StoryEditor

Víkendové diskusie aj o plnení plánu obnovy a o pomoci ľuďom v súvislosti s infláciou

16.06.2023, 18:39
Autor:
michmich

V relácii Na telo prinesú aj exkluzívny prieskum o tom, ktoré strany majú aký podiel skalných voličov a koľko z nich naopak nad svojou voľbou ešte váha.

image

Sobotné dialógy.

Sobotné dialógy

Prvú víkendovú politickú reláciu prinesie RTVS naživo v sobotu 17. júna od 12:10 hodiny na Rádio Slovensko a vo vysielaní:24. S moderátorkou Martou Jančkárovou bude tentoraz diskutovať poslanec NR SR, podpredseda strany Demokrati Miroslav Kollár a poslanec NR SR, podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš.

Rozoberú spolu témy ako politický vývoj a spravovanie štátu po hlasovaní o programovom vyhlásení vlády, postup pri rokovaní a hlasovaní o návrhoch zákonov v NR SR a pomoc ľuďom v súvislosti s infláciou a vysokými cenami potravín. No dotknú sa aj možných pohybov na politickej scéne v súvislosti s podaním kandidátnych listín a rozoberú aj výzvy pre SR pred a po voľbách.

image

V politike.

V politike:

Prvá nedeľná diskusia bude mať zaujímavú príchuť. Práve touto reláciou odštartuje televízia ta3 "novú éru", keďže sa presťahovala do nových priestorov a bude ju vysielať z úplne nového moderného štúdia.

Moderátor Richard Dírer pozval diskutovať na aktuálne politické a spoločenské témy poslanca NR SR a predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho a predsedu hnutia Progresívne Slovensko Michala Šimečku.

image

O 5 minút 12.

O 5 minút 12

Nasledujúcou nedeľnou politickou reláciou opäť prinesie RTVS naživo v nedeľu 18. júna od 11:55 hodiny na Jednotke a vo vysielaní:24. Hostia moderátora Mareka Makaru budú poslankyňa NR SR a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová a predseda poslaneckého klubu v NR SR a predseda strany Robert Fico.

Dramaturgia diskusnej relácie pre nich pripravila aktuálne témy ako dianie v NR SR, situácia po nevyslovení dôvery vláde, pozície k jej prioritám či plnenie plánu obnovy a čerpanie a nastavenie eurofondov. No rozoberú aj opatrenia na zmiernenie negatívnych dôsledkov zdražovania a preskupovanie politických síl, príprava kandidátnych listín, vedenie kampane, ale aj scenáre povolebného vývoja.

image

Na telo.

Na telo

Poslanci otvorili poslednú riadnu schôdzu v tomto volebnom období. Vo štvrtok na nej neschválili Programové vyhlásenie vlády a tak bude kabinet Ľudovíta Ódora vládnuť len s poverením od prezidentky. Tá má už v najbližších dňoch prezradiť, či bude opätovne kandidovať. Úradnícka vláda sa zatiaľ intenzívne venuje problematike nemocníc, z Plánu obnovy sa majú stavať v Banskej Bystrici a v Martine, stopku naopak dostali Rázsochy.

Aj o týchto témach sa bude moderátor Michal Kovačič už túto nedeľu 18. júna 2023 v relácii Na telo rozprávať s lídrami strán Sme rodina, Progresívne Slovensko a KDH – Borisom Kollárom, Michalom Šimečkom a Milanom Majerským.

Okrem toho máme pripravený aj exkluzívny prieskum o tom, ktoré strany majú aký podiel skalných voličov a koľko z nich naopak nad svojou voľbou ešte váha. Relácia Na telo sa tradične začína o 13:00 hodine na obrazovkách TV Markíza a webe TVnoviny.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 18:37