StoryEditor

Traf to! netrafilo cieľ. Na obrazovkách definitívne končí. Vieme čo ho nahradí

05.07.2023, 12:43

Náhrada za 15 rokoch vysielané 5 proti 5 sa na obrazovkách udržala len pol roka. Telerozhlas to chce znovu skúsiť s ďalšiou vedomostnou súťažou.

RTVS vytiahla do vysielania začiatkom tohto roka štyri nové televízne relácie. Zábavný formát Hit roka, magazín o zvieratách Najvernejší, kuchársku šou Pravidlá mojej ženy a vedomostné Traf to!.

Síce ani jedna novinka výrazne nenaplnila misiu zabodovať u divákov, no posledné dve menované skončili ešte horšie. A to  s titulom najväčších sezónnych televíznych sklamaní. Telerozhlas s nimi po pol roku stratil trpezlivosť a už ich do vysielanie nevráti.

image

Hit roka.

rtvs

Veľa vody nenamútili

„V jesennej sezóne bude pokračovať len magazín Najvernejší a Hit roka. Reláciám Pravidlá mojej ženy a Traf to! odzvonilo. RTVS zazmluvnila jednu sériu relácie Traf to!, ktorá skončila odvysielaním poslednej premiérovej epizódy 30. júna 2023. Rovnako bola zazmluvnená jedna 22-dielna sériu relácie Pravidlá mojej ženy, ktorá skončila poslednou premiérovou časťou odvysielanou 18. júna 2023. V jesennej vysielacej štruktúre v tomto roku tieto relácie pokračovať nebudú,“ vysvetlil PR manažér RTVS Filip Púchovský.

V oboch ukončených reláciách pritom išlo o formáty, ktoré vystriedali vo vysielaní svojich dlhoročných predchodcov. Pravidlá mojej ženy nahradili reláciu Tajomstvo mojej kuchyne, ktorá bola na obrazovke Jednotky trinásť rokov a Traf to! prišlo po 15 rokoch vysielanej zábavno-vedomostnej šou 5 proti 5 s moderátorom Andrejom Bičanom. Zaujímavosťou je, že RTVS sa v oboch prípadoch výrazne nezmenila fotmát a novinky sa pôvodným reláciám dosť podobali.  

image

Zábery z prvej epizódy.

Vrásky na čele robila vedeniu RTVS už od prvej epizódy licencovaná kuchárska šou Pravidlá mojej ženy. V nedeľu podvečer vysielaný formát, ktorý prebrala televízia z Francúzska, neudržal ani stabilných divákov predchádzajúcej relácie Tajomstva mojej kuchyne. Prvú epizódu sledovalo 193 tisíc divákov a ďalšie časti padali do ešte hlbšieho podpriemeru. 

Relácii nepomohol ani reštart, keď do pôvodne relácie bez moderátora zavolali posilu a šou sa snažila oživiť herečka a moderátorka Katka Brychtová. Kuchársko zábavná šou sa posledným vydaním lúčila len s 87 tisícovým publikom. V priemere si zaplo všetkých odvysielaných 22 epizód 118 tisíc divákov.

image

Šou nepomohlo ani angažovanie Kataríny Bychtovej.

Traf to! minulo cieľ

Ešte viac sa trápila novinka vysielaná počas týždenných podvečerov. Traf to! bol domáci autorský formát bez zahraničnej predlohy. Moderovanie zábavno–vedomostnej súťaže zverili do rúk moderátora, herca a komika Juraja Šoka Tabačeka.

Divákov najviac zaujala úvodná epizóda, ktorú si zaplo 257-tisíc sledujúcich vo veku nad 12 rokov. Ďalšie epizódy strácali čoraz viac divákov, až sa relácia v univerzálnej cieľovke usadila na žalostnom priemere 144-tisícového publika.

image

Relácia Traf to! definítívne končí.

Súťažná šou nepresvedčila ani mladých divákov, keďže relácia v komerčnom publiku 12 až 54 ročných divákov dosahovala v priemere podiel na trhu tesne pod 10 percent. Jej priama konkurencia Bez servítky na Jojke uhrávala v priemere viac ako raz toľko a romantická novinka na Markíze Mama na prenájom aj dvojnásobok.

Traf to! ťahalo za kratší koniec aj oproti svojmu predchádzcovi, televíznemu veteránovi. V roku 2021 sledovalo Bičanovu šou 5 proti 5 v priemere 215-tisíc divákov. Čo teda zrušenú reláciu nahradí? 

„Do jesennej vysielacej štruktúry pripravujeme novú vedomostnú súťaž orientovanú viac na témy o Slovensku, ktorá nahradí reláciu Traf to!. O pripravovaných jesenných formátoch bude RTVS verejnosť informovať neskôr,“ doplnil Púchovský.

image

Celebritné Traf to!

Končia aj moderátori?

Obe relácie teda po pol roku na verejnoprávnych obrazovkách definitívne ukončia, ale nás zaujímalo, či tým pádom ukončuje RTVS spoluprácu aj s jej moderátormi.

„Katarína Brychtová a Juraj „Šoko“ Tabaček sú dlhoročnými tvárami RTVS a vždy dokázali pritiahnuť k obrazovkám veľké množstvo divákov. Veríme, že sa nám podarí pokračovať v spolupráci s nimi aj v budúcnosti. Juraj „Šoko“ Tabaček sa na televíznych obrazovkách objavuje aj počas leta v obľúbenej cestovateľskej šou S úsmevom po Slovensku, ktorej premiérovú štvrtú sériu môžu diváci sledovať každý štvrtok o 20.30 hodine na Jednotke,“ dodal na záver PR manažér televízie.

image

Moderátorom novej relácie Najvernejší je Juraj Bača.

Predsa presvedčili

Ďalších častí sa tak dočkajú len zvyšné dve tohtoročné novinky. Neoslnil síce ani Hit roka, patril k priemerne sledovaným programom. V univerzálnej cieľovej skupine dosahoval  podiely na trhu len okolo 9 – 12 percent.

No na jeho obranu slúži fakt, že stál proti silnej konkurencii. A to obľúbených seriálom komerčných staníc Dunaj, k vašim službám na Markíze a Nemocnica na Jojke. No RTVS Hitu roka verí aj naďalej a pripravuje do vysielania novú sériu.  

image

V relácii Najvernejší pomáhajú majiteľom s problematickými psíkmi.

Ďalších častí sa dočká aj nedeľný podvečerný magazín o zvieratách Najvernejší. Zaujímavosťou pri tomto programe, ktorý moderuje herec Juraj Bača, je fakt, že aj keď bol predskokan relácie Pravidlá mojej ženy, tak ju dokázal zlodávať a ku obrazovkám prilákať viac divákov ako kuchársko zábavná šou.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
05. júl 2023 18:19