StoryEditor

Klamstvo a Mama na prenájom si uchmatli pre seba výrazné líderstvo

09.05.2023, 14:13
Autor:
michmich

Práve tieto dva programy ako jediné dokázali spolu so spravodajskými reláciami na TV Markíza a TV Joj prilákať ku obrazovkám viac ako 400 tisíc divákov. Nad pol milióna sa 8. mája nedostal žiadny program.

Predposledný diel dramatického seriálu Klamstvo si aj v pondelok 8. mája pripísal na konto ďalšie víťazstvo a v oboch hlavných cieľových skupinách. Stal sa najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc. Podvečer sa už rodinný seriál Mama na prenájom začína kuchárskej šou Bez servítky na TV Joj poriadne vzďalovať. 

image

Klamstvo.

Prime time si získala dráma

Prvou diváckou voľbou sa v pondelok večer stala jedenásta premiérová epizóda dramatického seriálu Klamstvo. V hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 dosiahla víťazný rating 7,6 percenta a trhový podiel 24,6 percenta. Medzitýždenne si tak seriál z hľadiska ratingu polepšil o 0,5 percentuálneho bodu a podiel na trhu mu narástol o 1,1 percentuálneho bodu.

image

Hranica.

Konkurenčný seriál Hranica na TV Joj sa dostal takmer len na polovičný výkon. Uhral rating rovné 4 percentá a s podielom na trhu sa dostal len na úroveň 12,9 percenta v rovnakej cieľovej skupine. RTVS na svojom hlavnom televíznom okruhu odvysiela reprízu slovenského filmu Správa. Ten sa dostal podielom na trhu na 8,8 percenta.

Dramatický počin Klamstvo, ktorý je remakom anglického originálu, pritiahol k obrazovkám celkovo 450-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania seriál zasiahol až 577-tisíc divákov. Hranicu si pozrelo 272 tisíc divákov a filmový príbeh dvoch mladých slovenských Židov, ktorým sa podarilo ujsť z koncentračného tábora sledovalo na Jednotke 150 tisíc divákov nad 12 rokov.

image

Správa.

Podvečer diváci uprednostnili romantiku

Podvečerný rodinný seriálový hit Mama na prenájom sa včera podielom na trhu zbovu dostal nad magických 30 percent. Včerajšia 85. epizóda dosiahla v cieľovej skupine 12-54 rating 7,2 percenta a nadpriemerný trhový podiel 30,2 percenta. Konkurenčná kuchárska šou Bez servítky uhrala rating 4,2 percenta a trhový podiel 18,1 percenta. 

image

mama na prenájom.

Mamu na prenájom si v úvode tohto týždňa pozrelo 415-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov a Bez servítky si pozrelo 282 tisíc divákov. Počas prvých mesiacov roka ešte tieto dva televízne počiny dokázali spolu držať krok, teraz však Mama na prenájom začína šou Bez servítky výrazne odskakovať.

No Jojka sa rozhone nebude chcieť vzdať a dá sa očakávať, že na najbližšie týždne povolá účinkovať do šou kontroverznejších súťažiacich. Tí sú totiť pre divákov ako magnet a kuchárska relácia vie potom drzať s Mamou na prenájom krok. 

image

Bez servítky.

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala večerná hlavná spravodajská relácia Televízne noviny s ratingom 7,7 percenta získala podiel na trhu na úrovni 29,2 percenta v CS 12-54. V širšej cieľovej skupine 12+ si ju nenechalo ujsť 489-tisíc divákov.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 04:09