StoryEditor

Máj v kinách: Vin Diesel v 2 trhákoch, thriler Bena Afflecka aj romantika Priyanky Chopra

01.05.2023, 11:56

Prinášame vám 11 najzaujímavejších filmov, ktoré prinesú distribútori na filmové plátna tento mesiac.

image

Strážcovia Galaxie 3.

Strážcovia Galaxie 3

Rok: 2023

Dĺžka: 150 minút

Žáner: Akčný/Dobrodružný/Komédia

Réžia: James Gunn

Hrajú: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel

Distribútor: CinemArt

Slovenská premiéra: 4.5.2023

V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme.

image

Myška Pattie: Na vlnách dobrodružstva.

Myška Pattie: Na vlnách dobrodružstva

Rok: 2022

Dĺžka: 95 minút

Žáner: Animovaný/Dobrodružný/Komédia

Réžia: David Alaux, Eric Tosti, Jean-François Tosti

Hrajú: Kaycie Chase, Christophe Lemoine, Emmanuel Curtil, Barbara Tissier

Distribútor: Magic Box

Slovenská premiéra: 11.5.2023

Malí hrdinovia dokážu veľké veci. Musia mať odvahu a dobrých priateľov.Rozhnevať bohov starovekého Grécka rozhodne nie je dobrý nápad. A starnúci slávny Jáson práve nahneval samotného boha morí Poseidóna.Zvedavá a neposedná myška Pattie a jej nemotorný mačací kamarát Sam tak majú pred sebou veľmi nebezpečnú úlohu. Po boku Jásona, ktorého mesto sa rozhodne Poseidón zničiť, musia čeliť najnebezpečnejším tvorom mytológie. Veselé a nápadité komediálne dobrodružstvo pre celú rodinu od bláznivého tímu, ktorý stojí za filmami Esá z Pralesa, Willy a kúzelná planéta či Princezná rebelka.

image

Sestry v sedle.

Sestry v sedle

Rok: 2022

Dĺžka: 87 minút

Žáner: Komédia

Réžia: Laurent Tirard

Hrajú: Valérie Bonneton, Camille Chamoux, Claire Nadeau, Guilaine Londez

Distribútor: Vertigo Distribution

Slovenská premiéra: 11.5.2023

Päť mníšok vidí pred sebou jediný cieľ: vyhrať cyklistické preteky a získať tak finančnú výhru, ktorú by chceli použiť na rekonštrukciu schátraného hospicu. Jediným háčikom vo veci je to, že nikto z nich nevie jazdiť na bicykli. A ešte horšie je, že nie sú jediné, ktoré sa na súťaži postavia na štartovaciu čiaru. To im však nijako nebráni v snahe dosiahnuť svoj cieľ.

image

Deti Nagana.

Deti Nagana

Rok: 2023

Dĺžka: 102 minút

Žáner: Rodinný

Réžia: Daniel Pánek

Hrajú: Simona Babčáková, Pavel Batek, Otakar Brousek, Hynek Čermák

Distribútor: Bontonfilm

Slovenská premiéra: 11.5.2023

Jedenásťročný Dominik je nadšený, keď český tím na „turnaji storočia“ v japonskom Nagane porazí Kanadu a postúpi do zápasu o zlatú medailu. Napriek tomu, že sám je tak trochu outsider, rozhodne sa kúpiť si hokejku a hrať hokej s kamarátmi, ako najlepšie vedia. Najmä s tenisovou loptičkou za domom. Jeho idolom je Dominik Hašek a tím, ktorý spolu s najlepším kamarátom Honzom zostavia, nemôžu nazvať inak ako Šable (podľa Hašekovho legendárneho pôsobiska, klubu Buffalo Sabres). Hokejku síce držia skôr ako metlu, ale začnú pracovať na veľkej výzve – poraziť tím Červených krídel, ktorý tvoria starší chlapci z vedľajšej dediny. Po počiatočnom debakli sa na trénerskú stoličku Šablí posadí svojrázny Honzov otec, bývalý extraligový hokejista. Ten sa ujme vedenia veľmi zvláštnej a nesúrodej skupiny detí, ktoré pripravuje na veľkolepú odvetu!

image

Rýchlo a Zbesilo 10.

Rýchlo a zbesilo 10

Rok: 2023

Dĺžka: 129 minút

Žáner: Akčný/Krimi/Mysteriózny

Réžia: Louis Leterrier

Hrajú: Vin Diesel, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Michelle Rodriguez

Distribútor: CinemArt

Slovenská premiéra: 18.5.2023

Koniec cesty sa začína.

Desiaty film ságy Rýchlo a zbesilo, odštartuje záverečné kapitoly jednej z najslávnejších a najpopulárnejších svetových filmových sérií, ktorá je už  tri desaťročia na vrchole s rovnakým hereckým obsadením a postavami ako na začiatku.Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje.

Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu.

image

Znovu sa zamilovať.

Znovu sa zamilovať

Rok: 2023

Dĺžka: 101 minút

Žnáner: Komédia/Dráma/Romantický

Réžia: Jim Strouse

Hrajú: Priyanka Chopra Jonas, Sam Heughan, Celia Imrie, Russell Tovey

Distribútor: Itafilm

Slovenská premiéra: 18.5.2023

Čo keby náhodná sms-ka viedla k životnej láske? V tejto romantickej komédii sa Mira Ray vyrovnáva so smrťou snúbenca tak, že mu pošle zopár romantických sms-iek... no netuší, že jeho mobilné číslo medzitým pridelili Robovi Burnsovi. Rob je novinár a uchváti ho čestnosť a nádherná úprimnosť jej textoviek. Keď dostane za úlohu napísať profil megahviezdy Celine Dion (hrá samu seba vo svojej prvej filmovej roli), s jej pomocou nachádza spôsob, ako sa stretnúť s Mirou naživo... aby získal jej srdce.

image

Zodi a Tehu: Princovia Púšte.

Zodi a Tehu: Princovia púšte

Rok: 2023

Dĺžka: 105 minút

Žáner: Dobrodružný

Réžia: Eric Barbier

Hrajú: Yassir Drief, Alexandra Lamy, Youssef Hajdi, Nadia Benzakour

Distribútor: Continental-film

Slovenská premiéra: 18.5.2023

Zodi, 12-ročný nomád, objaví v púšti osirelé ťavie mláďa. Ujme sa ho, dá mu meno Tehu a stane sa jeho najlepším priateľom. Zodi sa od veterinárky Julie dozvie, že Tehu je výnimočný bežec a môže svojmu kmeňu priniesť veľa peňazí. Výnimočné schopnosti Tehua si ale všimne aj miestny pytliak Tarek. Aby Zodi ochránil Tehua, rozhodne sa utiecť a vydajú sa naprieč Saharou. Na tejto ceste však Zodi stretne Tareka, prežije piesočnú búrku a prejde až do cieľa. Chce totiž prihlásiť Tehua na najväčšie ťavie preteky na svete. Podarí sa mu s pomocou Julie uskutočniť svoj sen, urobiť z Tehua šampióna a zachrániť svoj kmeň?

image

Hypnotik.

Hypnotik

Rok: 2023

Dĺžka: 93 minút

Žáner: Akčný/Mysteriózny/Thriler

Réžia: Robert Rodriguez

Hrajú: Ben Affleck, William Fichtner, Alice Braga, Jeff Fahey

Distribútor: Forum Film Slovakia

Slovenská premiéra: 25.5.2023

Policajný detektív Danny Rourke (Ben Affleck) dostane hlásenie o práve prebiehajúcom prepadnutí. Po príchode na miesto činu zažije šok – v banke narazí na stopu, ktorá by mohla viesť k nájdeniu jeho dávno stratenej dcéry. Oba prípady spája postava tajomného hypnotika (William Fichtner), ktorý silou mysle dokáže iných ľudí prinútiť vnímať verziu sveta, ktorá neexistuje. Rourke príde na to, že na lúpež ho upozornila osoba, ktorá je zapojená do tajného vládneho programu (Alice Braga), a on musí zistiť, čo sa v skutočnosti odohralo v tej jedinej správnej realite, a kde sa teraz nachádza jeho dieťa.

image

Malá morská víla.

Malá morská víla

Rok: 2023

Dĺžka: 134 minút

Žáner: Dobrodružný/Rodinný/Fantasy

Réžia: Rob Marshall

Hrajú: Halle Bailey, Jonah Hauer-King, Melissa McCarthy, Javier Bardem

Distribútor: CinemArt

Slovenská premiéra: 25.5.2023

“Malá morská víla” je obľúbený rozprávkový príbeh Ariel, krásnej a temperamentnej mladej morskej víly s túžbou po dobrodružstve od svetoznámeho rozprávkara H. CH. Anderesena. Štúdio Disney v roku 2023 prináša jej úplne novú hranú podobu, ktorú režíruje renomovaný a oceňovaný režisér Rob Marshall.

Najmladšia z dcér kráľa Tritona a zároveň najodvážnejšia Ariel sa túži dozvedieť viac o svete mimo oceánu a počas návštevy hladiny sa zamiluje do temperamentného princa Erika. Hoci morské panny majú zakázané komunikovať s ľuďmi, Ariel nasleduje svoje srdce a uzavrie dohodu so zlou morskou čarodejnicou Ursulou, ktorá jej dá šancu zažiť život na súši a spoznať Erika, ale nakoniec ohrozí jej život  a korunu  a kráľovstvo jej otca kráľa Trittona.

image

Tak zle, ako sa len dá.

Tak zle ako sa len dá

Rok: 2023

Dĺžka: 78 minút

Žáner: Komédia

Réžia: Viktor Csudai

Hrajú: Hrajú: Max Bolf, Marián Miezga, Zuzana Porubjaková, Richard Autner, Jakub Ružička, Kamil Mikulčík, Marta Sládečková, Peter Šimun

Distribútor: Itafilm

Slovenská premiéra: 25.5.2023

Päť lavičiek. Päť rôznych príbehov. Päť dvojíc. Každý rieši to isté - lásku a vzťahy. Päť poviedok odohrávajúcich sa na lavičke. Keď si myslíte, že nemôže byť horšie, tak môže. Presvedčia vás o tom dvaja mladí teenegeri Alica a Kevin, bezdomovci Jano a Zoli, partneri Miška a Karol, dvaja kamoši metalisti Ceco a Kilo a bývalí manželia Kamila a Miro. Aj lavičky majú svoje príbehy o ktorých by nám vedeli rozprávať.

image

Modrý Kaftan.

Modrý kaftan

Rok: 2022

Dĺžka: 122 minút

Žáner: Dráma

Réžia: Maryam Touzani

Hrajú: Lubna Azabal, Saleh Bakri, Ayoub Missioui, Mounia Lamkimel

Distribútor: Filmtopia

Slovenská premiéra: 25.5.2023

Marocký obchodík s odevmi je dejiskom nečakaného milostného trojuholníka v subtílnom a krehkom príbehu o rôznych podobách lásky. Mina a jej manžel Halim prevádzkujú v Maroku obchod s tradičnými odevmi – kaftanmi. Mina sa stará o predaj, Halim kaftany s láskou k tradičnej ručnej výrobe šije. Aby stihli vybaviť všetky objednávky, prijmú mladého učňa. Mina si postupne začína uvedomovať, ako veľmi jeho prítomnosť pôsobí na jej manžela... Režisérka Maryam Touzani rozpráva svoj príbeh s rovnakou dôslednosťou a láskou, s akou Halim šije svoje kaftany. Jej druhý dlhometrážny film prináša empatický pohľad na v Maroku tabuizovanú tému homosexuality, ale i svojbytnú obhajobu inštitúcie manželstva.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 00:57