StoryEditor

ta3 sa mení: Nové štúdiá aj vizuál V politike, končí kontroverzná relácia, pribudnú Flešky

17.05.2023, 15:50
Autor:
michmich

Súčasťou produkčného systému má byť aj popredná technológia s prvkami umelej inteligencie, ktorá zvýši flexibilitu vysielania.

Po 22 rokoch prichádza veľká zmena. Televízia ta3 sa sťahuje z priestorov na Gagarinovej ulici. Onedlho bude vysielať z novej budovy TOWER 5, v ktorej nebudú len sídliť, ale vybudovali v nej aj svoje nové moderné štúdiá.

image

Foto nového oderného štúdia.

"Divákom v novej televízii ponúkneme projekciu na modernej štúdiovej LED stene, ktorá je jednou z najväčších v rámci českého a slovenského televízneho trhu. Zároveň ju bude dopĺňať moderný digitálny horizont s vysokým rozlíšením, ktorý má dvojnásobnú plochu oproti súčasnému," informovala riaditeľka komunikácie a strategického rozvoja ta3 Oľga Dúbravská.

Súčasťou produkčného systému má byť aj popredná technológia s prvkami umelej inteligencie, ktorá zvýši flexibilitu vysielania.

Nové štúdio.

"S presťahovaním Televízie ta3 upravujeme aj programovú štruktúru a meníme vizuál najsledovanejšej relácie ta3 V politike, ktorá každú nedeľu osloví 359 tisíc divákov," prezrádza Dúbravská.

Televízia ta3 spúšťa od 19. 6. 2023 nový spravodajský formát s názvom Flešky. Ide o krátke dynamické headlinové spravodajstvo v dĺžke do 2 minút, ktoré kopíruje najnovšie trendy a dopyt po aktuálnych, krátkych a rýchlych informáciách.

image

Vynovená relácia V politike.

"Tie vieme distribuovať v rámci mediálnej konvergencie na všetkých platformách," dodala Dúbravská. 

Zároveň rušia reláciu Tak takto?!, ktorú v minulosti moderovala Anna Žitná. Tá odišla z televízie minulý mesiac. Moderátorka, ktorá pôsobila v ta3 štyri roky, a jej relácia Tak takto?! spôsobili spravodajskej stanici problémy.

image

Tak takto, ta3

Môže za to rozhovor moderárátorky Žitnej zo začiatku februára tohto roku s ekonómom a analytikom Jeffreym Sachsom, kvôli ktorému Rada pre mediálne služby začala voči ta3 správne konanie pre pochybnosti o vyváženosti moderátorkou kladených otázok a argumentov.

Televízii Rada navyše už jednu sankciu za reláciu Tak takto?! udelila. A to kvôli nezabezpečeniu všestrannosti informácií a názorovej plurality v relácii z 24. júna minulého roka s podtitulom „Medvede chránia, mŕtve pstruhy ignorujú“. 

Formát Tak takto?! však zostáva v programovej štruktúre ta3 pod názvom Téma, ktorá bude vo vysielaní televízie ráno o 9.30 hodine, na obed o 12.30 hodine a aj v tradičnom večernom slote o 19.50 hodine.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
02. jún 2023 03:49