Generálny riadite1 RTVS Luboš Machaj s členom Správnej rady Národnej verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti Ukrajiny Andriyom Taranovom.
StoryEditor

RTVS sa dohodla na spolupráci s verejnoprávnou televíziou Ukrajiny

28.03.2023, 16:47
Autor:
redred

Dohodou spečatili obojstranný záujem o zintenzívnenie spolupráce v oblasti vzájomnej výmeny programového obsahu oblasti vysokej kultúry, dokumentárnej tvorby, histórie, sociálnej problematiky, medzikultúrnej rozmanitosti a zo života menšín.

V utorok 28. marca sa na pôde RTVS stretol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj s AndriyomTaranovom, členom Správnej rady Národnej verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti Ukrajiny UA: PBC.

Výsledkom stretnutia bolo uzavretie dohody o spolupráci medzi týmito verejnoprávnymi médiami, ktorej cieľom je ďalej rozvíjať bilaterálne vzťahy v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania.

„Myslím si, že vzájomná spolupráca verejnoprávnych médií z rôznych krajín je kľúčom k rozširovaniu kultúrnosti, vzájomného rešpektu, tolerancie a vzájomného pochopenia v medzinárodnom priestore.Teší ma, že dnes RTVS uzavrela dohodu o spolupráci práve s ukrajinským partnerom, ktorý je naším priamym susedom a v dnešnej dobe je naša vzájomná podpora a spolupráca dôležitejšia a potrebnejšia, ako kedykoľvek predtým,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

image

Generálny riadite1 RTVS Luboš Machaj s členom Správnej rady Národnej verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti Ukrajiny Andriyom Taranovom.

RTVS a UA: PBC vyjadrili dohodou obojstranný záujem o zintenzívnenie spolupráce v oblasti vzájomnej výmeny programového obsahu s rôznou tematikou, najmä z oblasti vysokej kultúry, dokumentárnej tvorby, histórie, sociálnej problematiky, medzikultúrnej rozmanitosti a zo života menšín.

Zároveň sa dohodli, že budú na základe pozvania spolupracovať na organizovaní krátkodobých študijných pobytov pre redaktorov za účelom zdokonalenia sa v slovenskom a ukrajinskom jazyku.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
27. september 2023 15:35