StoryEditor

Strhol sa boj o film! 13 firiem chce práva na príbeh detí, ktoré v džungli prežili 40 dní

27.06.2023, 18:48
Autor:
ČTKČTK

Platforma Hulu a televízny kanál Fox News už začali vysielať dokument Zázračné deti, založený na svedectve rodinných príslušníkov a vojakov, ktorí po deťoch pátrali. Záujem o tému majú aj Netflix a NatGeo.

Príbeh štyroch kolumbijských detí, ktoré prežili 40 dní v amazonskej džungli, bude zrejme sfilmovaný, napísal dnes španielsky list El País. S rodinou nájdených súrodencov sa teraz pokúša uzavrieť zmluvu 13 produkčných spoločností, vrátane Warner Bros, ktoré do Bogoty vyslali svojich zástupcov. Záujem majú predovšetkým o svedectvo 13-ročnej Lesly, vďaka ktorej starostlivosti deti vo veku deväť, päť a jeden rok v džungli plnej nebezpečných zvierat a jedovatých rastlín viac ako mesiac prežili.

image

Dokument The Miracle children.

Štvorica súrodencov sa stratila po páde malého lietadla, ktoré sa zrútilo 1. mája. Na palube boli aj traja dospelí, vrátane matky súrodencov a pilota, ktorých telá našli v troskách. Pátraciu misiu nazvanú operácia Nádej tvorilo 120 osôb z kolumbijskej armády a z radov pôvodného obyvateľstva. Prvé slová, ktoré od detí počuli členovia pátracieho tímu, ktorý ich našiel, boli "mám hlad" a "moja mama zomrela", uviedol server BBC.

Platforma Hulu a televízny kanál Fox News už začali vysielať prvý rad dokumentárneho seriálu The Miracle Children (Zázračné deti) založeného na svedectve rodinných príslušníkov a vojakov, ktorí po deťoch pátrali. Na mieste už majú svoje produkčné tímy aj spoločnosti Netflix a NatGeo.

Ponuky predkladajú starým rodičom

"Stal sa z toho boj o to, kto vznesie lepšiu ponuku. Všetci chcú získať práva a možnosť príbeh exkluzívne predávať na svojej platforme," povedal denníku El País pod podmienkou anonymity zdroj blízky vyjednávaniu.

Právnici starých rodičov detí žiadajú spoločnosti, aby predkladali ponuky, ktoré budú v súlade s jurisdikciou kmeňa Witótov. Zo ziskov snímky by na jej základe mala ťažiť celá komunita žijúca v amazonskej dedine Araracuara, z ktorej deti pochádzajú, a réžia filmu by sa ideálne mala zhostiť osoba kolumbijskej národnosti. Rovnako komunita požaduje, aby produkčný tím navštívil s protagonistami príbehu teritórium Witótov a oboznámil sa s ich kultúrou.

image

Dokument The Miracle children.

Do snahy o vytvorenie filmového stvárnenia záchrannej misie sa zapojil aj kolumbijský prezident Gustavo Petro. Ten vo štvrtok oznámil na twitteri produkciu dokumentu Operón Esperanza (Operácia Nádeje) pod vedením dokumentaristu Simona Chinna. Organizácia pôvodných obyvateľov Kolumbie (Opiac) s týmto krokom nesúhlasí a Petra obvinila z jednostranného rozhodnutia, do ktorého nezapojil pôvodné obyvateľstvo. Opiac žiada, aby boli do rozhodovacieho procesu o akejkoľvek budúcej produkcii zahrnuté všetky zainteresované strany vrátane rodiny súrodencov a všetkých zoskupení, ktoré sa na pátracej akcii podieľali.

Súrodenci sa teraz zotavujú vo vojenskej nemocnici v Bogote a kolumbijské úrady ešte len rozhodnú o tom, či ich opatrovateľstvo pripadne starým rodičom zo strany matky, alebo jej partnerovi. Ten je biologickým otcom iba dvoch najmladších detí a čelí podozreniu z domáceho násilia a z pokusu o zneužitie Lesly, uviedol kolumbijský server El País.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
25. september 2023 11:56