HBO a HBO Max uvedú životopisný film Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody.
StoryEditor

Na HBO a HBO Max mieri životopisný film Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

16.05.2023, 14:39
Autor:
redred

Sony Pictures Television a Warner Bros. Discovery rozširujú dohodu o distribúcii obsahu v strednej a východnej Európe.

Dohoda prináša niekoľkoročné predĺženie prvého plateného okna a prístup k vybraným titulom z rozsiahlej filmovej a televíznej knižnice Sony Pictures pre HBO a HBO Max.

Spoločnosti Sony Pictures Television a Warner Bros. Discovery dnes oznámili predĺženie dohody o predaji obsahu v strednej a východnej Európe, vďaka ktorej budú tituly z pripravovanej ponuky celovečerných filmov a vybraných televíznych seriálov spoločnosti Sony Pictures Entertainment ("SPE") exkluzívne uvádzané na oboch kanáloch HBO a streamovacej platforme HBO Max v celom regióne.

Od nedávnych hitov, ako je nesmierne populárny životopisný film Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody a Tom Hanks vo filme Muž menom Otto, až po veľmi očakávané filmy z pripravovanej ponuky SPE, prinesie dohoda divákom HBO a HBO Max niektoré z najväčších titulov a franšíz spoločnosti SPE.

Medzi budúce tituly na zozname SPE patria: Spider-Man: Across the Spider-Verse, Gran Turismo, Equalizer 3, ďalšia časť série Krotitelia duchov a ďalšie celovečerné filmy zo Spider-Man Universe spoločnosti Sony (vrátane Kraven the Hunter, El Muerto a Madame Web).

image

Warner Bros. Discovery.

Súčasťou dohody bude aj prístup zákazníkov HBO a HBO Max k rozsiahlemu výberu najpopulárnejších filmov z katalógu SPE, vrátane filmov zo sérií Spider-Man, Jumanji, Muži v čiernom a Hotel Transylvánia.

Partnerstvo zahŕňa aj televízny seriál Accused, ktorý v januári na americkej stanici Fox zaznamenal rekordnú sledovanosť a priniesol tejto stanici najvyššiu sledovanosť za posledné tri roky, a ďalej britskú drámu Without Sin nominovanú na cenu BAFTA a veľmi očakávané tituly Twisted Metal a Lucky Hank z roku 2023.

Zmluva na výrobu filmov a televíznych seriálov pokrýva územie celej stredovýchodnej Európy a prináša tieto tituly SPE do Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Rumunska, Bulharska, Moldavska, Slovinska, Chorvátska, Srbska, Čiernej Hory, Bosny a Hercegoviny, Severného Macedónska a Kosova.

image

Warner Bros. Discovery.

Mark Young, VP pre siete a distribúciu spoločnosti Sony Pictures Television EMEA, uviedol: "Spoločnosť Sony Pictures Television EMEA je v súčasnej dobe veľmi úspešná: "Ako nezávislé štúdio s napäto očakávanou ponukou hollywoodskych celovečerných filmov a televíznych seriálov pred sebou a s obrovským bohatstvom obľúbených klasických filmov v našej knižnici Sony Pictures máme jedinečnú pozíciu pre prepojenie skvelého obsahu s divákmi po celom svete. Táto nová rozšírená zmluva s našimi partnermi a priateľmi zo spoločnosti Warner Bros. Discovery je úžasným spôsobom, ako tento obsah sprostredkovať divákom HBO a HBO Max v stredovýchodnej Európe."

Ragnhild Thorbech, SVP pre program a akvizície v regióne EMEA spoločnosti Warner Bros. Discovery, uviedla: „Predĺženie tejto viacročnej zmluvy znamená, že naši zákazníci v strednej a východnej Európe si budú môcť aj naďalej užívať neuveriteľnú ponuku celovečerných filmov a seriálov od Sony na HBO a HBO Max v rámci svojho súčasného predplatného. Spolu s titulmi z rodiny značiek WBD, vrátane HBO Originals, Warner Bros, Max Originals a DC universe, nám akvizície pomáhajú zabezpečiť, že každému v domácnosti ponúkneme tú najlepšiu možnú kombináciu obsahu."

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. jún 2023 14:53