Nové moderátorské tváre RTVS - Monika Šebová a Alfonz Šuran.
StoryEditor

Exkluzívne. Televízne návraty roka: RTVS zlákala moderovať bývalé tváre Joj aj ta3

03.05.2023, 21:01

Monika Šebová aj Alfonz Šuran dostali v štruktúre spravodajskej stanice z Mlynskej doliny vlastné relácie.

Verejnoprávna televízia prirpavila na svojej spravodajskej stanici veľké zmeny. Od 9. mája budú vysielať z nového štúdia, s upravenou grafikoum aj programovou štruktúrou a to nie je všetko. Prinesie denne takmer dvojnásobok premiérového obsahu ako v súčasnosti. Divák si nájde aktuálne informácie každú hodinu, v ktoromkoľvek momente, kedy si zapne spravodajskú televíziu RTVS:24.  

A navyše pred televízne kamery v Mlynskej doline dostali aj bývalé televízne tváre konkrencie. Po Patrikovi Hermanovi, ktorý prešiel minulý rok z TV Markíza do RTVS, sa tvárami verejnoprávnej televízie stávajú aj Alfonz Šuran a Monika Šebová, za slobodna Bruteničová. 

image

Alfonz Šuran bude moderovať Ranné správy.

Ranné správy budú vysielané bez prerušenia promo blokmi a už k známym tváram sa pridá aj moderátor Alfonz Šuran. Ten minulý rok v marci sa rozlúčil s divákmi TA3 a opustil svet kamier po dlhých devätnástich rokoch. Rovnako ako Patrik Herman prešiel do RTVS najskôr za kameru. Neskôr spravodajskej RTVS začal šéfovať a teraz sa znovu vracia pred divákov ako tvár rannej relácie.  

V rámci novej programovej štruktúry uvedie RTVS:24 postupne aj ďalšie nové formáty. Pribudne nová relácia Cez Lupu s Monikou Šebovou, ktorá sa bude každú sobotu v prime time venovať témam z oblasti kriminalistiky a bude riešiť kauzy, ktoré hýbu spoločnosťou. U tejto moderátorky tiež platí, že sa po čase vracia späť pred televíznych divákov.  

image

Monika Šebová takmer 14 rokov moderovala Krimi noviny.

Monika Šebová opustila televízne vysielanie na konci roka 2021, kedy odmoderovala posledné vydanie Krimi v danom roku. Z Televízie Joj odišla na vlastnú žiadosť po takmer 14 rokov. A krimi problematike sa bude venovať aj v novej relácii spravodajskej televízie RTVS.

V programovej štruktúre spravodajskej stanici zostanú zachované známe formáty ako Interview:24, Ekonomika:24, Svet:24, Týždeň vo svete, Týždeň v ekonomike, Šport:24.

Správy o 12.00 hodine a Správy o 19.00 hodine, ktoré sa vysielajú paralelne na Jednotke aj RTVS:24 neprechádzajú zmenami. Cez víkend sa budú Správy:24 vysielať už od 7.00 hodiny v pravidelných 15 minútových blokoch. Relácia Správy a komentáre, ktorá sa vysiela každý deň o 20.20 hodiny zostane aj v novej programovej štruktúre pod názvom Komentáre dňa. Obsah relácie ostane zachovaný a naďalej sa budú komentovať najaktuálnejšie politické a spoločenské témy konkrétneho dňa.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
13. september 2023 22:34