Včera vyhrala Nemocnica, Mama na prenájom kraľuje podvečeru.
StoryEditor

Nemocnica bola včera najsledovanejšia, podvečeru kraľuje Mama na prenájom

08.02.2023, 12:51

Celkovo najviac divákov v oboch hlavných cieľových skupinách si pozrelo večerné spravodajské relácie Televízne noviny a Počasie.

Seriál Nemocnica urobil včera Jojke radosť. Po štvrtkovom slabšom výkone, keď dosiahol v komerčnom publiku 12-54 rating 6,4 percenta a podiel na trhu sa mu zastavil na úrovni 20,6 percenta, včera výraznejšie zabral.

Ratingom stúpol o takmej jeden percentuálny bod, na 7,3 percenta a trhový podiel mu vyskočil až o 2,1 percentuálneho bodu. Včera si pripísal trhový podiel na úrovni 22,7 percenta. V univerzálnom publiku ho sledovalo 472 tisíc divákov starších ako 12 rokov, čím prilákal sledovať príbehy z lekárskeho prostredia o 44 tisíc divákov viac proti predchádzajúcej, štvrtkovej časti.

image

Nemocnica včerajšiu sledovanosť vyhrala.

Po mesiaci konkurenčného boja Markízy a Jojky medzi Dunajom a Nemoncicou štatisticky vychádza, že Nemocnici sa viac darí v utorky a Dunaju vo štvrtky. No uvidíme, či to budú potvrdzovať aj ďalšie týždne. 

Včera zabrali biele plášte

Nemocnica sa včerajším výkonom stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa v oboch cieľových skupinách. No je výrazne prenasledovaná oboma novinkami Markízy, podvečernou Mamou na prenájom, aj jej priamou konkurenciou, večerným Dunajom, k vašim službám.

Dobový seriál televízneho lídra zaostal včera ratingom v komerčnej cieľovke za Nemocnicou o pol pecentuálneho bodu, keď uhral 6,8 percenta.

image

Dunaj, k vašim službám

Oproti štvrtku, keď sa práve on mohol chváliť titulom najsledovanejšieho nespravodajského programu dňa, klesol Dunaj ratingom o 0,6 percentuálneho bodu a podielom na trhu padol o 1,9 percentuálneho bodu. Včera totiž získal trhový podiel 21,9 percenta. V univerzálnom publiku sledovalo včera Dunaj 403 tisíc divákov nad 12 rokov, čo je oproti predchádzajpúcej časti pokles o 30 tisíc divákov. 

Podvečer vedie romantika

Viac sa darilo Mame na prenájom, ktorá podvečer kraľuje televíznym obrazovkám. Včera dosiahla u komernčého publika rating 7,1 percenta a podiel na trhu jej išiel až na 26,4 percenta. Kuchársko-zábavná šou Bez servítky dosiahla rating 5,9 percenta a podiel na trhu uhrala 22,2 percenta. Trochu sa prebralo mĺkve Traf to!, keď včera išlo podielom na trhu na 7 percent. Ešte viac sa mu však darilo v univerzálnej cieľovke.

image

Mama na prenájom.

Po výkonoch, keď novú podvečernú vedomostno-zábavnú šou sledovalo okolo 170 tisíc divákov starších ako 12 rokov, včera vyskočil program na 210 tisíc divákov. Bez servítky si pozrelo 377 tisíc divákov a Mama na prenájom prilákala ku obrazovkám 417 tisíc divákov starších ako 12 rokov.  

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v utorok v oboch hlavných cieľových skupinách stala hlavná spravodajská relácia TV Markíza Televízne noviny. V obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 zaznamenali rating 9,3 percenta a nadpriemerný trhový podiel 29,3 percenta. Súhrn najdôležitejších udalostí z domova i zo sveta si nenechalo ujsť 522-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

image

Bez servítky.

Druhé miesto obsadila taktiež v oboch hlavných cieľových skupinách nasledujúca relácia Počasie. U mladšieho komerčného publika vo veku 12 až 54 rokov uhrali rating 8,3 percenta a trhový podiel 25,5 percenta. V univerzálnej cieľovke si reláciu o počasí pozrelo 521-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
11. jún 2023 00:10