Hostia štyroch víkendových politických diskusií.
StoryEditor

Víkend a politické relácie: O presadzovaní zákonov do volieb aj o 500-eurách za účasť vo voľbách

17.02.2023, 19:28
Autor:
michmich

Diskusia Na telo exkluzívne prinesie aktuálny prieskum dôveryhodnosti jednotlivých lídrov politických strán vrátane prezidentky, premiéra a predsedu parlamentu.

Sobotné dialógy

Prvá víkendová politická diskusia odštartuje zajtra, v sobotu 18. februára, od 12:10 hodiny na Rádio Slovensko a vo vysielaní spravodajskej:24. Moderátorka Sobotných dialógov Marta Jančkárová pozvala prezidentku Slovenskej republiky Zuzanu Čaputovú.

Budú spolu rozoberať aktuálnu politickú situáciu ako riadenie štátu a chod ústavných orgánov do volieb, sociálno-ekonomická situácia a priority a výzvy pri výkone funkcie v ďalšom období. No dotknú sa aj toho, aký je Slovensko právny štát a aký má stav spravodlivosti.

V politike

Prvou nedeľnou reláciou bude na TA3 V politike. Moderátor privíta o 11:00 hodine štvorlístok politikov a to  dočasne povereného ministra obrany SR z OĽaNO Jaroslava Naďa, poslanca NR SR za Hlas-SD Petra Kmeca, poslanca NR SR z SaS Juraja Krúpu a poslanca NR SR Tomáša Valáška z Progresívneho Slovenska. 

O 5 minút 12

Nasledovať bude naživo relácia O 5 minút 12 na Jednotke a vo vysielaní spravodajskej:24. V nedeľu 19. febreuára o 11:55 hodiny bude diskutovať moderátor Marek Makara s poslancom NR SR a podpredsedom strany Za ľudí Jurajom Šeligomposlancom NR SR a podpredsedom strany Hlas-SD Erikom Tomášom. 

Témy ich rozpravy sú možnosti poskytnutia našich stíhačiek MiG-29 Ukrajine, riadenie štátu a presadzovanie zákonov do volieb, predvolebné pohyby na politickej scéne, ale aj to, kde sa nechádza Slovensko 5 rokov po vražde novinára a jeho snúbenice.

Na telo

Igor Matovič do parlamentu prišiel s ďalšími poslaneckými návrhmi. Chce skresať platy poslancov na priemernú mzdu, či zaviesť 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách.

Prezidentka Zuzana Čaputová ich nazýva legislatívnou smršťou a ak s nimi podľa jej slov šéfovia strán neskončia, vyzýva na posunutie predčasných volieb na júnový termín. Otáznik však visí nad rozhodnutím SaS. Šéf liberálov Richard Sulík zatiaľ stále trvá na pôvodnom septembrovom termíne.

Opozícia, ktorá donedávna úradnícku vládu rezolútne odmietala, dnes žiada prezidentku o jej vymenovanie. Okrem iného chce v parlamente rokovať aj o dodávke slovenských migov. Ich potenciálny presun do rúk ukrajinskej armády poverenou vládou Eduarda Hegera považuje za protiústavný.

Aj o týchto témach sa bude moderátor Michal Kovačič už túto nedeľu 19. februára v relácii Na telo rozprávať s predsedom poslaneckého klubu OĽaNO Michalom Šipošom, poslancom za Hlas-SD Matúšom Šutajom Eštokom a predsedom Progresívneho Slovenska Michalom Šimečkom.

Okrem duelu si diváci a diváčky Na telo budú môcť exkluzívne pozrieť aktuálny prieskum dôveryhodnosti jednotlivých lídrov politických strán vrátane prezidentky, premiéra a predsedu parlamentu.

Relácia Na telo sa ako tradične začína o 13:00 hodine na obrazovkách TV Markíza a webe TVnoviny.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 03:32