Novú minisériu Voyo original režíroval slovenský vychytený režisér Peter Bebjak. Čo o Matematike zločinu povedal?
StoryEditor

Úspešný režisér Peter Bebjak: Naša miniséria odhaľuje niečo, čoho sa všetci bojíme

28.07.2023, 07:30
Autor:
michmich


Prvú epizódu trojdielneho Voyo Originálu Matematika zločinu, ktorý bol inšpirovaný skutočnou udalosťou a rovnomenným podcastom, si môžete pozrieť už dnes v ponuke streamovacej služby Voyo.

Voyo Originál Matematika zločinu divákom vyrozpráva príbeh novinárky Magdaleny Sodomkovej (Lucie Štěpánková), ktorej z indonézskeho väzenia napíše Tomáš Toman (Jan Nedbal). Ten bol zadržaný na úteku pred českou spravodlivosťou a tvrdí, že zločin, za ktorý bol odsúdený na dvanásť a pol roka väzenia, nespáchal.

Do väzenia ho vraj poslal sporný posudok súdneho znalca prezývaného Matematik zločinu (Jiří Bartoška). Sodomková sa do Tomanovho prípadu ponára a postupne zisťuje, že na ňom veľa vecí nesedí. Môže ale veriť Tomanovej verzii udalostí?

image

Tomáš Maštalír sa objaví v ďalšej novinke.

Na Voyo teda dnes pribudne originálna miniséria inšpirovaná skutočnou udalosťou a rovnomenným podcastom Matematika zločinu. V hlavných úlohách mrazivého 3-dielneho krimi sa predstavia Lucie Štěpánková, Jan Nedbal, Zuzana Bydžovská, Kristýna Boková, Miloslav Pecháček a Jiří Bartoška. Rolu vychyteného pražského advokáta si zahral Tomáš Maštalír.

Režisérom minisérie je Peter Bebjak. Pre Voyo minisériu natočila produkčná spoločnosť D.N.A. Production producentov Rasťa Šestáka a Petra Bebjaka. A práve s týmto vychyteným slovenským režisérom prinášame nasledujúci rozhovor o realizácii tejto k...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 10:28