Moderátorka Monika Šebová sa vracia na televízne obrazovky po roku a pol. Dlhoročná tvár jojkárskych Krimi novín sa tentoraz objaví v RTVS.
StoryEditor

Exjojkárka Monika Šebová zažije dnes premiéru na obrazovke RTVS v relácii Cez lupu

13.05.2023, 07:49
Autor:
michmich

S reportážami jej budú pomáhať ďalšie dve bývalé tváre TV Joj.

Už v sobotu 13. mája pribudne do vysielania RTVS:24 nová publicistická relácia Cez lupu. Moderátorka Monika Šebová sa so svojimi hosťami bude venovať témam z oblasti kriminalistiky a bude riešiť kauzy, ktoré hýbu spoločnosťou. Prvú epizódu venovanú téme domáceho násilia ponúkne RTVS divákom v sobotu 13. mája o 20.20 h na spravodajskom okruhu:24.

image

Štúdio novej publicistickej relácie Cez lupu.

Relácia Cez lupu je súčasťou zmien na spravodajskom okruhu RTVS:24. Nová publicistická relácia sa bude venovať známym i menej známym kauzám, kriminálnym prípadom, ľudským zlyhania, páchateľom a súvislostiam.

Takýto formát mi je blízky, keďže nadviažem na témy, ktoré mi nie sú cudzie. Ako dlhoročná moderátorka mám v tejto problematike „zažité“ kauzy, ktoré v nás zanechali stopy v ostatných rokoch,“ hovorí moderátorka relácie Cez lupu Monika Šebová.

image

Na spravodajskej:24 dnes odštartuje nová publicistická relácia s exjojkárkou Monikou Šebovou.

Rozhovory moderátorky s hosťami v štúdiu budú doplnené reportážami z terénu a relácia tak prinesie hlbší pohľad do jednotlivých tém z rôznych strán.

Chceme dať s hosťami odpovede na otázky v rezonujúcich témach. Verím, že prinesieme akúsi nadstavbu toho, čo zostalo nedopovedané, drieme kdesi v nás a diváci nedospeli k pocitu uspokojenia. Osobne sa teším na novú moderátorskú polohu, zaujímavé témy a z nich vyplývajúcich hostí. Všetko umocňuje súhra celého tímu, ktorý je zostavený zo skúsených ľudí v tejto problematike a ktorých som si mohla prizvať k spolupráci. Ako dramaturg sa na relácii podieľa Ivan Huljak, redaktorsky Denisa Gerši a David Sirůček,“ dopĺňa Monika Šebová.

image

Denisa Gerši a David Sirůček.

Monika Šebová si spolupracovníkov Denisu Gerši aj Dávida Sirůčeka prináša z predchádzajúceho pracoviska. Obaja boli dlhoroční redaktori Krimi novín. Z televízie na Kolibe odišli v roku 2018. Pre Dávida Sirůčeka to ale nie je prvé pôsobenie v RTVS. Od roku 2019 do roku 2020 pôsobil vo verejnoprávnej televízii ako redaktor publicistického magazínu Občan za dverami.  

Prvá epizóda relácie Cez lupu bude venovaná téme domáceho násilia a pozvanie do štúdia prijali psychológovia Bartová Hana a Róbert Braciník. Diváci ju uvidia už v sobotu 13. mája o 20:20 hodine na spravodajskom okruhu:24.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. jún 2023 05:10