Ako dopadne zápas medzi technologickými gigantmi?
StoryEditor

Elon Musk vyzval Marka Zuckerberga na súboj v klietke, ten súhlasil

22.06.2023, 15:39
Autor:
ČTKČTK

Na sociálnych sieťach sa medzitým strhla debata o tom, ktorý z miliardárov by zvíťazil.

Dvaja z najvýznamnejších technologických miliardárov sveta, šéf Twitteru Elon Musk a zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg, sa dohodli na zápase v klietke. Ich komunikácia sa rýchlo rozšírila na internete a používatelia sociálnych sietí teraz diskutujú o tom, kto zvíťazí.

S výzvou prišiel Musk, keď na twitteri napísal, že je "pripravený na klietkový zápas" s Zuckerbergom. Šéf firmy Meta, materskej spoločnosti Facebooku a Instagramu, potom zverejnil snímku obrazovky Muskovho tweetu so slovami: "Pošli mi adresu." Musk reagoval: "Vegas Octagon." 

Oktagon je súťažná žinenka a osemstenný oplotený priestor používaný pre zápasy americkej organizácie prevádzkujúcej elitnú profesionálnu súťaž v zmiešaných bojových umeniach Ultimate Fighting Championship (UFC). UFC sídli práve v Las Vegas v Nevade.

Musk, ktorý koncom júna oslávi 52. narodeniny, zároveň svojho protivníka varoval: "Mám skvelý chvat, ktorému hovorím ´Mrož´, keď jednoducho protivníka zaľahnem a nerobím nič," uviedol. Pripojil video mrože, ktorý sa valí na chrbte na brehu. "Takmer nikdy necvičím, okrem toho, že dvíham svoje deti a hádžu ich do vzduchu," dodal.

image

Mark Zuckenberg sa bojovým športom venuje už dlhodobo.

Tridsaťdeväťročný Zuckerberg sa naproti tomu dlhodobo venuje tréningu zmiešaného bojového umenia MMA a vyhráva amatérske turnaje v brazílskom bojovom športe jiu-jitsu.

Hovorca spoločnosti Meta spravodajskému webu BBC oznámil, že "ten príbeh hovorí sám za seba". Twitter na žiadosť o komentár nereagoval.

Na sociálnych sieťach sa medzitým strhla debata o tom, ktorý z miliardárov by zvíťazil. Zároveň sa objavili humorné fotomontáže plagátov propagujúce avizovaný zápas.

Nebolo by to pritom prvýkrát, čo proti sebe riaditelia spoločností stanuli v ringu. V roku 1992 sa skončil právny sú boj kvôli takmer rovnakému sloganu dvoch amerických leteckých spoločností stretnutím v páke medzi ich generálnymi riaditeľmi.

Šéfa Southwest Airlines Herba Kellehera, posilneného cigaretou, vtedy pred obrovským davom divákov na štadióne v Dallase porazil výrazne mladší generálny riaditeľ oveľa menšej firmy Stevens Aviation, Kurt Herwald.

Nakoniec si ale spoločnosť Southwest Airlines ponechala svoj slogan výmenou za charitatívny príspevok vo výške päťtisíc dolárov.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
24. september 2023 19:48