Jaroslav Kábele, Generálny riaditeľ ČTKFotobanka ČTK
StoryEditor

Novým generálnym riaditeľom ČTK je Jaroslav Kábele

12.06.2023, 10:27
Autor:
ČTKČTK

Funkciu preberá dnes, doteraz pôsobil ako riaditeľ stratégie a rozvoja tlačovej agentúry.

Kábele strieda vo funkcii Jiřího Majstra, ktorému sa skončilo druhé funkčné obdobie.

Do funkcie generálneho riaditeľa ho na šesťročné obdobie zvolila Rada ČTK 21. marca. Majstr už tento rok nekandidoval.

Jaroslav Kábele začínal v ČTK ešte pred nežnou revolúciou ako stážista popri štúdiu žurnalistiky.  Na začiatku 90. rokov bol zástupcom vedúceho domácej rubriky a z tohoto postu odišiel po zmene vo vedení agentúry do vydavateľstva Mafra, kde začínal ako editor a zástupca vedúceho reportérskeho oddelenia MF Dnes.

Potom stál pri zrode spravodajského serveru iDNES.cz, kde pôsobil ako vedúci spravodajstvo a šéfredaktor. Neskôr sa stal riaditeľom internetových projektov Mafry a od konca roku 2013 bol šéfom celej on-line divízie vydavateľstva. V roku 2017 dostal ponuku vrátiť sa do ČTK, aby riadil rozvojové projekty.

Majstr v ČTK pôsobil od roku 1980, postupne bol spravodajcom v Dillí, New Yorku a Londýne a zakladal internetovú divíziu ČTK. V rokoch 1996 až 2001 bol zástupcom šéfredaktora spravodajstva ČTK. Od augusta 2008 pôsobil ako námestník generálneho riaditeľa ČTK pre spravodajstvo. V roku 2011 bol prvýkrát zvolený za generálneho riaditeľa ČTK. Druhýkrát bol do čela agentúry zvolený v apríli 2017. Zhruba dva roky bol zároveň aj šéfredaktorom.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
25. september 2023 12:57