Nový štvordielny dokumentárny seriál „EdSheeran: Suma sumárum” uverejní Disney+ 3. mája.
StoryEditor

Ed Sheeran hviezdou dokumentu na Disney+. Odhalí súkromie, city aj zákulisie hitov

21.03.2023, 14:15
Autor:
redred

Všetky časti štvordielneho dokumentárneho seriálu budú mať celosvetovú premiéru na streamovacej paltforme v stredu 3. mája.

Spoločnosť Disney+ predstavila štvordielny dokumentárny seriál o svetovej Superstar a držiteľovi ceny Grammy - EdSheeran: Suma sumárum.

Producenti z Fulwell 73 Productions, držitelia ceny Emmy (Elton John naživo: Rozlúčkový koncert z Dodger štadiónu,Adele: OneNightOnly, The GRAMMY Awards),v ňom divákov vezmú na cestu okolo sveta, ktorá zobrazuje, ako sa z koktavého dieťaťa stala jedna z najväčších svetových superstara ako sa zrodili hudobné hity, ktoré obsadzujú prvé priečky hitparád.

EdSheeran: Suma sumárumod Disney Branded Television bude mať celosvetovú premiéru v stredu 3. mája na Disney+.

image

Nový štvordielny dokumentárny seriál „EdSheeran: Suma sumárum” uverejní Disney+ 3. mája.

Svetová superstar Ed Sheeran po prvý raz otvorene a nesmierne úprimne otvára dvere do svojho súkromného života, pričom skúma univerzálne témy, ktoré inšpirujú jeho hudbu. Tento seriál sleduje Eda po tom, ako sa dozvedel životne dôležitú správu, a odhaľuje ťažkosti a triumfy počas najnáročnejšieho obdobia jeho života.

Seriál, v ktorom sa mieša exkluzívny, nikdy predtým nezverejnený osobný archív, súčasné novinky, autentické rozhovory s jeho manželkou a blízkymi a komorné vystúpenia na filmových miestach, rozširuje svoj záber, aby odhalil, čo si spevák myslí o svete, o sebe aj o svojej hudbe, a zároveň predstavuje desaťročie hitov, ktoré si užívajú fanúšikovia na celom svete.

Počas svojej dlhej a úspešnej kariéry Ed Sheeran inšpiroval niekoľko generácií dospelých, rodín a detí na celom svete, a to nielen svojou hudbou, ktorá sa dostala na prvé priečky hitparád, ale aj dôverným rozprávaním príbehov vo svojich piesňach.

V každej časti seriálu sa Ed stretáva s témami a emóciami, ktoré prežíva mnoho ľudí. Ed vyjadruje svoje hlbšie myšlienky, keď prehodnocuje život a to, ako toto ťažké obdobie ovplyvnilo jeho samého ako človeka aj jeho nové skladby.

Edov pripravovaný šiesty štúdiový album „-“ (vyslovuje sa „Subtract”) vyjde v piatok 5. mája vo vydavateľstvách Atlantic v USA, Atlantic/Asylum Records v Spojenom kráľovstve a Atlantic/Warner Music vo zvyšku sveta, pričom hlavný singel Eyes Closed bude dostupný už tento piatok 24. marca.

„V tomto dokumentárnom seriáli odhalíme tú stránku Eda Sheerana, ktorú fanúšikovia ešte nevideli," povedal AAyo Davis, prezidentka Disney Branded Television. „Spoločne so spoločnosťou Fulwell 73 sme vytvorili niečo skutočne autentické a osobné, čo divákov nielen pobaví, ale aj inšpiruje, aby snívali vo veľkom a išli za svojimi túžbami."

image

Nový štvordielny dokumentárny seriál „EdSheeran: Suma sumárum” uverejní Disney+ 3. mája.

„Svoj osobný a súkromný život som si vždy veľmi strážil, jediný dokumentárny film, ktorý som kedy natočil, bol zameraný napísanie piesní," povedal Ed Sheeran a dodal: „Spoločnosť Disney ma oslovila, aby som natočil štvordielny dokument a mne sa zdalo, že je ten správny čas otvoriť dvere a pustiť ľudí dovnútra. Dúfam, že sa divákom bude páčiť."

„Každý na svete pozná a miluje piesne Eda Sheerana, pretože boli soundtrackom mnohých dôležitých okamihov našich životov," uviedli partneri spoločnosti Fulwell 73 Ben Turner a BenWinston. „Tento seriál však ukazuje skutočného muža, ktorý sa skrýva za veľkými hitmi. Ukazuje Eda v úplne inej podobe, po búrlivom roku v osobnom i profesionálnom živote. Natáčanie tohto dokumentu bolo pre nás cťou."

Dokumentárny seriál sa skladá zo štyroch častí:

image

Nový štvordielny dokumentárny seriál „EdSheeran: Suma sumárum” uverejní Disney+ 3. mája.

Láska

Ed Sheeran vysvetľuje neochvejnú pracovnú morálku, ktorá je hnacím motorom jeho celosvetového úspechu. Prostredníctvom exkluzívnych záberov z tínedžerských rokov Ed opisuje, ako si naplánoval svoj nepravdepodobný úspech. Keď ho hudobný priemysel ignoroval, začal hrať na nečakaných miestach, až ho toto odhodlanie v roku 2010 priviedlo do kontaktu s mediálnym podnikateľom JamalomEdwardsom.

Spoločne využili rozvíjajúci sa internet, aby si našli svoje publikum. A Team si získal Ameriku, ale Edovi stále niečo chýbalo. Ed sa delí o príbeh vzniku svojej kultovej piesne Perfect o svojej dávnej školskej kamarátke a teraz manželke Cherry, ktorá rozpráva o ich romantickej láske.

Zdá sa, že Ed má všetko, až kým Cherry nedostane správu, ktorá zmení jej života Ed si rýchlo uvedomí, že plány sa môžu zmeniť v zlomku okamihu a on sa bude musieť prispôsobiť.

image

Nový štvordielny dokumentárny seriál „EdSheeran: Suma sumárum” uverejní Disney+ 3. mája.

Strata

Ed, jeho rodičia a manželka Cherry si prezerajú staré fotografie Eda a vysvetľujú, prečo sa rozhodol vrátiť do svojho anglického rodného mesta. Prostredníctvom doteraz nevidených záberov z Edovho turné DivideTour Ed predstavuje svoju pevnú sieť dôveryhodných priateľov, ktorí ho držia na uzde. Potom sa stane niečo nepredstaviteľné.

Edov najlepší priateľ Jamal Edwards náhle umiera. Ed bojuje so spomienkou na Jamala a uvažuje o jeho odkaze. Medituje o význame priateľstva a pomocou hudby ako terapie sa ponára do práce. Počas jeho päťdňového vystúpenia na londýnskom štadióne Wembley sa k Edovi na pódiu pripojí britský umelec Stormzy, s ktorým odohrajú veľkolepý koncert.

Nasleduje menšie prekvapenie v jeho rodnom meste, kedy po strhujúcom speváckom vystúpení pri návrate domov Ed spieva ikonickú skladbu ThinkingOutLoud šokovaným miestnym obyvateľom, ktorí sa mu neveriacky prizerajú.

image

Nový štvordielny dokumentárny seriál „EdSheeran: Suma sumárum” uverejní Disney+ 3. mája.

Pozornosť

Ed ukazuje svoj skladateľský talent na exkluzívnych archívnych záberoch, ktoré zachytávajú vznik jedného z jeho najväčších hitov BadHabits. Ed vysvetľuje príbeh vzniku skladby EyesClosed v roku 2018 až po jej najnovšiu srdcervúcu verziu.

Po turbulentnom roku je Ed schopný usmerniť svoje emócie a ponára sa do dokončenia svojho päť albumového majstrovského plánu s albumom Subtract, ktorý mu unikal viac ako desať rokov. Smútiac za stratou Jamala Ed pokračuje v nastolenom tempe, nakrúca 14 videoklipov k novému albumu a plní si svoj detský sen, keď vystupuje s Eminemom v Rock N RollHall of Fame.

Cherry sa však obáva, že prácu využíva na rozptýlenie. Počas komorného vystúpenia sa Ed prvýkrát verejne podelí o piesne z albumu Subtract, ale je zdrvený, keď ho premôžu emócie.

image

Nový štvordielny dokumentárny seriál „EdSheeran: Suma sumárum” uverejní Disney+ 3. mája.

Rovnováha

V poslednej časti Ed odlieta do Ameriky, aby propagoval svoje turné. Ed aj Cherry sa zamýšľajú nad tým, ako sa im darí zladiť rodinný a pracovný život, keď sú pravidelne na míle vzdialení. Keď sa opäť stretnú doma, Cherry vysvetľuje, aký veľký posun v Edovi za posledný rok zaznamenala.

Ed sa stretáva s priateľom a kolegom, britským umelcom Stormzym, aby sa s ním podelil o obavy zo zverejnenia svojich najosobnejších myšlienok v albume Substract celému svetu. Ako poctu Jamalovi píše Ed beat pre svoj rap F64 o ich priateľstve pre komorné vystúpenie na domácom ihrisku FC Chelsea v StamfordBridge.

Po dobrých správach o Cherryinom zdravotnom stave sa s Edom zamýšľajú nad všetkými ťažkosťami a triumfami za posledný rok a nazerajú do budúcnosti s hodnotnejším pohľadom na život.

EdSheeran: Suma sumárum produkuje spoločnosť Fulwell 73 Productions a jej výkonný producenti BenWinston a Ben Turner. Režisérom seriálu je David Soutar. Za Disney BrandedTelevision je viceprezidentom oddeleniaUnscripted a Nonfiction Marc Buhaj a Nicole Silveira je viceprezidentkou oddelenia Unscripted.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
31. máj 2023 17:44