StoryEditor

Po utorkovom výstrele Bez serítky a Nemocnice, včera zas výrazne zabodovali Dunaj a Mama na prenájom

03.03.2023, 13:54
Autor:
michmich

Už sa stáva doslova pravidlom, že najúspešnejším programom celého trhu bývajú markizácke Televízne noviny.

Situácia sa znovu otočila. Dve komerčné plnoformátové televízie túto jarnú sezónu ponúkajú utorky a vo štvrtky totožný prime-timeový program. Televízia Markíza vysiela dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám a TV Joj seriál z lekárskeho prostredia Nemocnica.

Kým utorkové seriálové derby skončilo v prospech Nemocnice, tak tento raz viac zabral Dunaj. Ich sledovanosť je ale doslova ako na hojdačke. A nie len tá nich, ale dokonca aj podvečerných programov Mama na prenájom a šou Bez servítky.   

Dunaju priplávalo víťazstvo

Dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám sa stal včera v oboch hlavných cieľových skupinách najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

image

Dunaj, k vašim službám.

Včerajšia šestnásta premiérová epizóda Dunaja v kľúčovej, obchodne najdôležitejšej cieľovej skupine 12-54 zabodovala ratingom 7,5 percenta a trhovým podielom 25,3 percenta. Týmto výkonom obsadila celkovo tretie miesto vo štvrtkovom rebríčku sledovanosti. Nemocnica uhrala rating 6,1 percenta a podiel na trhu jej tentoraz vyskočil na 19,7 percenta. Hit roka na Jednotke dosiahol u komerčného publika trhový podiel len 7,1 percenta. 

V porovnaní s utorkovou epizódou si rodinná sága na Markíze z hľadiska ratingu polepšila o 0,7 percentuálneho bodu a podiel na trhu jej stúpol až o 3,1 percentuálneho bodu. Seriál z lekárskeho prostredia na Jojke si oproti utorku zhoršil ratingu o 0,5 percentuálneho bodu a podiel na trhu mu klesol o 1,3 percentuálneho bodu.

image

Nemocnica.

Celkovo včera Dunaj, k vašim službám pritiahol k obrazovkám 455-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je jeho doposiaľ druhý najlepší výsledok. Po utorkovom poklese divákov mu včera vzrástlo publikum o 32-tisíc divákov. Nemocnici zas po utorokovom náraste divákov včera ubudlo pred obrazovkami 17 tisíc divákov. Hit roka si pozrelo 196 tisícové publikum všetkých divákov nad 12 rokov. 

Aj podvečer ako na hojdačke

Aj hodinka pred lelevíznym spravodajstvom sa v súkromných televíziách vyznačuje tým, že si programy TV Markíza a Jojky vymieňajú jednotlivé dni pozíciu podvečerného lídra. Kým v pondelok výrazne zabodoval rodinný seriál Mama na prenájom a utorok a streda patrila zas jojkárskej kuchárskej šou Bez servítky, tak včera sa setiácia znovu otočila.

Mama na prenájom si pripísala rating 7,2 percenta a vysoký trhový podiel 28,0 percenta v cieľovej skupine 12-54. Bez servítky, ktorá sa tento týždeň vyznačuje skôr neuveritľne konfliktnou a uhádanou skupinou súťažiacich, ako ich kuchárskym umením, zostáva Mame na prenájom tesne v pätách. Včera si v komerčnej cieľovke pripísala na konto rating 6,9 percenta a rovnako vysoký trhový podiel 27,3 percenta.

image

Mama na prenájom.

Zábavno súťažná šou traf to! na Jednotke sa svojím včerajším výkonom nedostala ani do 50-tky najsledovanejších programov dňa. 

Ďalšie príbehy sympatických hlavných hrdinov si vo štvrtok pozrelo 420-tisíc divákov starších ako 12 rokov a Bez servítky sledovalo 392 tisíc divákov. Kým od včerajšieho dielu pribudlo Mame na prenájom 34 tisíc divákov, tak Jojka za deň stratila 5 tisíc divákov. 

image

Bez servítky.

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa vo štvrtok v oboch hlavných cieľových skupinách stala hlavná spravodajská relácia TV Markíza Televízne noviny. V reklamne podstatnej cieľovej skupine 12-54 zaznamenali rating rovných 8 percent a trhový podiel rovných 27 percent. Súhrn najdôležitejších udalostí z domova i zo sveta si nenechalo ujsť 524-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Druhé miesto obsadila taktiež v oboch hlavných cieľových skupinách nasledujúca relácia Počasie, ktorú si pozrelo 499-tisíc divákov starších ako 12 rokov. V cieľovej skupine 12-54 si pripísala rating 7,7 percenta a trhový podiel 25,8  percenta.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
06. jún 2023 06:50