Wired sľubuje špičkovú technologickú žurnalistiku a odvážnu globálnu víziu.
StoryEditor

Napriek útlmu printového trhu prichádza nový časopis. Zaujať chce zahraničný Wired

18.06.2023, 10:41
Autor:
michmich

Technologický magazín bude vydávať spoločnosť Czechoslovak Media na českom a slovenskom trhu na základe licenčnej zmluve od spoločnosti Condé Nast.

Aj keď printový trh na Slovensku, ale aj v Českej republike, už niekoľko rokov kontinuálne klesá a časopisy aj noviny sa čoraz menej predávajú, do ponuky magazínov vstúpi nový hráč.  

Pôjde o vydanie Wired, pôvodom americký časopis, sa svojím obsahom zameriava na dopady nových a rozširujúcich sa technológií na kultúru, hospodárstvo a politiku. Od roku 1993 ho vydáva spoločnosť Condé Nast. Magazín má aj vlastnú inernetovú stránku. Časopis má niekoľko jazykových mutácií, napríklad britskú, taliansku, japonskú či nemeckú. 

A teraz dostane aj svoju mutáciu pre česko a Slovensko. Vydávať ho bude spoločnosť Czechoslovak Media. Stane sa tak vďaka licenčnej zmluve so spoločnosťou Condé Nast. Vydavateľ sľubuje, že na český a slovenský trh prinesie špičkovú technologickú žurnalistiku a odvážnu globálnu víziu. Chce spájať súčasnosť s budúcnosťou a prinášať čitateľom informácie a myšlienky, ktoré potrebujú na pochopenie sveta, ktorý sa neustále a rýchlo mení.

Spoločnosť Czechoslovak Media založili minulý rok a sídli v Prahe. Jej polovičnými vlastníkmi sú novinár a mediálny manažér Michal Kučera a podnikateľ a investor Zbyněk Dráb. Redakčný tím oznámia v nasledujúcich mesiacoch.

image

Magzín Wired dostane česko-slovenskú mutáciu.

“Náš región je plný mimoriadne talentovaných ľudí a pozoruhodných spoločností. Cieľom českého a slovenského vydania časopisu Wired je priniesť globálnu perspektívu, prepojiť najdynamickejších miestnych ľudí s neustále sa meniacou medzinárodnou technologickou scénou a pozitívne ovplyvniť náš región,” uviedol v tlačovej správe Michal Kučera, generálny riaditeľ a vydavateľ časopisu Wired Česká republika a Slovensko. Prvé vydanie by malo byť určené na tohtoročnú jesenno-zimnú sezónu a údajne nepôjde len o preklad pôvodných článkov do češtiny.

Kučera šéfoval v rokoch 2020 až 2022 časopisu ForMen. V rokoch 2008 až 2010 bol súčasťou týždenníka Euro a predtým dva roky pracoval pre Lidové noviny. Viac ako sedem rokov bol tiež honorárnym konzulom Etiópie v Prahe a od roku 2019 pôsobí aj ako medzinárodný volebný pozorovateľ pre Úrad pre demokratické inštitúcie a ľudské práva, ktorý je súčasťou Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe.

Zbyněk Dráb je majiteľ a generálny riaditeľ spoločnosti Pharmallerga, ktorá vyrába prírodné alergény pre výskumné a farmaceutické spoločnosti. V rokoch 2020 až 2022 pôsobil vo vydavateľstve CNC Publishing.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 17:28