Prima prichádza s novinkou.
StoryEditor

Prima prichádza s novinkou, ktorá nepoteší. Divákov donúti vydržať pri reklame dlhšie

30.05.2023, 15:01
Autor:
redred

Preskakovanie reklamy v spätnom zhliadnutí u internetových prevádzkovateľov, ktorí ponúkajú kanály skupiny Prima, bude od júna možné až po štyroch minútach.

Od 1. júna musia operátori internetových a IP televízií predĺžiť dobu, počas ktorej nebude možné preskakovať reklamné bloky počas sledovania programoch českej mediálnej skupiny FTV Prima. Tento vynútený čas predlžujú o celú minútu. Z doterajších troch minút na štyri. 

České médiá o tomto zámere mediálnej skupiny prvýkrát informovali už v marci. Blokácia pretáčania sa týka iba reklamných blokov, pri samotných programoch zostáva funkcia zachovaná.

„Vážení zákazníci, dovoľte, aby sme Vás informovali o navýšení času obmedzenia pretáčania reklám na kanáloch FTV Prima. Podľa uzatvorenej licenčnej zmluvy sme povinní od 1. 6. 2023 navýšiť obmedzenie pretáčania zo súčasných 180 na 240 sekúnd. K navýšeniu tohto limitu dôjde v priebehu 30. 5. 2023, aby sme mali priestor na overenie funkčnosti,“ mala napísať svojim klientom spoločnosť 4NET.TV. Tá okrem vlastnej televíznej služby vyvíja TV platformu aj pre operátora Telly.

„Tento plán, kedy ideme na možnosť preskakovania reklám po troch minútach, čo je polovica reklamnej prestávky, sme na Hospodárskej komore oznamovali operátorom v septembri 2021. Tu sme tiež spomenuli, že do budúcnosti plánujeme navýšenie z troch na štyri minúty. Nie je dôvod, prečo by divák IPTV mal vidieť reklamy menej ako akýkoľvek iný,“ priniesol reakciu Lukáša Kubáta z FTV Prima český portál MediaGuru.

Zároveň tento portál tvrdí, že u operátorov, ktorí majú možnosť vložiť online reklamy, sa nastavenie zvýšeného limitu týkať nebude.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
24. september 2023 20:52