StoryEditor

2 na 1 sa vrátilo na obrazovky s úspechom. Včerajší diel s Rytmusom prevalcoval večer

06.04.2023, 15:43

Polmiliónová hranica divákov pred obrazovkami sa televíziám začína vzďaľovať. Včera Iba dva programy dokázali prilákať pred tv prijímače viac ako 400 tisíc divákov.

Po tom čo vo vysielaní skončila úspešná kuchárska reality šou Na nože, TV Markíza ponúka na najbližšie štyri stredajšie večerné vysielanie šou 2 na 1. Zábavný program s Adelou Vinczeovou a Danom Danglom včera zopakoval úspech svojho predchodcu.

V hlavnej, komerčne podstatnej cieľovej skupine 12-54 sa včera stal celkovo najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

image

2 na 1.

Epizóde 2 na 1, kde pozvanie do horúceho kresla tentoraz prijal raper Rytmus, však titul najsledovanejšieho programu v univerzálnom publiku všetkých divákov na 12 rokov, uchmatol podvečerný seriál Mama na prenájom. Zdolal ho o celých 5 tisíc divákov.

Večerná zábava

Šou 2 na 1 uhrala v komerčnom publiku 12-54 rating 7,4 percenta a podiel na trhu jej vystrelil na 28,1 percenta. Jej priama konkurencia na TV Joj, komediálny seriál Hranica, dosiahla takmer len na polovičný výkon. S ratingom rovné 4 percentá uhral seriál podiel na trhu na úrovni 13,2 percentá.

image

Hranica.

RTVS vysiela v prime time na Jednotke film Vraždy v Ramatuelle. Ten však v komerčnom publiku dosiahol podiel na trhu len 6,3 percentá. 

V univerzálnom publiku sledovalo zábavnú šou 2 na 1, s hosťom Patrikom Rytmusom Vrbovským, 375 tisíc divákov starších ako 12 rokov. Hranicu celkovo sledovalo 266 tisícové publikum a Vraždy v Ramatuelle prilákali ku obrazovkám 253 tisíc divákov.    

Šou 2 na 1 bude Markíza vysielať ešte najbližšie tri stredy, pričom ďalší povzaní hostia, pre ktorých si pripravila Adela Vinczeová a Dano Dangl rôzne bizarné úlohy, budú Adam Bardy, Jana Kovalčíková a Michal Hudák. 

image

Vraždy v Ramatuelle.

V univerzálnom publiku ovládol stredu denný seriál Markízy Mama na prenájom. No rovnako ako všetky programy, aj denný seriálový počin televízneho lídra pocítil včera výrazný odliv divákov od obrazoviek. V stredu 5. apríla si Mama na prenájom v cieľovej skupine 12-54 pripísala rating 6,2 percenta a trhový podiel 27,2 percenta. Týmto výkonom takmer presne okopírovala stredajší výkon z minulého týždňa (30. marca dosiahol seriál rating 6,2 percenta/podiel na trhu 27,1 percenta). 

Kuchárska šou Bez servítky uhrala v komerčnom publiku rating 5,2 percenta a podielom na trhu išla na 23,5 percenta. Súťažno zábavná šou Traf To! na Jednotke proti tak silnej konkurencii oboch programov dokáže hrať len slabé tretie husle. Získala pre seba len 4,6 percentný podiel na trhu.

image

Mama na prenájom.

Včerajšiu epizódu Mamy na prenájom sledovalo celkovo 380-tisíc divákov starších ako 12 rokov. V univerzálnom publiku uprednostnilo pozerať Bez servítky 336 tisíc divákov a Traf to! prilákalo pred obrazovky 152 tisícové publikum.

Pri Mame na prenájom aj Bez servítky však evidujeme medzidenný prepad v počte divákov o takmer 50 tisíc.   

Najsledovanejším spravodajským programom dňa sa v stredu v oboch hlavných cieľových skupinách stali večerné Televízne noviny na Markíze. V cieľovej skupine 12-54 zaznamenali rating 6,6 percenta a trhový podiel 26,3 percenta.

image

Bez servítky.

Aktuálne informácie o dianí na Slovensku a vo svete si na Markíze nenechalo ujsť 453-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov a v tejto univerzálnej cieľovej skupine sa stali dokonca najsledovanejším stredajším programom.

Navyše spolu s Počasím, ktoré celkovo sledovalo 426 tisíc divákov, boli jediné dva programy dňa, ktoré dokázali pokoriť hranicu 400 tisíc divákov pred obrazovkami. Pol miliónovú hranicu sledovanosti včera nedokázal atakoval žiadny program.  

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 09:57