskej kinematografii obdobu. Vo frekventovanom bratislavskom podhradí sa scéna natáčala len dve noci, no jej technicky náročná postprodukcia trvala rok.

Filmári si pri nej pomáhali kombináciou prakticky všetkých druhov digitálnych trikov – od 3D modelov cez zelené plátno až po obrovské, niekoľkometrové LED panely. Diváci sa okrem toho môžu tešiť aj na animovanú titulkovú sekvenciu, vytvorenú na základe výtvarných návrhov známeho karikaturistu Martina „Shootyho“ Šútovca.

„Film je posledné „veľké letné“ dobrodružstvo našich prerastených chlapcov,“ hovorí s úsmevom režisér a producent komédie Villa Lucia Michal Kollár a dodáva: „Veríme, že mužská časť publika sa zasmeje, pretože „je to naozaj o nás‘“ a tá ženská, pretože „je to naozaj o vás“.“

O filme:

Villa Lucia rozpráva príbeh trojice kamarátov, ktorých ešte aj po tridsiatke spája spomienka na spolužiačku zo strednej školy, Luciu Renerovú (Hana Vagnerová). Cyril (Juraj Hrčka) si po niekoľkých teatrálnych pokusoch o samovraždu kvôli Lucii lieči nervy v psychiatrickej liečebni a práve dnes sa jej chce v rámci terapie za všetko ospravedlniť. Gorazd (Michal Kubovčík) je s Luciou zasnúbený a práve dnes musí svoj vzťah pred nestabilným Cyrilom utajiť. Svätopluk (Martin Meľo) sníva o tom, že práve dnes má poslednú šancu dať starú partiu dokopy. Snaha raz a navždy urovnať nevyriešenú minulosť privedie rozhádanú trojicu až do Luciinho rodného domu, kde hrdinovia narazia na ešte väčšiu prekážku. Nestráženú starú vilu nad mestom majú totiž práve dnes v pláne vykradnúť dvaja skorumpovaní policajti – „mamonou posadnutý“ Jánoš (Vlado Černý), ktorý sa chce pred odchodom do dôchodku zabezpečiť „posledným džobom“, a jeho submisívny synovec Rudo (Tomáš Mischura). Zlodejom neochotne asistuje beznádejne poverčivý taxikár „Džeremy z Vrakune“ (Zdeněk Godla). Nastáva noc plná akcie, komických situácií a vtipných dialógov. Prežijú iba tí, ktorí držia spolu – hoci aj proti svojej vôli...

Komédia o prvej láske a poslednej vlámačke

OBSADENIE:

Michal Kubovčík, Juraj Hrčka, Martin Meľo, Hana Vagnerová, Vlado Černý, Tomáš Mischura, Zdeněk Godla, Robert Nebřenský, Boris Farkaš, Marta Maťová, Edita Koprivčević Borsová

TVORCOVIA:

Scenár – Michal Kollár a Lukáš Sigmund

Réžia – Michal Kollár Kamera – Matej Šomrák

Hudba – Matúš Široký Strih – Michal Kollár

Zvuk – Tobiáš Potočný

MINUTÁŽ 112 min.

PRODUCENT Jana Kluková a Michal Kollár, KFS production, s. r. o

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. september 2023 18:19