StoryEditor

Jojka horúčkovito pripravuje novú sériu Nemocnice. Zistili sme detaily z natáčania

25.07.2023, 12:05

Seriáloví zdravotníci sa vrátia na obrazovky na jeseň. Znovu budú riešiť ich večne zamotané vzťahy, ale čakajú nás aj napínavé osudy pacientov. Televízia totiž sľubuje množstvo prekvapení a noviniek!

V týchto letných dňoch Jojka horúčkovito natáča nové epizódy Nemocnice, ktoré si budete môcť pozrieť už teraz v jesennej vysielacej štruktúre. Seriálu, ktorý bol viac ako dva roky jeden z najsledovanejších projektov na televíznych obrazovkách, minulá sezóna moc nevyšla. Markíza vytiahla proti Nemocnici správny recept - novinku v podobe dobového seriálu Dunaj, k vašim službám. A tá zosadila Nemocnicu z vrchných priečok sledovanosti.

image

Do Nemocnice prichádzajú nové posily.

Poďme sa pozrieť na čísla. V tom 500 programov prvého pol roka v komerčnom publiku divákov vo veku 12 až 54 rokov sa dostalo do rebríčka Dunaju až 39 epizód zo 40 odvysielaných. Dosiahol priemernú sledovanosť 8,4 percenta a priemerný podiel na trhu si ukrojil 25,6 percenta. Nemocnica dokázala dostať do rebríčka len 16 epizód s priemernou sledovanosťou 7,4 percenta a podielom na trhu v priemere 21,4 percenta.

V univerzálnom publiku všetkých divákov nad 12 rokov sa Dunaju do rebríčka TOP 500 programov prvého polroka usadilo 36 epizód s priemernou sledovanosťou 494 tisícového publika a Nemocnica zabodovala len 17 epizódami, ktoré skončili s priemernou sledovanosťou 479 tisíc divákov. 

Nové postavy, nový vietor

No Jojka sa v tvrdom súboji s Dunajom nechce vzdať a preto oživí dej v Nemocnici novými postavami, ktoré prinesú nové dejové zvraty. Televízia sľubuje, že ich bude neúrekom. Na čo sa teda môžeme tešiť?  

image

Do Nemocnice smerujú nové postavy.

Diváci v posledných častiach aktuálnej série dostali od tvorcov viacero prekvapení. Dej rozšíril nový herecký pár lekárov, manželov Turčanovcov, ktorých stvárňujú Dominika Morávková a Tomáš Turek. Miláčikovia Nemocnice Filip (Alexander Bárta) a Rebeka (Nela Pocisková), ktorým by lásku doprial hádam každý, sa dali dokopy. Všetko nasvedčovalo tomu, že im bude šťastie priať, čakajú bábätko, no lietadlo, v ktorom sedel Filip počas cesty domov havarovalo. Smútok zasiahol všetkých, ale karta sa obrátilaa Filip sa našiel.

Riaditeľ Hauptmann (Marek Majeský) si po dlhom čase uvedomil, že jeho jediná a skutočná láska je Vilma (Petra Vajdová). Dotiahli to spolu až pred oltár.Doktor Ondruš (Marián Mitaš) stratil lásku, o ktorú veľmi stál. Braňo Srnčík (Dávid Uzsák) to skúšal na všetky strany a konečne zistil, že jeho srdce patrí Agáte (Anička Nováková). Aj ostatné seriálové postavy mali lepšie aj horšie chvíle. No a najväčším prekvapením je rozhodne príchod nových postáv.

image

Do Nemocnice prichádzajú nové posily.

Nové príbehy Nemocnice dostanú poriadnu rozbušku. Akú? Zrušili oblastnú kliniku a do Nemocnice sv. Martina z nej mieri niekoľko veľmi výrazných lekárov a jedna sestra. Ako sa noví zamestnanci zžijú s tými starými? Nájdu si medzi nimi priateľov, alebo spolu budú bojovať? Spoja ich pacienti, alebo rozdelia vzájomné spory a súboje o miesto? Nových lekárov z oblastnej kliniky stvárnia herci: Juraj Loj, Ľuboš Kostelný, Róbert Jakab a Barbora Švidraňová. Písali sme o nich aj na konci jarnej sezóny. 

Staronový riaditeľ Hauptmann (Marek Majeský)  bude mať plné ruky práce nielen s nimi, ale aj so skupinkou mladých medikov, ktorí prišli do nemocnice praxovať. Hoci nemôžu nič robiť, iba sa prizerať, do všetkého sa motajú, všade zavadzajú a prinášajú svieži mladícky vietor s množstvom humoru. Mladých medikov hrajú: Jerguš Horváth, Krištof Tobiáš, Kristián Baran a Sandra Lasoková.

image

Do Nemocnice smerujú nové postavy.

Krátka dovolenka, intenzívne natáčanie

Nemocnica bude do vysielania zaradená už čoskoro, aby naplno odštartovala jesennú vysielaciu štruktúru TV JOJ. Nové časti začal tvoriví tím pod vedením kreatívnej producentky Danice Hričovej a režiséra Jána Nováka nakrúcať už v júni. V týchto dňoch si herci užívajú krátku zaslúženú dovolenku, po ktorej sa opäť vrátia do štúdia nakrúcať nové časti.

Seriáloví zdravotníci a zdravotníčky budú späť opäť na jeseň, s ešte viac napínavými osudmi pacientov a ich večne zamotanými vzťahmi. Divákov čaká množstvo prekvapení a noviniek!

image

Nela Pocisková sa so seriálom Nemocnica už rozlúčila.

Asi najväčšou novinkou, a pre veľa divákov smutnou, bude odchod ďalšej kľúčovej postavy seriálu. Tvorcom spôsobila vrásky na čele herečka Nela Pocisková, ktorá zverejnila na sociálnej sieti, že zažíva posledné dni v Nemocnici. Keďže natáčanie novej série je stále v plnom prúde, tak bolo jasné, že opúšťa seriál predčasne. 

Postava obľúbenej doktorky Vargovej odchádza zo seriálu Nemocnica, pretože je tehotná. Pozorný divák vie, že jej tehotenstvá nedopadli najlepšie a doktorka Vargová sa tentokrát rozhodla, že nič nenechá na náhodu a urobí všetko preto, aby dieťatko donosila," vysvetlila Katarína Nosková, PR manažérka TV JOJ.

Herečka Nela Pocisková však v televízii JOJ nekončí. Prijala ponuku do pripravovaného seriálu Ranč a pre novú postavu už dlhšiu dobu trénuje jazdu na koni. Seriál pochádza od kreatívnej producentky Danice Hričovej, ktorá stojí aj za obľúbeným seriálom Nemocnica. Jeho nakrúcanie začne už čoskoro.

Odchádzam z Nemocnice pretože sa idem pripraviť na nový projekt. Ďakujem celému tímu a všetkým skvelým umelcom a kolegom, ktorých som spoznala. Som šťastná, že som bola súčasťou seriálovej Nemocnice. Mám opäť o niečo viac skúsenosti a nových poznatkov. Teším sa však na nove výzvy," dodala vyjadrenie samotná herečka.  

image

Juraj Loj je jednou z nových postál seriálu.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
25. júl 2023 17:51