StoryEditor

Veľké zmeny v Nemocnici: Odíde jedna z hlavných postáv? Karty zamieša nový manželský pár lekárov

12.04.2023, 11:14
Autor:
redred

Čo ešte čaká lekárov zo seriálu TV Joj v tejto televíznej sezóne? Prezradila nám kreatívna producentka a scenáristka Danica Hričová.

Seriál Nemocnica štyri roky neohrozene kraľoval utorkovému a štvrtkovému prime-timeu. Markíza proti nemu dlho hľadala program, ktorým by získala väčšinu divákov ku svojim obrazovkám. Skúšali to nasadením Sestričiek, Výnimočnej Nikol, Pána profesora, Svadbami na prvý pohľad, či šou 2 na 1, ale až tohtoročnej dobovej novinke Dunaj, k vašim službám sa podarilo nemocničný seriál výraznejšie zatlačiť.

Nemocnica prinášala sledovanosťou Jojke štyri roky nadpiemer, no tohtoročnú jar pocítila odliv divákov. Napríklad marcových deväť epizód uhralo priemerný rating 6,1 percenta a trhový podiel 18,2 percenta. Nemocnicu sledovalo na obrazovkám v priemere 427-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. No posledný marcový diel, ale aj aktuálne predveľkonočný, klesol už pod hranicu 400-tisíc divákov.

So sledovanosťou minulých sérií sa to nedá porovnať. Napríklad vlanajší najúspešnejší diel odvysielala Jojka 1. februára 2022. Ten dosiahol v komerčnej cieľovej skupine rating 10,8 percenta a podiel na trhu 27,3 percenta. Táto epizódu si vtedy pozrelo aj so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti 659-tisíc divákov.

TV Joj ale ani náhodou neláme palicu nad Nemocnicou a negatívny trend v sledovanosti svojej vlajkovej lode chce zvrátiť. Okrem toho, že už pripravuje nové epizódy do jesenného vysielania, poriadne zamieša kartami ešte aj túto jar. Čo sa udeje v Nemocnici najbližšie mesiace nám prezradila kreatívna producentka a scenáristka Danica Hričová.

Vzťahy, ach tie vzťahy

image

Rebeka – Filip.

Rebeka – Filip

Rebeka sa veľmi rázne a úspešne ujala funkcie primárky a dramatické okolnosti Nemocnici  prehodnotili aj vzťah s Balogom. Ak ide veľká láska okolo, treba ju uchmatnúť a dobre držať, lebo je to zázrak. Rebeka a Filip si konečne užívajú jeden druhého, no Baloga volá projekt Africana. Balog je zodpovedný,  on projekt začal, sama Rebeka ho motivuje, aby v ňom pokračoval. Situácia sa však znova, ako to už v nemocnici býva nečakane zauzlí a Rebeka musí prejsť ďalšou ťažkou skúškou. Črtá sa tak odchod ďalšej nosenej postavy seriálu? Bude tak Alexander Bárta nasledovať herca Richarda Autnera, predstaviteľa Romana Vargu, ktorý bol súčasťou Nemocnice od začiatku? Aktuálne Autner hviezdi na tanečnom parkete markizáckeho Let´s Dance.

image

Adam – Viktória.

Adam – Viktória 

Od začiatku netušíme, či sa Adam zamiloval do krehkej a výbušnej Viki, alebo do možnosti byť užitočný, stáť po jej boku a pomáhať jej. V ich prípade preveríme silu lásky, ale aj egoizmu a vlastných ambícií. Za akých okolností je dobré vo vzťahu vydržať a kedy si dopriať slobodu? Téma, ktorá sa týka Adama Ondruša úplne od začiatku a kladie pred neho vždy nové a nové výzvy.

image

Vilma – Darovec

Vilma – Darovec

Vilma túži byť matkou a konečne úspešnou. Vdovec a jeho dve krásne deti, ktoré Vilmu zbožňujú – čo viac si môže želať? No z každého rohu na Vilmino šťastie číha pokušiteľ v podobe Mareka Hauptmanna. Je Darovec a jeho rodina to, po čom Vilma skutočne túži? Alebo ju to stále ťahá k Hauptmannovi, jeho sarkazmu a humoru? Často sa vraví, že základom dobrého vzťahu je schopnosť smiať sa spolu. Sledujme, koľko sa Vilma smeje s Darovcom a koľko s Hauptmannom.

image

Dušan – Ivanka.

Dušan – Ivanka

Títo dvaja sa našli, vybojovali si svoj vzťah a je to krásne a úprimné. Veľká šťastná láska krotí výbušného Dušana a dodáva plachej Ivanke pocit istoty. Nie sú však na svete sami. Ivana má mamu Adrianu Rakovskú, ktorá stále pochybuje, či je Dušan pre jej dcéru ten pravý. A Dušan má problémy s vlastnou rodinou. Ivanka je tá, ktorá mu pomáha vysporiadať sa s prostredím, z ktorého pochádza a možno ho aj napraviť.

image

Braňo a jeho ženy.

Braňo a jeho ženy

Hľadač Braňo skúša nájsť svoje šťastie a strieda baby. Trpko- smutný fakt však je, že s kýmkoľvek si začne, na niečo narazí. Na Grétine ambície, na Agátinu netrpezlivosť, na Dianinu túžbu ovládať ho. Na konci každej Braňovej cesty však stoja pancierové dvere, za ktoré sa nikdy nedostane, lebo je to morálny človek a hlavne dobrý syn. Tie pancierové dvere majú svoje meno – profesor Srnčík, Braňov otec. Ktorá so žien sa dobrovoľne nasťahuje do snčíkovského domova dôchodcov a obetuje mladosť aj život tak, ako Braňo? Držme mu palce...

image

Mišiak.

Mišiak

Komik a klaun Mišiak, ktorý vždy v nečakanej chvíli prekvapí silou a odhodlaním. Zodpovedne sa chystá sa na úlohu otca s milovanou Inge a ak by sa dalo, najradšej by bol tehotný on sám a aj rodil. Popri tom získa v nemocnici zodpovednú úlohu a bude sa musieť rozhodnúť. Viac sa venovať práci, či novej rodine. Mišiaka – pozor, s mäkkým I – poznáme, preto dopredu tušíme, ako to dopadne.

image

Hauptman - Adriana.

Hauptman -  Adriana

Kto je v tomto vzťahu mačka a kto myš? Hádky, doťahovanie, provokácie, sarkazmus, a aj snaha jeden druhého ponížiť. To ako keby dodávalo energiu Hauptmannovi a Adriane, čím budú na seba horší, tým viac ich to nabije. Čo sa ale stane, ak sa zjaví tretí nepriateľ? Spoja sa títo dvaja konečne ak ide o nemocnicu. Spoja, to prezradiť môžeme. Ale aj to spojenectvo bude dynamické a plné komických hádok kto z koho. Máte sa na čo tešiť.

image

Zuzana Maxová - Zuzana Kanócz.

Zuza

Nemocnica bez Zuzany, to je ako Zemplínska šírava  bez vody. Nikto nedokáže povedať pravdu tak, ako ona. No jedného dňa sa Zuza ocitne v situácií, že musí povedať pravdu sama sebe a bilancovať svoj život, postoj k ľuďom, mužom i deťom. Nie, nebude to Zuzanine dieťa, ktoré jej otvorí oči. Ale dieťa to bude a bude mať k Zuzane veľmi blízko. Dievčatko s rovnakou diagnózou, geniálne, bystré a veľmi problematické. 

Nové tváre

image

Viktória Kráľová – Viktória Petrášová.

MUDr. Viktória Kráľová – Viktória Petrášová

Mladá lekárka, ktorá práve ukončila medicínu a túži po atestácii, aby mohla vycestovať do krajín tretieho sveta, v ktorých strávila detstvo. Jej otec v chudobných regiónoch sveta staval mosty a staral sa o biednych ľudí. Otec je Vikin hrdina, chce kráčať v jeho šľapajach. Nie ako staviteľka, ale ako lekárka. Je učenlivá, vášnivá, nežná a navyše aj muzikálna. Jej prvá láska je medicína, druhá je hudba. Keď Viky hrá na čelo, v hudbe sa dokáže úplne stratiť a lietať vysoko, kam za ňou nik nedočiahne. 

Viktória jespokojné a nebojácne dievča, ktoré presne vie, čo chce. Operovať a hrať na violončelo. S úsmevom na tvári znáša spočiatku Adamove hlúpe narážky, s úsmevom si užíva jeho lásku. No vraví sa, že ak chceš rozosmiať Boha, povedz mu o svojich plánoch. A to presne je prípad Viki. Viki dostane súpera, s ktorým sa musí pobiť priam osudovo a Adam to nebude.

image

Marko Bernát – Peter Pecha.

MUDr. Marko Bernát – Peter Pecha

Práve skončený lekár, ktorý sa na medicínu dostal protekčne a aj ju protekčne absolvoval. Jeden zo synov člena rady Henricha Bernáta. Marko má vážne problémy so sebaovládaním a agresiou. Trpí traumou z detstva, ktorá sa udiala medzi ním a jeho rodičmi, cíti sa nimi zradený, najmä svojou matkou. Práve to ho vedie k agresívnemu správaniu voči ženám.

Tak, ako Ivanka Rakovská stelesňuje dobro, Marko Bernát stelesňuje jeho opak. Násilník, klamár, problematický syn aj kolega. Podrazák, prospechár, čo nikdy nehrá fér. Aj Lucifer je padlý anjel, to znamená, že aj Marko Bernát má svoje skryté dôvody, prečo sa chová ako netvor. Konečne otvorí dušu terapeutovi Zajacovi a dozvieme sa viac o jeho temných stránkach. A nájde aj lásku, s ktorou sa chce postaviť proti manipulatívnemu otcovi Henrichovi Bernátovi. Je však tá láska úprimná, či len kúpená? A aká bude Markova pomsta vo chvíli, keď sa dozvie pravdu?

image

Jakub Hermann – Patrik Masár.

Jakub Hermann – Patrik Masár

Milovaný synáčik, ktorý má šancu po vážnej operácií na nový život a odpútanie sa od matky. Je však natoľko rozmaznaný a zvyknutý na pohodlie, ktoré mu matka roky zabezpečuje, že ani znova nájdený brat ho nedokáže vyviezť z komfortnej zóny.

Noelov brat Jakub Hermann je produkt svojej narcistnej matky. Milovala ho, chránila, žila len pre neho a z Jakuba sa tak stal nesamostatný mamičkin maznáčik. Jakub vie, že matka ho miluje a potrebuje a je odhodlaný urobiť všetko pre to, aby sa vyliečil. Ani nie kvôli sebe, ale kvôli nej. Vie byť vypočítavý, lebo to sa tiež naučil od mamy. 

A jedno veľké prekvapenie nakoniec. Už čoskoro výrazne dej seriálu zamieša príchod nového manželského páru lekárov.

 

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
31. máj 2023 15:28