StoryEditor

Televízne novinky RTVS: Pre detského diváka pripavili nové relácie MIMO a Karavan

03.03.2023, 14:20
Autor:
redred

A to nie je všetko. Telerozhlas pripravuje aj premiérové časti ďalších detských relácií.

V prvý marcový víkend štartujú na obrazovkách Jednotky hneď dva nové programy. V zábavno-vzdelávacej relácii MIMO určenej pre deti vo veku 4 – 6 rokov sa mimozemšťan MIMO (Ľuboš Janák) náhle objaví v garáži strýka Bonifáca (Boris Bačík) a jeho netere Sofie (Thália Alexandra Kral).

Nepamätá si odkiaľ prišiel a ani sa nevie spojiť s domovom. Bonifác a Sofia sa s ním spriatelia a rozhodnú sa, že ho naučia všetko o Zemi a ľuďoch, aby tu s nimi mohol ostať. Mimo je však celkom mimo a preto je zdrojom mnohých humorných situácii a dobrodružstiev. Prvú epizódu uvidia diváci na Jednotke už v sobotu 4. marca o 7.45 hodine.

image

Nová detská relácia MIMO.

Nových obyvateľov privíta aj obľúbený Karavan. Maci (Martina Slobodová) a Peci (Ondrej Lenárth) zaparkovali v krajine fantázie. Títo dvaja kamoši však nemôžu byť odlišnejší. Ona je bláznivá a stále chce zažívať niečo nové. On vie, že všade dobre, doma najlepšie. Ideálne v pokoji na gauči.

image

Interiér novej relácie MIMO.

Protikladné povahy prinesú množstvo problémov na riešenie. Nakoniec však vždy zistia, že vzájomnosťou sa dá prekonať všetko. V novej relácii zažijú detskí diváci s našimi hrdinami množstvo srandy a zistia, že mať kamošov je najviac! Karavan s Maci a Pecim odštartuje na Jednotke v nedeľu 5. marca o 7.55 hodine.

image

Nová relácia Karavan.

V sobotnom a nedeľnom dopoludňajšom vysielaní pre deti nájdu najmenší diváci aj svoje obľúbené animované rozprávky a relácie, ako Zázračný ateliér, Čo budeme robiť, Knižkotipy či Naj škola.

RTVS v súčasnosti pripravuje aj novú sériu populárnej detskej relácie Čekyho hudobný labák, ktorá prinesie niekoľko zmien a pribudnú aj vlogové príspevky absolventov hudobného laboratória.

image

RTVS pripravila novú detskú reláciu.

V príprave je tiež druhá séria 10-dielneho cyklu Knižkotipy, tentoraz zameraného na práva mladého čitateľa. Pre najmladšieho diváka nakrúca RTVS tretiu sériu autentických rozprávok z prírody Mláďatá.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. september 2023 08:29