Nové herecké esá prichádzajú posilniť seriál Nemocnica.
StoryEditor

Jojka posilňuje Nemocnicu. Dej zamiešajú silné esá Loj, Švidraňová, Jakab a Kostelný

10.06.2023, 19:41
Autor:
redred

V utorok 13. júna vyvrcholí finále 7. série seriálu Nemocnica na TV Joj. Čo všetko vieme o poslednej epizóde jarnej série?

Seriál Nemocnica už tradične dostával vo vysielaní JOJky letnú prestávku a diváci v posledných častiach aktuálnej série dostali od tvorcov viacero prekvapení.

Dej rozšíril nový herecký pár lekárov, manželov Turčanovcov, ktorých stvárňujú Dominika Morávková a Tomáš Turek. Prebiehajú prípravy na svadbu Adama (Mariána Mitaša) s Viki (Viktóriou Petrášovou) a možno budú svadby hneď dve. Aký osud čaká po páde lietadla Filipa Baloga, ktorého hrá Alexander Bárta?

image

Seriál Nemocnica čaká už len jedna epizóda aktuálnej 7. série.

Aj takéto otázky majú diváci pred poslednou časťou a scenáristi dobre vedia ako zaujať.

Nové príbehy Nemocnice dostanú bombastickú rozbušku. Akú? Zrušili oblastnú kliniku a do Nemocnice sv. Martina z nej mieri niekoľko veľmi výrazných lekárov a jedna sestra. Ako sa noví zamestnanci zžijú s tými starými?

Nájdu si medzi nimi priateľov alebo spolu budú bojovať? Spoja ich pacienti alebo ich rozdelia vzájomné spory a súboje o miesto? Nových lekárov z oblastnej kliniky stvárnia herci ako Juraj Loj, Ľuboš Kostelný, Róbert Jakab a Barbora Švidraňová.

Staronový riaditeľ Hauptmann (Marek Majeský) bude mať plné ruky práce nielen s nimi, ale aj so skupinkou mladých medikov, ktorí prišli do nemocnice praxovať.

image

Do Nemocnice prichádzajú nové posily.

Hoci nemôžu nič robiť, iba sa prizerať, do všetkého sa motajú, všade zavadzajú a prinášajú svieži mladícky vietor s množstvom humoru. Mladých medikov hrajú: Jerguš Horváth, Krištof Tobiáš, Kristián Baran a Sandra Lasoková. 

Zastavia nové postavy pokles diváckeho záujmu? 

Seriál Nemocnica nemá za sebou jednu zo svojich najvydarenejších sezón. Televízia Joj ponúkla divákom túto jarnú sezónu už 7. sériu populárneho seriálového počinu z centrálneho príjmu fiktívnej Nemocnice a seriál priniesol rozpačité výsledky.

image

Do Nemocnice prichádzajú nové posily.

Dôvodom bola hlavne konkurenčná seriálové novinka. V prvých rokoch vysielania bola Nemocnica najsledovanejším počinom televíznej dvojky a Markíza si s viacerými televíznymi pokusmi ako Sestričky, či Horná Dolná, na ňom vylámala zuby. No televízny líder prišiel tento rok s prepracovanou novinkou - dobovým seriálom Dunaj, k vašim službám.

Až ten dokázal Nemocnicu oslabiť a prevziať štafetu najsledovanejsieho seriálu na trhu. Seriál Jojky tak padol z obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 z niekdajšej hranice 7 až 8 ratingov na aktuálny májový priemer 5,8 percenta a podiel na trhu mu posledné mesiace často zostával pod 20 percentami.

Rovnako klesla Nemocnica aj v univerzálnej cieľovke. V minulosti dokázala prilákať ku obrazovkám aj pol milióna divákov nad 12 rokov, tento rok už klesla pod hranicu 400 tisícového publika. Tohtoročný máj ju, oslabenú Dunajom, v priemere pozeralo 383 tisíc divákov nad 12 rokov.  

image

Do Nemocnice prichádzajú nové posily.

Dunaj Markíza ukončila pred letnou pauzou koncom mája a odvtedy robí konkurenciu Nemocnici nepresvedčivá česká kriminálka Odznak Vysočina. Kým prvým júnovým dielom sa Jojkársky seriál bez Dunaja ešte výrazne nenadýchol, tohtotýždňové obe epizódy už pocítili nárast divákov. V komerčnom publiku bol najsledovanejší utorkový diel s ratingom 6,4 percenta, ktorým uhral trhový podielom 25,1 percenta a celkovo ho sledovalo 439 tisíc divákov nad 12 rokov. 

Jojka si dobre uvedomuje, že seriál po takmer štyroch rokoch vysielania začína pociťovať únavu, pôvodné postavy pozažívali už veľa dramatických situácií a televízia nemôže zamotávať dej stále len okolo rovnakých hlavných hrdinov. Práve preto nastúpia ďalšie nové postavy. Jojka tak urobí už v poslednej epizóde jarnej série a televízia sľubuje, že v novej jesennej sérii poriadne zamiešajú karty.    

image

Do Nemocnice prichádzajú nové posily.

"Seriál Nemocnica má čo ponúknuť divákom aj v ďalších častiach, na ktoré sa môžete tešiť už na jeseň," povedala PR manažérka Jojky Katarína Nosková.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
18. september 2023 20:56