Natáčanie seriálu Mama na prenájom je už v plnom prúde.
StoryEditor

V Mame na prenájom už natáčajú nové časti. Na pľaci aj Kamila Heribanová

20.06.2023, 13:07
Autor:
michmich

Markíza sa pochválila, že jej podvečerný seriál v komerčnej cieľovej skupine 12-54 a so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti si za celú jar pripísal víťazný priemerný trhový podiel 28,8 percenta. Bude rovnako úspešná aj druhá séria?

Podvečerný seriálový hit Mama na prenájom síce v piatok 9. júna 2023 na obrazovkách televízie Markíza úspešne ukončil svoju 109-dielnu jarnú sezónu, no herci už vo veľkom zarezávajú na natáčaní nových epizód. Tie majú odštartovať na televíznych obrazovkách hneď od začiatku jesennej vysielacej štruktúry.

image

Nie moc kvalitné zábery, ktoré sme urobili z videa Vlada Kobielskeho, ukazujú, že herečka Monika Horváthová už natáča s ďalšími hercami a ako maskérka dokončuje Martinu Zrbranskú.

Dokazujú to aj samotní herci. Včera sa napríklad na Instagrame pochválil herec Vladimír Kobielsky, ktorý hrá jednu z hlavných úloh starého otca Eda, niekoľkými instastorkami z natáčania. Na nich vidieť že na pľaci sa stretlo celkom široké zoskupenie okolo hlavného hrdinu seriálu doktora Tomana, ktorého hrá Adam Bardy.

V krátkych videách vidno, ako maskérka upravuje Martinu Macu Zábranskú, ktorá hrá Naďu, ale objavila sa tam aj Monika Horváthová, ktorá sa ku hlavným hrdinom pridala až na konci celej série.

Dramaturgia seriálu jej zverila úlohu prvej ženy Martina Tomana a podľa našich informácií má práve jej postava v druhej sérii rozohrať novú hlavnú dejovú linku. No na záberoch sa objavila aj Kamila Heribanová, ktorá pri hercoch sedí smutná a bez jediného úsmevu. No nikto sa jej nemôže ani čudovať, lebo aktuálne prežíva jedno zo svojich najťažších životných období. Pred mesiacom ju tragicky opustil manžel, rovnako herec Daniel Heriban.

image

Kamila Heribanová už začala po smrti manžela znovu nakrúcať.

Toho v 43 rokoch zradilo srdce a lekári mu už nedokázali pomôcť. Zostali po ňom traja synovia a užialená manželka. Kamila sa tak už po mesiaci od tragickej udalosti znovu vrátila na pľac, aby natáčala nové diely druhej série populárneho seriálu. To, že to musí byť pre ňu naozaj ťažké, dokazujú aj zábery na kobielskeho instagrame.

V ústrety jej vychádza aj samotná televízia. „Seriálová postava Kamily Heribanovej v seriáli Mama na prenájom pokračuje v deji ďalej, no vzhľadom k smutnej udalosti, ktorá sa stala, pracovné povinnosti Kamily Heribanovej v maximálnej miere prispôsobíme jej potrebám,” informoval náš ešte pred mesiacom PR manažér Markízy Lukáš Kočíšek.   

image

Natáčanie seriálu Mama na prenájom je už v plnom prúde.

A ako dopadla prvá séria v číslach?

Rodinný seriál plný pútavých zápletiek, silných emócií, ale aj sviežeho humoru si už od svojho štartu 9. januára 2023 udržiaval vedúce postavenie na trhu.

V komerčnej cieľovej skupine 12-54 a so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti si Mama na prenájom za celú jar pripísala víťazný priemerný trhový podiel 28,8 percenta, kým konkurenčné Bez servítky dosiahlo nožší priemerný podiel na trhu 22,5 percenta.

image

Podarí sa Jurajovi poriadne rozbehnúť biznis so šetričkami?

Doposiaľ najsledovanejšia v cieľovej skupine 12-54 bola 26. epizóda odvysielaná v pondelok 13. februára, ktorá zaznamenala najvyšší rating 8,9 percenta a vysoký trhový podiel 30,4 percenta. Z hľadiska podielu na trhu sa rekordom vo výške 37,7 percenta môže pochváliť 87. diel, ktorý bol odvysielaný 10. mája.

V širšej cieľovej skupine 12+ drží rekord 36. časť z pondelka 27. februára, ktorú si vychutnalo 485-tisíc divákov. Najvyšším zásahom sa môže pochváliť hneď úvodná časť, ktorú 9. januára 2023 sledovalo aspoň tri minúty až 610-tisíc divákov v cieľovke 12+.

"Ústredné postavy v podaní Adama Bardyho, Martiny Zábranskej a Larisky Mižigar, ako aj celá plejáda ďalších hereckých hviezd, si túto jar doslova podmanila najmä cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 12 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania Mamy na prenájom zabezpečili priemerný podiel na trhu až 41,7 percentam" dodal Košíček.

image

Rozvedú sa Monika a Milanko?

Divácku atraktivitu Mamy na prenájom podčiarkuje aj jej úspech z hľadiska trojdňovej oneskorenej sledovanosti, keď si jarných 109 epizód v porovnaní so živým vysielaním v priemere polepšilo o 2,4 ratingového bodu na hodnotu 7,0 percent, čo predstavuje nárast až o 52,2 percenta.

Priemerne príbehy obľúbených seriálových hrdinov sledovalo 415-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov a oproti živému vysielaniu je to výsledok lepší o 113-tisíc divákov a teda až o 37,4 percenta.

Dáta sú uvedené v meraní LIVE+TS0-3+HOSTIA. Reach je uvedený s podmienkou tri minúty a viac. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
25. september 2023 15:06