Polhodinový dokument - film o filme s názvom Vedma: Pohľad do zákulisia.
StoryEditor

Markíza propaguje Vedmu netradične. Pred uvedením fantasy seriálu vydali dokument

16.06.2023, 13:24

Viac ako polhodinový film o filme s názvom Vedma: Pohľad do zákulisia má ľudom vysvetliť pozadie a súvislosti sveta, v ktorom sa strhne neúprosný súboj ľudstva o prežitie.

Diváci Voyo majú už teraz k dispozícii exkluzívnu ochutnávku, ktorá odhaľuje prípravy prvej česko-slovenskej fantasyminisérie, reakcie hercov a tvorcov a jedinečné zábery z nakrúcania.

image

Dokument - film o filme s názvom Vedma: Pohľad do zákulisia uverejnila Markíza ešte pred štartom fantasy minisérie.

Viac ako polhodinový film o filme s názvom Vedma: Pohľad do zákulisia dokonale vysvetlí pozadie a súvislosti sveta, v ktorom sa strhne neúprosný súboj ľudstva o prežitie. Divákom ponúka jedinečný pohľad na to ako vznikali trikové zábery, kaskadérske kúsky, hudba k seriálu či netradičné kostýmy fantasy bytostí svetla a temnoty.

Markízu a Novu projekt Vedma nadchol už pri prvej prezentácii. "Pretože Voyo chce dávať priestor aj takýmto novátorským počinom. Chceme divákom prinášať rôznorodý a žánrovo pestrý obsah, pričom dávame priestor aj dielam, ktoré by možno za normálnych okolností nevznikli a sú istým spôsobom náročnejšie a ambicióznejšie. Vedeli sme, že fantasy je náročný žáner plný výziev, ale mali sme dôveru v to, že ak to niekto v Česku a na Slovensku zvládne, tak to budú práve Adriana a Jakub Kronerovci,“ povedala programová riaditeľka skupiny Markíza a skupiny Nova Silvia Majeská.

image

Negatívnu úlohu si zahrala Gabika Marcinková.

Akú úlohu bude mať Vedma v šudskom svete?

Príbeh Vedmy sa odohráva v súčasnosti, ale siaha až do rudolfínskej éry. Podľa legendy sa má na zemi objaviť Vedma, ktorá otvorí portál do inej dimenzie a umožní ľuďom prechod do vyššej úrovne vedomia, kde neexistuje zlo. Jej príchod očakáva v Prahe aj rodina alchymistu Filipa Antonína, ktorá tu žije už štyristo rokov. Používajú starovekú technológiu, aby čerpali silu z ľudskej zloby. 

Problémom je, že sa potrebujú dobíjať negatívnou energiou z ľudského nešťastia a zlosti. V priebehu storočí získali cenné informácie. Tou zásadnou je možnosť prejsť do vyšších dimenzií bytia. V nich neexistuje fyzické telo. Tam by neboli závislí od ľudí a mohli by žiť naveky.

image

Vo filme o filme s názvom Vedma: Pohľad do zákulisia ukážu ako vznikali seriálové efekty a kaskadérske scény.

Do vyšších dimenzií sa dá dostať jedine cez portál, ktorý dokáže otvoriť vedomá bytosť svetla – Vedma. Tá ale prechod chráni pred zlom a jej príchod na zem rozpúta súboj svetla a temnoty o budúcnosť našej civilizácie.

Mladá Klára je vychovávaná v bezpečí idylického domova Ondřeja a Báry. Miluje hudbu a históriu. O existencii iného sveta vie iba zo svojich snov o inej dimenzii, ktoré si však doteraz nevie vysvetliť. Klára po odhalení svojich schopností a súvislostí Filipovej rodiny odmietla vzťah s Filipovým synom Tomom, do ktorého sa zamilovala. Naopak, snaží sa s nimi bojovať. Oľutuje neskôr svoje rozhodnutie?

image

Hlavnú úlohu hrá speváčka Annet X.

Kým Filip je po štyristo rokoch svojej existencie na faustovských pochybách, či cena za večný život nie je privysoká, Filipova dcéra Lucia je stelesnené zlo. Teraz znovu oživí Golema a začne sa ničivý boj o prežitie, ktorý vo veľkom zasiahne aj do osudov nič netušiacich ľudských bytostí.

O čom budú jednotlivé epizódy

DIEL 1 Klára žije v idylickom prostredí u starých rodičov, skladá hudbu a študuje históriu. Netuší, že má mimoriadne schopnosti a že jej zvláštne sny sa už čoskoro stanú skutočnosťou... Otvára sa portál a začína sa boj svetla a temnoty o budúcnosť ľudí.

image

Annet X.

DIEL 2 Ondřej sa v snahe ochrániť svoju vnučku Kláru vystaví pôsobeniu temných alchymistov a skončí na psychiatrii. Aj tu však nie je jasné, čo je ilúzia a čo skutočnosť. Príchodom Vedmy sa otvára ďalšia záhada: Aby pomohla ľuďom, musí Klára spoznať lásku. Ale ku komu? Je to jej tajomný spolužiak Tom?

DIEL 3 Tomov profesor histórie má čoraz väčšie podozrenie, že kamarát jeho deda zo starej fotografie a Tom je tá istá osoba. Tom sa čoraz viac zbližuje s Klárou a rieši svojich vlastných démonov. Jeho sestra Lucia začína znova zabíjať, čo je proti pravidlám a napriek zákazu otca sa snaží oživiť Golema...

image

Vedmu si zahrala Antónia Lišková.

DIEL 4 Lucia poruší otcov zákaz, otvorí cestu zlu a musí za to niesť následky. Klára prvýkrát ukáže svoju skutočnú silu a upúta na seba nežiaducu pozornosť. Umierajú ďalší nevinní ľudia a začína byť jasné, že priamy súboj bytostí temnoty a svetla je neodvratný.

DIEL 5 Blíži sa otvorenie portálu a udalosti nadobúdajú rýchly spád. Súboj prebieha na dvoch miestach zároveň a Klára musí urobiť osudové rozhodnutie. Jej voľba zásadne ovplyvní životy všetkých zúčastnených.

image

Vedma bude mať 5 epizód.

Projekt pripravovali viac ako rok

Autorkou námetu, scenáristkou a producentkou minisérie je jedna z najúspešnejších slovenských filmových producentiek Adriana Kronerová a réžie sa ujal úspešný slovenský režisér Jakub Kroner. „Vedmu som písala rok, ale témam, o ktorých som v nej písala, sa venujem už pomerne dlho. Hľadala som spôsob, ako ich spracovať. Nakoniec som sa rozhodla pre žáner fantasy,“ uvidela autorka námetu, scenáristka a producentka Vedmy Adriana Kronerová.

image

Vo fantasy minisérii sa zahrala aj Dagmar Havlová.

Rozhovor s ňou a jej synom, režisérom minisírie Jakubom Kronerom sme priniesli minulý týždeň. Prezradili v ňom aj to, čo bolo počas natáčania najnáročnejšie a prečo vizuálne efekty, na ktorých bývajú fantasy projekty postavené a v zahraničí majú s nimi bohaté skúsensoti, zverili slovenskej firme? 

Okrem dokumentu film o filme s názvom Vedma: Pohľad do zákulisia dnes Markíza uverejnila exkluzívne na Voyo aj prvý diel novej česko-slovenskej fantasy minisérie Vedma.

Vedma

námet a scenár: Adriana Kronerová

réžia: Jakub Kroner

producentka: Adriana Kronerová

kreatívny producent Voyo: Michal Reitler

výkonná producentka: Tatiana Lutherová

výkonná producentka Voyo: Veronika Finková

vedúci produkcie: Marián Németh

kamera: Veronika Donutková

kostýmová výtvarníčka: Sandra Žigová

umelecká maskérka: Adriana Bartošová

strih: Michal Kondrla

hudba: Juraj „Jureš“ Líška, Fallgrapp

hrajú:Antónia Lišková, Gabriela Marcinková, AnnetCharitonova, Josef Trojan, Dagmar Havlová, Jaroslav Dušek,Ivan Franěk, Ervin Nagy, Denis Šafařík, VicaKerekes, PetrVaněk, Dušan Cinkota, Peter Kočiš a ďalší

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. september 2023 10:49