Originálna verzia šou, ktorú markíza adaptovala a uverejní na jeseň.
StoryEditor

Markíza na jeseň s veľkou novinkou. Dostanú úlohami komikov mimo zóny komfortu?

02.08.2023, 13:49
Autor:
michmich

Televízny líder si pre svojich divákov aj do jesennej vysielacej štruktúry pripravil večernú ťažiskovú zábavnú šou, no tentokrát však nepôjde o žiadny známy talentový formát.

Veľké  šou vysiela Markíza dlhé roky počas jarnej aj jesennej vysielacej štruktúry. No striedanie dookola prevažne talentových formátov ako Tvoja tvár znie povedome, Superstar, The Voice či Let´s Dance dvakrát do roka divákov omrzí.

Televízia zo Záhorskej Bystrice to pocítila naposledy takto pred rokom, keď odvysielala ôsmy ročník Tvojej tváre. Aj keď išlo o celebritne nadupaný ročník, Markíza sa s ním trápila.  

image

Originálna verzia šou, ktorú markíza adaptovala a uverejní na jeseň.

Už prvá epizóda pocítila vyčerpanosť programu, keď zaujala výrazne menej divákov ako štart predchádzajúcich 7 sérií. V univerzálnom publiku si šou pozrelo len 318 tisíc divákov, čo bolo zhruba polovičný výkon ako predchádzajúce série.

Napríklad rok predtým, na jar 2021, štartovala šou s takmer 600 tisícovým publikom. A takéto slabé výkony jej robili aj vysielanie ďalších prenosov. Najnižšie sa dostala s epizódou, ktorú sledovalo len 253-tisíc divákov. To bol jasný signál, že programu musí nechať dlhšiu pauzu. 

Intenzívne hľadanie

Markíza však nechala vydýchnuť aj zvyšné talentové šou a preto sa pred letom začala obzerať po novom zahraničnom ťažiskovom formáte. Vrásky na čele im spôsobila situácia vo svete, keďže aktuálne nevznikla žiadna novinka, ktorú by mohla televízia adaptovať na slovenské pomery.

image

Originálna verzia šou, ktorú markíza adaptovala a uverejní na jeseň.

Nakoniec sa rozhodla pre originálny formát pôvodom z francúzska Vendredi, tout est permis, ktorý vysiela francúzska televízia TF1 už od roku 2011. Formát ako adaptáciu pod názvom Anything Goes predáva spoločnosť Banijay Rights, od ktorej Markíza kúpila aj licenciu na reality šou Big Brother.

Na Slovensku dostane markizácka novinka názov Možné je všetko! Moderovanie zverí Danovi Danglovi a réžie sa zhostí znovu Pepe Majeský, na ktorého sa Markíza spolieha už roky pri réžii svojich veľkých ťažiskových programoch.

O čo pôjde?

V šou Možné je všetko sa proti sebe postavia dva tímy zložené zo známych osobností a komikov. Markíza zatiaľ odhalila trojicu Zuzanu Kubovčíkovú Šebovú, Michala Kubovčíka a Juraja Kemku, ktorý sa v relácii majú objavovať pravidelne. Súťažiť budú proti sebe v rôznych výzvach ako tanec, improvizácia, pantomímu, či kvízy. Vo formáte by sa mali objaviť aj krátke vtipné skeče.

image

Originálna verzia šou, ktorú markíza adaptovala a uverejní na jeseň.

„Podarilo sa nám dať dokopy zostavu perfektných hercov a zabávačov, ktorí spolu v tejto forme ešte neúčinkovali. Každý je iný a každý má svoje silné stránky, ktoré môže využiť. Verím, že diváka prekvapíme a zabavíme,“ povedal pre viaceré médiá režisér šou Pepe Majeský.

Účinkujúcich budú čakať  úlohy, v ktorých budú musieť vyjsť zo svojej komfortnej zóny a prekonať samých seba. Stálu zostavu budú dopĺňať v každej epizóde dvaja noví hostia. Televízia sľubuje, že divákov čaká večer plný intenzívnej zábavy, prekvapení a veľkolepej neopakovateľnej šou.

Ak sa vám zdajú nejaké prvky povedomé, tak to môže byť preto, že Možné je všetko je sčasti vlastne kombináciou formátov, ktorý Markíza už vysielala. Podobné prvky sa už objavili v šou 2 na 1, Partičke, či Kredenci.

image

Originálna verzia šou, ktorú markíza adaptovala a uverejní na jeseň.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
02. august 2023 14:52