StoryEditor

Streamer SkyShowtime prinesie nový film o téme sexuálneho zneužívania v Hollywoode

17.06.2023, 10:50
Autor:
redred

Carey Mulligan, dvakrát nominovaná na Oscara, a na cenu Emmy nominovaná Zoe Kazan sú hviezdy snímke She Said, ktorá bude k dispozícii na stramovacej platforme od 17. júla.

image

Film She said prelomil desaťročia mlčania o téme sexuálneho zneužívania v Hollywoode.

Carey Mulligan, ktorá hrala aj v snímkach Promising Young Woman, či An Education a Zoe Kazan, známa z filmov The Plot Against America a The Big Sick sa predstavia v hlavných úlohách reportérok New York Times, Megan Twohey a Jodi Kantor, ktoré spoločne odkryli jeden z najdôležitejších príbehov svojej generácie.

Príbeh, ktorý prelomil desaťročia mlčania o téme sexuálneho zneužívania v Hollywoode a podnietil k zmene v americkej kultúre, ktorá pokračuje až dodnes.

Film od Oscarmi ocenených producentov filmov 12 Years a Slave, Moonlight, Minari, Selma, The Big Short a na Oscara® nominovaného producenta filmov Zero Dark Thirty a American Hustle vychádza z vyšetrovania New York Times vedeného Jodi Kantor, Megan Twohey a Rebeccou Corbett a z bestselleru New York Times pod názvom She Said: Breaking the Sexual Harassment Story That Helped Ignite a Movement od Jodi Kantor a Megan Twohey.

image

Film She said prelomil desaťročia mlčania o téme sexuálneho zneužívania v Hollywoode.

Film She Said je svedectvom o nesmiernom význame investigatívnej žurnalistiky

Podrobne opisuje cestu reportérok a redaktoriek, ktoré sa neúnavne snažia nájsť pravdu. Poukazuje na odvahu tých, ktoré prežili traumu, a svedkov, ktorí sa rozhodli prehovoriť, aby zabránili obvinenému sériovému predátorovi páchať ďalšie škody. Ich spoločné odhodlanie a statočnosť vyvolali celosvetovú diskusiu, pomohli spustiť hnutie #MeToo a podnietili zúčtovanie so systémom, ktorý mu takéto správanie umožnil.

image

Film She said prelomil desaťročia mlčania o téme sexuálneho zneužívania v Hollywoode.

She Said je vo svojej podstate inšpiratívnym skutočným príbehom o ľuďoch, z ktorých mnohé sú ženy, mnohé z nich matky, ktoré našli odvahu prehovoriť a hľadať spravodlivosť nielen pre seba, ale aj pre ďalšie obete v budúcnosti, v USA aj na celom svete. Film je presvedčivou a dojemnou pripomienkou sily jednotlivcov, ktorí sú vyzbrojení odhodlaním a odvahou, aby spoločne zmenili svet.

image

Film She said prelomil desaťročia mlčania o téme sexuálneho zneužívania v Hollywoode.

Vo filme sa taktiež predstavia na Oscara nominovaná Patricia Clarkson (Shutter Island, Pieces of April), držiteľ Emmy Andre Braugher (Homicide: Life on the Street, Thief), držiteľka ceny Tony Jennifer Ehle (Zero Dark Thirty, Pride and Prejudice), na Oscara nominovaná Samantha Morton (Minority Report, In America) a na Emmy a Zlatý glóbus nominovaná Ashley Judd (Double Jeopardy, Bug), ktorá hrá samú seba.

She Said režírovala držiteľka Emmy Maria Schrader (I‘m Your Man, miniséria Unorthodox) podľa scenára Rebeccy Lenkiewicz, scenáristky oscarového filmu Ida. Film produkovali držitelia Oscara Dede Gardner a Jeremy Kleiner pre Plan B Entertainment a výkonnými producentmi sú držiteľ Oscara Brad Pitt, Lila Yacoub, na Oscara nominovaná Megan Ellison a Sue Naegle pre Annapurna Pictures.

image

Film She said prelomil desaťročia mlčania o téme sexuálneho zneužívania v Hollywoode.

SkyShowtime je k dispozícii priamo v aplikácii SkyShowtime na zariadeniach s operačným systémom Apple iOS, tvOS, na zariadeniach s operačným systémom Android, Android TV, Google Chromecast, LG TV, Samsung a prostredníctvom webovej stránky: www.skyshowtime.com. Cena mesačného predplatného SkyShowtime je 5,99 EUR (bez reklám). Služba ponúka sedemdňovú skúšobnú dobu – s možnosťou zrušenia kedykoľvek.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
24. september 2023 16:31