Hostia víkendových politických diskusií.
StoryEditor

Víkendové politické diskusie aj o smutnom výročí vojny na Ukrajine a spájaní pravice

24.02.2023, 17:32
Autor:
michmich

V relácii Na telo odprezentujú prieskum agentúry FOCUS o tom, koľko voličov chce voliť spojené stredopravé strany a koho vidia ako lídra spájania sa.

Sobotné dialógy

Prvá víkendová politická diskusia už tradične odštartuje v sobotu 25. februára od 12:10 hodiny v Rádio Slovensko a vo vysielaní spravodajskej:24. Tento týždeň budú hosťami poverený minister obrany SR Jaroslav Naď z OĽaNO a predseda Zahraničného výboru NR SR, Marián Kéry zo Smeru SD. Moderátorka Marta Jančkárová s nimi rozoberie témy ako rok od ruskej agresie na Ukrajine, ale aj aktuálnu politickú situáciu. Bude zaujímavé sledovať, aký budú mať hostia názor na pomoc SR a celého Západu Ukrajine. Moderátorka bude zvedavá aj na ich názor na vplyv vojny na obranyschopnosť Slovenska, na diplomatické úsilie a vyjednávacie pozície pri rokovaniach o mieri/prímerí, ale aj to, aký bude mať vojna dosah na budúci svetový poriadok. Pri aktuálnej politickej situácii rozoberú tému skoršiemu termínu predčasných volieb a preskupovanie politických síl pred voľbami.

V politike

V nedeľu odštartuje trojlístok politických diskusií TA3 s reláciou V politike. Aktuálne témy rozoberie moderátor Rastislav Iliev s poslancom NR SR za OĽaNO Lukášom Kyselicom, predsedom Zahraničného výboru NR SR zo Smer-SD Mariánom Kérym, poslankyňou NR SR za SaS Janou Bittó Cigánikovou a predsedom KDH Milanom Majerským.

O 5 minút 12

Relácia O 5 minút 12 naživo v nedeľu 26. februára od 11:55 hodine prinesie RTVS na Jednotke a vo vysielaní spravodajskej:24. S moderátorom Marekom Makarom bude diskutovať poslanec NR SR a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič a predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet Marián Viskupič z SaS.

Témy diskusie majú nastavené nasledovne - riadenie štátu do volieb a pozície k ich skoršiemu termínu, presadzovanie zákonov v NR SR – ich kvalita, krytie a dosah, dôsledky ruskej agresie na Ukrajine na ekonomiku a životnú úroveň ľudí a pohyby na politickej scéne pred voľbami.

Na telo

Od invázie ruských vojsk na Ukrajinu uplynul rok, Slovensko aj naďalej pomáha nielen humanitárnou pomocou, ale aj vojenskou technikou. Ministerstvo obrany aktuálne uvažuje nad tým, že Ukrajincom odovzdá naše stíhačky MiG-29. Najprv o tom ale musí rokovať parlament, ktorý bude mať ku stíhačkám mimoriadnu schôdzu. 

Opozícia z vojenskej pomoci Ukrajine nie je nadšená a hovorí o údajnej mobilizácii Slovákov. Šírenie poplašných správ už rieši aj polícia. 

Poslancov v parlamente čaká aj ďalšia mimoriadna schôdza, a to o skoršom termíne predčasných volieb - opozícia naďalej namiesto septembra požaduje júnový termín, za skoršie voľby sú aj poslanci Sme rodina a časť SaS. V hre je stále aj možnosť úradníckej vlády, ktorú by vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová. 

Aj o týchto témach sa bude moderátor Michal Kovačič už túto nedeľu 26. februára 2023 v relácii Na telo rozprávať s povereným ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO) a podpredsedom parlamentu za Smer-SD Jurajom Blanárom. 

Okrem duelu si diváci a diváčky Na telo budú môcť exkluzívne pozrieť aj prieskum agentúry FOCUS o tom, koľko voličov chce voliť spojené stredopravé strany a koho vidia ako lídra spájania sa. 

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 10:25