StoryEditor

Televízne noviny Markízy sa vracajú do vynoveného štúdia. Čo hovoríte na zmenu?

14.07.2023, 16:06
Autor:
redred

Rekonštruovali ho mesiac a pol, no na prvý pohľad výraznú zmenu nevidno. Televízie chcela zmodernizovať hlavne technologické vybavenie. Prvýkrát z neho budú vysielať už zajtra 15. júla.

Najsledovanejšie slovenské televízne spravodajstvo sa od soboty 15. júla 2023 po takmer mesiaci a pol vysielania z provizórneho štúdia Telerána vracia do svojich pôvodných priestorov v rámci budovy televízie Markíza. V štúdiu Televíznych novín v tom čase prebiehali rekonštrukčné práce s cieľom ešte viac zmodernizovať jeho technologické vybavenie a skvalitniť tak divácky zážitok.

image

Počas rekonštrukcie vysielala TV Markíza správy z provizórneho štúdia Telerána.

„S modernizovaným spravodajským štúdiom sme práve včas a najlepšie pripravení na týždne pred predčasnými parlamentnými voľbami, ku ktorým tradične chystáme v rámci spravodajstva a publicistiky bohatý sprievodný program,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ TV Markíza.

image

Televízne noviny.

„Po rekonštrukcii štúdia Televíznych novín máme väčšie plazmy, zlepšila sa žiarivosť aj osvetlenie a, v neposlednom rade, výsledkom je aj lepšie kameramanské snímanie moderátorov. Myslím si, že štúdio Televíznych novín je aktuálne na vysokej úrovni a nasledujeme súčasné trendy,“ zhodnotil Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

image

Talto vyzeralo televízne štúdio Televíznych novín pred rekonštrukciou.

Z priestorov vynoveného štúdia tak budú opäť vysielané spravodajské relácie Televízne noviny 12, Prvé Televízne novinyTelevízne noviny, magazín Reflex a po skončení letnej prestávky od 20. augusta 2023 aj politická diskusná relácia Na telo.

image

Takto vyzerá vynovené televízne štúdio.

Prvou moderátorskou dvojicou, ktorá sa v sobotných Televíznych novinách o 19:00 hod. diváčkam a divákom prihovorí z ešte modernejšieho spravodajského štúdia, budú Mária Chreneková PietrováJaroslav Zápala.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 17:15