Twitter vs. Meta.
StoryEditor

Ide do tuhého! Twitter hrozí Mete žalobou pre spustenie konkurenčnej siete Threads

06.07.2023, 23:28
Autor:
ČTKČTK

Meta textovú sieť spustila zhruba v 100 krajinách. Aplikácia, ktorá je funkčnosťou veľmi podobná Twitteru, mala dosiahnúť za jeden deň 30 miliónov užívateľov.

Twitter hrozí kvôli spusteniu siete Threads žalobou spoločnosti Meta, a to za údajnú krádež obchodného tajomstva. Píše o tom server Semafor s odvolaním sa na list od advokáta Twitteru adresovaný majiteľovi Mety Markovi Zuckerbergovi. Meta podľa listu za posledný rok začala naberať bývalých zamestnancov Twitteru, ktorí stále mali prístup k určitým dátumom, a ich know-how použila na vytvorenie novej siete. Meta poprela, že by vo vývojárskom tíme Threads bol akýkoľvek bývalý zamestnanec Twitteru.

"Twitter má v úmysle dôrazne vymáhať svoje duševné vlastníctvo a požaduje, aby Meta okamžite prestala užívať akékoľvek obchodné tajomstvo Twitteru či iné prísne tajné informácie," stojí v liste z 5. júla, ktorý "v mene nástupníckej organizácie Twitteru X Corp" podpísal právnik Alex Spiro.

Spiro záverom listu Metu vyzýva, aby správu brala ako "formálne oznámenie, že si musí uschovať všetky dokumenty, ktoré by mohli byť relevantné v priebehu sporu medzi Twitterom, Metou a/alebo bývalými zamestnancami Twitteru, ktorí teraz pracujú v Mete".

"Nikto z inžinierov v tíme Threads nie je bývalým zamestnancom Twitteru, to sa jednoducho nedeje," uviedol podľa Semaforu zdroj z Méty s tým, že obvinení Twitteru nemajú reálny základ.

Meta textovú sieť Threads spustila v noci na dnes, aplikácia je dostupná v zhruba 100 krajinách sveta, nie ale v štátoch Európskej únie, a to pre nejasnosti týkajúce sa využitia osobných údajov. Zuckerberg oznámil, že za prvých sedem hodín sa do novej siete zaregistrovalo desať miliónov užívateľov, neskôr uviedol, že užívateľov je 30 miliónov. Ako podotýkajú médiá, aplikácia Threads je svojím vzhľadom aj funkčnosťou veľmi podobná Twitteru. Používatelia však môžu písať dlhšie správy. Ich maximálna dĺžka môže byť 500 znakov, zatiaľ čo na Twitteri je to pre väčšinu užívateľov 280. Publikované videá môžu mať na novej platforme dĺžku až päť minút.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
24. september 2023 03:56