Bude nová miniséria Lásky v Istanbule pre Jojku úspešná ako Iveta?
StoryEditor

Jojka potichu natáča nový romantický seriál až v ďalekom Turecku. Vieme detaily

07.07.2023, 13:47

Nový projekt televízie JOJ s pracovným názvom Lásky v Istanbule sa nakrúca pod taktovkou producentky NUNEZ NFE Oľgy Núňezovej.

Vyzerá to tak, že natáčať v zahraničí začína byť nová móda slovenských televízií. Tento rok sa napríklad natáčali až dva nové projekty v obľúbenom prímorskom Chorvátsku. V oboch prípadoch ide o česko slovenské produkcie.

Prima od mája spoločne s Jojkou nakrúca 6-dielnu kriminálnu minisériu Na vlnách Jadranu s hereckými hviezdami Natáliou Germani a Matějom Hádkom.

Nova spolu s Markízou zas do týchto dní natáčala pri slovenskom mori 8-dielneho detektívny počin Dobro došli: More neskryje všetky tajomstvá. Hlavné postavy stvárňujú Alžbeta Ferencová a Jakub Štáfek.

image

Jojka ešte tají, kedy nasadí romantický seriál do vysielania.

Ďalší projekt z Turecka

No zdá sa, že Chorvátsku šliape na päty ďalšia dovolenková destinácia, a to Turecko. Minulý rok tam natáčala Markíza reality šou Ruža pre nevestu a tentoraz sa tam vybrala natáčať Jojka. Ale nepôjde o reality šou, ale rovno o romantický seriál.

„Nakrúcať sa začalo v polovici júna a bude sa točiť do polovice augusta. Následne sa bude realizovať postprodukcia. Divákov o uvedení na obrazovky budeme včas informovať,“ uviedla PR manažérka TV JOJ Michaela Saleh.  

image

Hlavnými hviezdami seriálu sú Marian Mitaš a Liv Bielovič.

Jojka zverila hlavnú úlohu svojej osvedčenej hviezde, hercovi Mariánovi Mitašovi. Televízia z Koliby stavila na jeho tvár a herecké kvality už v niekoľkých projektoch ako seriál Nemocnica, či Kriminálka Kraj.

No dobrý úlovok sa Jojke podaril aj v podobe hlavnej ženskej postavy. Do projektu zlákali hviezdu Druhej šance, herečku Líviu Bielovič.

Zaujímavosťou je medzinárodné obsadenie. V seriáli sa objavia nie len slovenskí, ale aj českí a tureckí herci, keďže seriál vzniká v spolupráci s tureckou produkciou.

Zo slovenských hereckých hviezd sa tam objavia napríklad Daniel Žulčák, Gregor Hološka, Jana Labajová, Juraj Bača, Maroš Kramár (ten asi lietal od more k moru, keďže v Chorvástku natáčal aj seriál Na vlnách Jadranu), či Slovenka čijúca v Česku Vlastina Svátková.

image

Lásky v Istanbule nakrúcajú pod taktovkou producentky NUNEZ NFE Oľgy Núňezovej.

České herecké farby budú hájiť Veronika Žilková, Ester Geislerová, Hana Holišová, či Ondřej Sokol. Réžie sa ujal režisér Ivan Holub.   

Veľvyslanec a konzulka

„Diváka určite zaujmú aj lokality, v ktorých sa nakrúca, čo si vyžaduje veľkú snahu a organizáciu, s ktorou je veľmi nápomocná servisná turecká produkcia,“ Michaela Saleh.

Nakrúca sa v Istanbule na miestach ako Galata, Hagia Sofia, Eminonu square, Istanbul spice market, palac Topkapi, Bebek, no veľa lokácií je tak na európskej ako aj ázijskej strane krajiny.   

image

Hviezda Druhej šance tentoraz natáča pre Jojku.

Dej sa odohráva v exkluzívnom prostredí konzulátu, kde v každej epizóde riešia jej zamestnanci netradičné, možno až kuriózne príbehy slovenských občanov.

Veľvyslanec spolu s konzulkou sú nápomocní nielen pri organizovaní slovensko- tureckej svadby, vernisáže svetových  umelcov, či adopcie a sťahovaní dieťaťa.

No riešiť budú aj stratu dokladov, ako aj slovenský deň na Bospore či sprostredkovanie obchodu medzi krajinami.

Samozrejme ponad všetky tieto príbehy sa tiahne osobná linka veľvyslanca a konzulky, ktorí sa v Istanbule stretnú po rokoch a ich vzťah je plný prekvapenia a peripetií.  

image

TV Joj natáča nový romantický seriál s pracovným názvom Lásky v Instanbule v ďalekom Turecku.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
23. september 2023 16:59