StoryEditor

Na nože si podmanilo stredajšie vysielanie, Bez servítky a Mama na prenájom vyrovnané

09.03.2023, 14:34
Autor:
michmich

Včera vystrelili hlavné spravodajské programy JOjky. Dokonca počtom divákov pri obrazovkách porazili aj markizácke spravodajstvo, ktoré posledné mesiace neohrozene viedlo.

Kým včera zaujala v komerčnej cieľovej skupine 12-54 najviac divákov hlavnú spravodajská relácia TV Markíza Televízne noviny, v univerzálnej cieľovke všetkých divákov nad 12 rokov zabrali obe hlavné spravodajské programy Jojky a to Krimi aj NOVINY JOJ.

Na to, čo bola posledné mesiace zvyknutá Markíza, včera dokázala Jojka. Jej programy ako jediné pokorili pol miliónové publikum pred obrazovkami. 

image

Krimi včera výrazne zabrali.

Hodinové Televízne noviny Markízy si ale udržali líderstvo v komerčnej cieľovke s ratingom rovných 8 percent a trhovým podielom 27,4 percenta.

Ich priama konkurencia Krimi a Noviny JOJ hlavnému spravodajstvu Markízy posledné mesiace pozerali na chrbát v oboch hlavných cieľových skupinách, no včera sa situácia zmenila.

Jojkárske spravodajstvo včera zažilo vzkriesenie a v komerčnej cieľovke Krimi noviny takmer dobehli Televízne noviny. Dosiahli rating 7,8 percenta a podeil na trhu 27,1 percenta. V univerzálnej skupine sa im dokonca podaril už úplný obrat a ku svojmu spravodajstvu prilákali viac divákov.

image

Na nože včera znovu najsledovanejšie v komerčnej cieľovke divákov medzi 12 až 54 rokov.

Súhrn najdôležitejších udalostí dňa z domova i zo sveta si na Markíze pozrelo 497-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, Krimi noviny od 19:00 hodiny sledovalo 524 tisíc divákov a NOVINY JOJ od 19:30 hodiny videlo 519 tisícové publikum divákov nad 12 rokov. 

Večerný program už bol zas v réžii Markízy. Jej kuchárska reality šou Na nože, v ktorej renomovaný šéfkuchár Martin Novák podáva pomocnú ruku reštauráciám, ktoré sa ocitli v problémoch, si aj naďalej udržiava divácky záujem.

V oboch hlavných cieľových skupinách sa celosvetovo úspešný formát včera stal prvou diváckou voľbou v čase po 20:30 hodiny a opäť tak porazil konkurenčný seriál Hranica na TV Joj. 

image

Hranicu včera pozeralo 344 tisíc divákov.

V hlavnej, komerčne podstatnej cieľovej skupine 12-54 sa piata epizóda Na nože stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa, keď si pripísala doposiaľ druhý najvyšší rating 7,7 percenta a trhový podiel 25,1 percenta.

Konkurenčný seriál Hranica na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine uhral rating 5,4 a podielom na trhu išliel na 17,1 percenta. Jednotka RTVS si odvysielaním seriálu Vraždy v kraji katanov ukrojila z trhového podielu 7,5 percenta.  

image

Mama na prenájom bola včera najsledovanejším seriálom dňa.

Premiérovú epizódu Na nože z reštaurácie Záhrada v Nitre sledovalo 364-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je doposiaľ druhý najlepší výsledok. Hranicu si pozrelo 344 tisíc divákov a Vraždy v kraji katanov si videlo 267 tisícové publikum. 

Podvečerný seriálový hit Mama na prenájom si v stredu v cieľovej skupine 12-54 pripísal rating 6,8 percenta a trhový podiel 26,4 percenta. Včerajšiu epizódu si pozrelo rovných 400-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Konkurenčné Bez servítky včera rovnako zabodovalo. V stredu varila totiž najkontroverznejšia "kuchárka" tohto týždňa.

image

Včera varila Helena, ktorá kritizovala všetko a všade. Včera jej to spolusúťažiaci vrátili?

Dokodkyňa Helenka z Vráblov celý týždeň kritizovala jeden chod za druhým a nič jej nebolo dobré. Divákov tak včera pritiahla ku obrazovkám vzedavosť ako navarí ona a ako jej kritiku spolusúťažiaci vrátia. 

Bez servítky dosiahlo rating 6,6 percenta a podielom na trhu išlo na 25,9 percenta. Celkovo si tento diel pozrelo 422 tisíc divákov nad 12 rokov.

Včera boli teda oba podvečerné divácke televízne hity extrémne vyrovnané. 

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. september 2023 19:30