Britská BBC musí čeliť škandálu jej moderátora.
StoryEditor

Škandál v britskej BBC. Jej moderátor mal platiť tínedžerovi za sexuálne fotografie

09.07.2023, 09:56
Autor:
ČTKČTK

Jeho totožnosť je zatiaľ v utajení. Hovorca verejnoprávnej stanice nechcel potvrdiť o akého moderátora by sa malo jednať a ani to, aké je jeho súčasné postavenie vo vysielaní.

Nemenovaný moderátor britskej verejnoprávnej stanice BBC čelí obvineniu zo strany bulvárneho listu The Sun, ktorý tvrdí, že platil tínedžerovi za sexuálne explicitné fotografie. Nie je jasné, koľko bolo dospievajúcej osobe rokov, ani akého bola pohlavia, ale podľa bulvárneho denníka mala 17 rokov, keď platby začali. BBC dnes uviedla, že všetky obvinenia berie veľmi vážne a preveruje ich.

V piatok britský denník The Sun zverejnil správu o žene, ktorá obvinila nemenovaného moderátora BBC, že platil jej dospievajúcemu dieťaťu za sexuálne explicitné fotografie. Podľa denníka za tri roky zaplatil 35.000 libier (asi 976.000 korún).

Matka novinám povedala, že jej dieťa, ktorému je teraz 20 rokov, používalo peniaze od moderátora na financovanie závislosti od cracku. Dodala, že ak by údajné platby pokračovali, jej dieťa by "skončilo mŕtve".

"Keď ho vidím v televízii, je mi zle. Viním toho človeka z BBC, že zničil život môjho dieťaťa," povedala matka a dodala, že moderátora prosila, aby "prestal posielať peniaze".

Matka uviedla, že jej dieťa sa počas troch rokov zmenilo z "veselého" človeka na "prízračného feťáka". Jej dieťa jej údajne ukázalo výpis z účtu na internete, na ktorom boli početné vklady od moderátora. "Boli to obrovské sumy, stovky alebo tisíce libier naraz. Raz poslal naraz 5000 libier. Peniaze boli výmenou za sexuálne explicitné fotografie môjho dieťaťa," dodala.

The Sun uviedol, že rodina sa 19. mája sťažovala BBC. Bulvárny denník vraj kontaktovala preto, že bola frustrovaná z toho, že moderátorská hviezda aj napriek sťažnosti zostala vo vysielaní. Za reportáž od bulvárneho denníka nechcela žiadnu platbu.

Hovorca BBC nechcel potvrdiť totožnosť moderátora ani jeho súčasné postavenie vo vysielaní. "Akékoľvek obvinenia berieme veľmi vážne a máme zavedené postupy ako sa nimi aktívne zaoberať," uviedol.

Správa viedla k tomu, že niekoľko moderátorov BBC vydalo na twitteri vyhlásenia, v ktorých popreli, že sa článok týkal ich, vrátane Rylana Clarka, Jeremyho Vinea, Nickyho Campbella a Garyho Linekera.

Nemenovaný moderátor by sa v najbližšom čase nemal objaviť vo vysielaní, ale BBC neoznámila, či bol formálne postavený mimo službu.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
24. september 2023 18:12