StoryEditor

Nepresvedčila? Známa influencerka skončila v populárnej šou na Jojke už po 20 dieloch

26.07.2023, 08:37

Popri Mariánovi Hornyakovi sa v obnovených Nákupných maniačkach začiatkom roka objavila nová porotkyňa Mirka Dobiš, známa ako Fashion Spy. V nových dieloch ju už neuvidíte a nahrádí ju ďalšia influencerka.

Legendárna šou Nákupné maniačky bola v časoch svojho vysielania obľúbená a diváčky i diváci s napätím a záujmom deň čo deň sledovali nákupy jednotlivých dievčat a dám na určenú tému. No v roku 2018 dostala relácia stopku. Formát sa začiatkom tohto roka vrátil na obrazovky po päť ročnej pauze a takmer na desiate výročie od prvého uvedenia na televízne obrazovky.

„Návrat tohto projektu na televízne obrazovky sa stretol s množstvom pozitívnych ohlasov a tešil sa veľkej diváckej obľube. Na základe toho sme sa rozhodli, že relácia bude na JOJke pokračovať,“ informovala PR manažérka TV Joj Lenka Filipová.

image

Nákupné maniačky sa v januári vrátili po 5 rokoch s 20 dielmi ako pokus, či na ne diváčky nezabudli. 

Nákupné maniačky sledovalo v univerzálnom publiku začiatkom roka o 15:30 hodine v priemerne okolo 160-tisic divákov. Čo bolo v danom čase viac ako bol vlaňajší priemer stanice v danom čase. 

V obnovenej šou v januári hodnotila súťažiace, ktoré počas časového limitu museli nakúpiť oblečenie za 400 eur a ďalších 500 eur mohli vyhrať za víťazstvo v súťažnom týždni, nová dvojica porotcov. Ku dlhoročnému stylistovi Mariánovi Hornyakovi sa pridala fashion influencerka Mirka Dobiš, ktorá je na sociálnych sieťach známa ako Fashion Spy! A práve na ich porotcovaní mali byť postavené aj ďalšie diely. No zrazu je všetko iné. 

image

Ku Mariánovi Hornyakovi stála ako porotkyňa Mirka Dobiš, na sociálnych sieťach známa ako Fashion Spy, len 29 dielov.

Nová tvár

V týchto dňoch odštartovala televízia z Koliby nakrúcanie nových premiérových častí, ktoré by mali byť do vysielania nasadené už túto jeseň. "Pripravených je hneď viacero noviniek, pričom jednou z nich je aj zmena na porotcovskom poste!," dodala Lenka Filipová. Jednou z nich je aj zmena na poste porotcu. Po boku ostrieľaného Mariána Hornyáka sa predstaví aj influencerka a módna ikona Ema Fajnor.

image

Nová porotkyňa Nákupných maniačok.

"Novú tvár, ktorá by bola novou porotkyňou v Nákupných maniačkach sme začali hľadať pred pár mesiacmi. Na konkurz sme pozvali viacero žien, ktoré by mohli byť správne pre túto reláciu. Realizovalo sa niekoľko konkurzov, no stále sa nám nedarilo nájsť "tú", o ktorej by sme boli na sto percent presvedčení. Až zrazu sa objavila Ema Fajnor a voľba bola úplne jasná. Je to elegantná a inteligentná mladá dáma, s vkusom, so šarmom, so svojským humorom a skvelým názorom," vysvetlila dramaturgička Nákupných maniačok Ľudmila Lenárová. Prečo šou tak rýchlo opustila Mirka Dobiš Jojka neupresnila. 

image

Vynovená šou Nákupné maniačky štartuje už v jeseni.

No očakávať môžete aj ďalšie novinky. Napríklad úplne nové moderné a krásne štúdio, v ktorom sa nakrúcanie realizuje. "Naši architekti odviedli dokonalú prácu a do bodky splnili naše predstavy," doplnila Lenárová.

Natočili už 600 epizód

Šou úplne pôvodne odštartovala v roku 2013. Jojka začala reláciu najskôr vysielať na stanici Waw, o rok neskôr ju už, po úspechu, presunula vysielať na svoju hlavnú stanicu.

Dokopy, do prerušenia v roku 2018, dovtedy odvysielala televízia z Koliby 582 častí. Reláciu sa dočkala aj viacerých repríz. V úvodných ročníkoch súťažilo proti sebe v jednom týždni 5 súťažiacich, ktoré si okrem merania síl v nákupoch medzi sebou hodnotili vlastné šatníky.  

image

Vynovená šou Nákupné maniačky štartuje už v jeseni.

Najvízok sa často korenisto komentovali a udelovali si navzájom body. K nim sa priratávali aj body porotcov. Vyhra tá, ktorá získala celkovo najviac bodov a odniesla si peňažnú výhru a titul Nákupnej maniačky.

Časom sa súťažiace v jednom týždni okresali na štyri. Neskôr ku klasickým dielom, v ktorých súťažili neznáme súťažiace, Jojka pripravila aj špeciálne série so známymi osobnosťami. Vo VIP Nákupných maniačkach súťažili napríklad aj influencerka Zuzana Plačková, speváčka a herečka Eva Máziková či speváčka Sisa Lelkes Sklovská. No proti sebe v módnom zápase bojovali napríklad aj štyri slovenské a české playmate.

image

Vynovená šou Nákupné maniačky štartuje už v jeseni.

Aby Jojka formát ožvila ešte viac, časom tvorcovia pridali aj do klasických epizód ku trom neznámym maniačkam aj jednu VIP súťažiacu. Najväčší rozruch z takýchto epizód vzbudil týždeň, kedy súťažila kontroverzná Nora Mojsejová. Postupom času sa do šou okrem Sloveniek prihlasovalo čoraz viac českých dievčat. Zareagovala na to aj česká televízia Barandov, ktorá sama začala natáčať vlastnú verziu českých Nákupných maniačok.

V slovenskej verzii sa, do stopnutia šou v roku 2018, vystriedalo na hodnotiacej stoličke päť porotcov. Po celý čas to bol Marián Hornyak, pri ktorom sa objavoval najskôr Lukáš Kimlička a Maroš Kočišík, neskôr Zuzana Kanisová či Michal Sabo.

image

Vynovená šou Nákupné maniačky štartuje už v jeseni.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
16. august 2023 13:37